2 maja, 2024

Stars 3-6 Kraken (13 maja 2023 r.) Podsumowanie gry

SEATTLE — – W swoim pierwszym występie w play-offach Pucharu Stanleya Seattle Kraken zapewnia swoim fanom bardzo ekscytujące, ale stresujące przeżycie.

Dwie serie play-off. Teraz druga gra to 7.

„Słychać, że te mecze sprawiają, że hokej w play-off jest zabawą” – powiedział Jordan Eberle z Seattle.

Eberle strzelił dwa gole, Eeli Tolvanen miał gola i dwie asysty, a Kraken pokonali Dallas Stars 6:3 w sobotnią noc, aby wymusić decydujący mecz 7 w półfinałowej serii Konferencji Zachodniej.

Bramka Tolvanena w pierwszych minutach drugiej tercji dała Seattle prowadzenie 3:1. Świeżak Ty Corti strzelił swoją trzecią bramkę w play-offach strzałem z nadgarstka w mniej niż trzy minuty po rozpoczęciu gry, a Kraken wytrzymał kilka pchnięć Gwiazd, aby wysłać serię do Teksasu.

„Byliśmy gotowi na dzisiejszy wieczór. W ostatnich dwóch meczach wydaje mi się, że na początku mogliby być lepiej przygotowani” – powiedział Tolvanan. „To był dziś najważniejszy klucz. Wszystkie cztery linie były gotowe do gry.

Matty Beniers i Yanni Korte mieli po golu i asystę dla Seattle, które awansowało do drugiego meczu 7 w swojej krótkiej historii play-offów po tym, jak pokonało obrońcę Pucharu Stanleya Colorado 2:1 w decydującym meczu rundy otwarcia. . Kraken to szósta drużyna w historii ligi, która awansowała do siódmego meczu w każdej z dwóch pierwszych serii play-off.

Philipp Grubauer obronił 20 strzałów, aby wygrać.

„Mieliśmy cel. „Kiedy obudzimy się jutro rano, chcemy mieć pewność, że nadal jesteśmy jedną z sześciu drużyn i mamy szansę zagrać w meczu 7” – powiedział trener Seattle Dave Hakstol. „Znamy test. Znamy wyzwanie. Będzie duży, ale będziemy gotowi.

Gole dla Dallas zdobyli Mason Marchment, Joe Pavelski i Joel Kviranta. Ottinger stracił cztery gole na 18 strzałów, zanim został wycofany 4 i pół minuty przed drugą tercją. Scott Wedgwood wszedł i zatrzymał dziewięć z 10 strzałów, z którymi miał do czynienia.

READ  Disney powiedział, że Nelson przekazał pasy, gdy walka zastępcza dobiegała końca

Mecz nr 7 w poniedziałkowy wieczór w Dallas.

„Mam na myśli to, że ich życie było zagrożone. Desperacko grali w hokeja i rozegrali dobry mecz” – powiedział kapitan Dallas, Jamie Penn.

The Stars ostatni raz grali w Game 7 w drugiej rundzie play-offów 2020 w NHL bubble w Edmonton, kiedy Dallas pokonało Colorado 5-4 w dogrywce. Będzie to siódmy mecz w Dallas po tym, jak Stars przegrali 6:1 z St. Louis w drugiej rundzie 2016 roku, tracąc trzy bramki z pierwszej tercji.

Pavelski strzelił swojego 72. gola w karierze w play-offach i ósmego w serii, aby zremisować z Alexem Ovechkinem pod względem największej liczby bramek w play-offach wśród aktywnych graczy.

A mógł być kimś więcej. Pavelski prawie zdobył drugiego gola w pierwszych sekundach trzeciej tercji, ale jego strzał trafił w słupek, a Heiskanen po zbiórce minął bramkę. Kilka minut później strzał Jasona Robertsona z automatu trafił w ten sam słupek i uniknął niebezpieczeństwa.

Seattle zakończyło zwycięstwo, gdy Beniers wykonał podanie 2 na 1 od Eberle o 8:43 trzeciej tercji po kluczowym zabiciu karnym Krakena. Ale 16 sekund później Kivrantha Thomas przechyliła strzał Harleya obok Grubauera z punktu, przyciągając Stars na 5-3.

To nie było napięte ostatnie kilka minut dla Seattle, aż do pustej siatki Eberle’a na 58 sekund przed końcem.

„Nie mamy nic do stracenia i oczywiście stoimy pod ścianą” – powiedział Eberle. „Więc zamierzamy podjąć ten sam wysiłek w grze 7”.

Grubauer był znakomity w bramce dla Seattle, zwłaszcza w drugiej tercji, kiedy Dallas wykonał atak. W tym okresie miał 11 zapisów.

Oettinger został wycofany po tym, jak stracił bramkę Garty’ego, a jego 24-minutowy, 23-sekundowy bieg na lodzie był najkrótszym startem w jego karierze.

Korte dał Seattle początek, którego potrzebowali, po swoim pierwszym strzale obok Ottingera o 8:59 pierwszej tercji. Marchment przyciągnął Stars w ciągu 31 sekund później, ale gol Eberle’a w power-play na 16:46 w tym okresie przywrócił przewagę Seattle.

READ  Vin Scully Los Angeles

„Kiedy druga drużyna jest głodna w meczu eliminacyjnym, kiedy jesteś w drodze, musisz przynajmniej być najmądrzejszą drużyną” – powiedział trener Dallas, Pete DeBoer. „Czułem, że popełniliśmy błędy w pierwszej tercji i żerowaliśmy na ich energii”.