28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strażak z Filadelfii ginie w zawalonym budynku; Uratowano jeszcze 5

Funkcjonariusz straży pożarnej powiedział, że czterech jego towarzyszy i pracownik miasta zostało uratowanych żywcem z gruzów.

300 W. Indiana Ave., w dzielnicy Fairhill miasta. Do katastrofy doszło tuż przed godziną 3:30, około 90 minut po wezwaniu strażaków, aby ugasili pożar. Komisarz straży pożarnej Craig Murphy powiedział.

„Jeden członek naszego wydziału dzielnie przegrał pożar, a potem budynek zawalił się, gdy pożar się skończył” – powiedział.

„Skończyliśmy przeciągać… nasi bracia opuszczają to miejsce. Następne tygodnie będą trudne” – powiedział Murphy reporterom w sobotę rano.

Szczegóły dotyczące przyczyn i przyczyn pożaru w budynku nie były od razu dostępne. Dokumenty miejskie to opisują System trzypoziomowy A Komercyjne/mieszane zastosowanie Część miasta.

Czterech strażaków oraz miejskiego pracownika kontroli i inspekcji zostało uratowanych i zabranych do szpitala. Licencjonowany pracownik został zwolniony, a czterech strażaków było w stabilnym stanie w szpitalu w sobotę rano, powiedział Murphy.

Później w sobotę władze zidentyfikowały zmarłego strażaka jako 51-letniego porucznika Seana Williamsona. Informacja prasowa Z miasta. Według raportu Williamson ma 27 lat doświadczenia w straży pożarnej.

Williamson był „jednym z naszych najbardziej doświadczonych poruczników” – powiedział komisarz straży pożarnej Adam K. – powiedział Thiel podczas konferencji.

– Zaniemówiłem – powiedział Thiel. „Nie skończyłem płakać”.

Władze zidentyfikowały pozostałych pięciu rannych jako porucznika straży pożarnej Sylwestra Burtona. porucznik Clarence Johnson; strażak Dennis Daly; strażak Robert Brennan, Jr.; Oraz Thomas Rybakovsky, kierownik miejskiego wydziału licencjonowania i kontroli.

Jak czytamy w oświadczeniu, urząd marszałka straży pożarnej bada przyczynę pożaru z pomocą ATF. Żadna przyczyna nie została jeszcze zidentyfikowana, dodał.

Akcja poszukiwawczo-ratownicza po pożarze

Strażacy zostali wezwani do budynku o 1:53 rano z powodu alarmu w skrzynce i ugasili pożar, powiedział Murphy.

Strażacy skupili się na przesiedlonych mieszkańcach i „przekształcili” – podczas poszukiwania pozostałych pożarów w ukrytych obszarach – budynek zawalił się, powiedział Murphy. Miasto podało w oświadczeniu, że osiem osób mieszkających na terenie posiadłości zostało ewakuowanych.

Strażacy przeczesywali gruz.

Ktoś skoczył z drugiego piętra, aby uniknąć uwięzienia. Pozostali byli systematycznie eksmitowani, powiedział Murphy.

READ  Rozczarowująca Meta, zarobki PayPal wywołują dreszcze na giełdzie

Podczas akcji ratowniczej ratownicy prowadzili „rozmowę” z ofiarami, m.in. stukając w gruz – powiedział Murphy, żeby ktoś wiedział, że ktoś tam jest.

Trzej strażacy i inspektor zostali początkowo uwięzieni, ale zostali uratowani i zabrani do szpitala.

Murphy powiedział, że było to „nachylenie pochyłe / naleśnikowe”, z kilkoma zawalonymi przedmiotami opadającymi płasko na powierzchnię i innym materiałem opartym o ścianę, tworzącym przestrzeń. „Było wiele wakatów” – powiedział Murphy.

Na miejscu strażacy i inni stali lub spacerowali w pobliżu dużych stosów metalu, drewna i innych gruzu. WPVI, spółka zależna CNN, pokazała.

W komunikacie prasowym miasta stwierdzono, że Williamson był jednym z dwóch członków straży pożarnej uwięzionych w gruzach po katastrofie. Władze powiedziały, że zmarł na miejscu około 18:45.

Drugi członek, Brennan, został zabrany do szpitala, a jego stan jest stabilny.

Zapobieganie zawaleniu się budynku zostało opanowane po 19:10.

Filadelfijska policja i Amerykański Czerwony Krzyż pomogły co najmniej dziewięciu agencjom w działaniach ratunkowych, w tym straży pożarnej. Dodany Na Twitterze.

Przyczyniły się do tego Michelle Watson i Paradise Afshar z CNN.