5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Studios składa „ostatnią i ostateczną” ofertę, ponieważ SAG-AFTRA potrzebuje czasu na odpowiedź

Studios składa „ostatnią i ostateczną” ofertę, ponieważ SAG-AFTRA potrzebuje czasu na odpowiedź

W sobotę studia powiedziały SAG-AFTRA, że złożyły „ostatnią, najlepszą i ostateczną” ofertę, chcąc zakończyć trwający 114 dni strajk aktorów.

Oferta obejmuje ulepszoną premię rezydualną za najskuteczniejsze oferty przesyłania strumieniowego. Zgodnie z propozycją aktorzy występujący w najczęściej oglądanych programach na każdej platformie podwoją swoje pozostałe standardowe transmisje.

Jest to wzrost w stosunku do umowy zawartej z Writers Guild of America, która zdobyła 50% premii rezydualnej dla scenarzystów za najlepsze programy.

Pakiet obejmuje także kompleksowe zabezpieczenia AI i najwyższą minimalną podwyżkę od 40 lat.

W spotkaniu Zoom wzięło udział ośmiu liderów z siedmiu studiów: Bob Iger z Disneya, David Zasław z Warner Bros. Discovery, Donna Langley z NBCUniversal, Ted Sarandos z Netflix, Brian Robbins z Paramount, Mike Hopkins i Gene Salke z Amazon oraz Tony Vinciquera z Amazon. Sony.

Na spotkaniu Sarandos starała się przypomnieć przywódcom związkowym, że oferta była hojna.

„Nie tylko przyszliśmy do was” – powiedział im, według źródła. „Przyszliśmy po ciebie przez całą drogę”.

Do stosunkowo krótkiego spotkania doszło dzień po tym, jak Związek Producentów Filmowych i Telewizyjnych przedstawił warunki swojej „ogólnej” oferty zawarcia związku.

Liderzy SAG-AFTRA powiedzieli w sobotę, że będą potrzebować więcej czasu na analizę oferty i udzielenie odpowiedzi. Oczekuje się, że przywódcy gildii spotkają się ze sobą w późniejszą sobotę, a następnie doradzą studiom w sprawie dalszych kroków.

Po stronie studia nadal panował pesymizm i frustracja w stosunku do kierownictwa SAG-AFTRA, co ich zdaniem niepotrzebnie opóźniało rozmowy.

Związek podkreślił jednak, że wiele omawianych kwestii ma dla aktorów charakter „egzystencjalny”.

W e-mailu do członków o godzinie 15:00 w sobotnie popołudnie związek poinformował, że studia złożyły „ostatnią, najlepszą i ostateczną” ofertę.

Związek stwierdził: „Dokonujemy ich przeglądu i rozważamy naszą reakcję w kontekście kluczowych kwestii poruszonych w naszych propozycjach”. „Jak zawsze, jeśli nie pochodzi to od twojej gildii, proszę, nie wierz żadnym zewnętrznym źródłom ani plotkom.”

READ  Met Museum wyznacza architekta w Mexico City do prowadzenia nowego dużego projektu

Powołując się na słowa „ostatni, najlepszy i ostateczny”, studia chcą dać do zrozumienia, że ​​nie będą podejmować żadnych dalszych posunięć. W typowych negocjacjach język ten sugeruje, że jedyną alternatywą dla związku jest strajk. Jednak w tym przypadku SAG-AFTRA strajkowała już od 14 lipca.

Obie strony prowadziły przez ostatnie 12 dni negocjacje mające na celu zakończenie kryzysu.

Studia dały jasno do zrozumienia, że ​​chcą zakończyć strajk tak szybko, jak to możliwe. Biorąc pod uwagę presję czasową związaną z harmonogramem produkcji, przestrzegli, że bez porozumienia w najbliższej przyszłości być może będą musieli odwołać programy telewizyjne i opóźnić kolejne premiery kinowe.

Sztuczna inteligencja pozostaje jednym z najtrudniejszych problemów do rozwiązania. Gildii powiedziano, że powinna mieć pewną ochronę przed tworzeniem „cyfrowych sobowtórów” i wygląda na to, że najnowsza oferta studia jeszcze nie do końca została zrealizowana.

Nie jest jasne, czy uda się osiągnąć porozumienie w ten weekend.

Negocjatorzy spędzili większą część ostatniego tygodnia na dopracowaniu wielu niuansów dotyczących sztucznej inteligencji, w tym zakresu zezwoleń wymaganych do korzystania ze sztucznej inteligencji. Kwestia ta jest szczególnie istotna dla aktorów drugoplanowych, z których wielu obawia się, że jako pierwsi zostaną zastąpieni przez cyfrowe wersje samych siebie.

W całej branży panował powszechny optymizm, że strajk dobiegł końca, chociaż przekroczył on większość oczekiwań.

SAG-AFTRA przypomniała członkom w sobotę e-mailem o harmonogramie pikiet na przyszły tydzień, zaznaczając, że w piątek pikiety nie odbędą się ze względu na Dzień Weterana. Gildia poinformowała również członków, że mogą zdobyć kolekcjonerskie przyciski hitów w każdym pomieszczeniu studia.

Ta historia została zaktualizowana o szczegóły spotkania.