28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szwedzcy nauczyciele szkół średnich zabici, uczeń aresztowany

Szwedzcy nauczyciele szkół średnich zabici, uczeń aresztowany

Sztokholm (AFP) – Dwóch nauczycieli zostało zabitych przez ucznia szkoły średniej w południowej Szwecji, poinformowała we wtorek policja.

18-letni student został aresztowany na miejscu zdarzenia w Malmö, trzecim co do wielkości mieście Szwecji. Policja powiedziała, że ​​dwie ofiary to kobiety po pięćdziesiątce.

Podejrzany był wcześniej nieznany policji i nie był karany, a policja nie ujawniła, w jaki sposób zginęli nauczyciele. Motywacja nie jest ustalona.

„Jest za wcześnie, aby to komentować” – powiedziała na konferencji prasowej szefowa policji w Malmö, Petra Stenkola.

Powiedział, że funkcjonariusze przybyli i znaleźli podejrzanego i dwie ofiary na trzecim piętrze szkoły łacińskiej w Malmö w centrum miasta 10 minut po tym, jak zostali zaalarmowani, dodając, że sytuacja jest wtedy „pod kontrolą”.

Stenkola nie potwierdził raportu w Aftonbladet, który powiedział, że sam student zadzwonił do władz, aby powiedzieć, że zabił dwie osoby, odłożył broń i jest na trzecim piętrze.

Stenkola powiedział, że policja dokonała „konfiskaty” i że badanie kryminalistyczne „pozwoliłoby nam lepiej zrozumieć, co się stało”, dodając, że władze nie mają informacji na temat innych obrażeń.

Policja powiedziała, że ​​wezwano ich w poniedziałek o 17:12. Dziesiątki karetek pogotowia i radiowozów pędziły do ​​szkoły, a uzbrojona policja wjeżdżała do otoczonego kordonem budynku.

Uczniowie szkoły, która liczy około 1100 uczniów, zebrali się, aby pracować nad musicalem, a uczniowie zamknęli się w klasie.

Szwedzka premier Magdalena Andersson powiedziała, że ​​zareagowała „ze smutkiem i konsternacją” na zabójstwa, jak podaje szwedzka agencja informacyjna TT.

Wszystkie zajęcia zostały zawieszone we wtorek, a szkoła została zamknięta.

Morderstwa miały miejsce w nowoczesnej dobudówce szkoły, która została założona w 1406 roku, kiedy papież wydał koncesję zezwalającą na jej budowę i eksploatację. Celem pierwotnie było edukowanie lokalnej młodzieży o wierze chrześcijańskiej i języku łacińskim.

READ  Putin mówi, że Zachód traktuje kulturę rosyjską jak „zniesioną” Rosję JK Rowling