12 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone przeprowadzają naloty na obiekty magazynujące broń IRGC i grup wspieranych przez Iran we wschodniej Syrii.

Stany Zjednoczone przeprowadzają naloty na obiekty magazynujące broń IRGC i grup wspieranych przez Iran we wschodniej Syrii.

Joshua Roberts/Reuters/File

Pentagon widziany z Waszyngtonu, 3 marca 2022 r.CNN

Pentagon ogłosił w środę, że dwa amerykańskie myśliwce F-15 przeprowadziły nalot na skład broni we wschodniej Syrii, z którego korzysta irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) i grupy sojusznicze.

„Ten precyzyjny atak obronny jest odpowiedzią na ciągłe ataki oddziałów IRGC-Quds Force na personel amerykański w Iraku i Syrii” – oznajmił w oświadczeniu sekretarz obrony Lloyd Austin. „Prezydent nie ma wyższego priorytetu niż bezpieczeństwo amerykańskiego personelu i poprowadził dzisiejszą akcję, aby jasno dać do zrozumienia, że ​​Stany Zjednoczone będą chronić siebie, swój personel i swoje interesy”.

„Stany Zjednoczone są w pełni przygotowane do podjęcia dalszych kroków niezbędnych do ochrony naszych ludzi i naszych obiektów” – dodał. „Wzywamy do powstrzymania się od jakiejkolwiek ekspansji”.

To już drugi raz, kiedy Stany Zjednoczone uderzyły w obiekty wykorzystywane przez grupy wspierane przez Iran w odpowiedzi na niemal codzienne ataki irańskich pełnomocników na siły amerykańskie w Iraku i Syrii. 26 października amerykańskie F-15 i dwa F-16 użyły amunicji precyzyjnie naprowadzanej. Strajk w dwóch placówkach Powiązany ze wspieranymi przez Iran bojówkami we wschodniej Syrii.

Od 17 października siły amerykańskie i siły koalicji były celem co najmniej 41 razy jednokierunkowych dronów lub ataków rakietowych – ostatnim z nich był wielokrotny atak rakietowy na siły amerykańskie i koalicyjne w Shadadi w Syrii.

Według amerykańskiego urzędnika w środowym ataku nie było ofiar ani szkód w infrastrukturze.

MRuda 40 żołnierzy Ataki, które poprzedziły atak USA 26 października, spowodowały drobne obrażenia, w tym co najmniej 20 urazów mózgu.

Amerykański atak następuje tego samego dnia, co atak bezzałogowego amerykańskiego drona MQ-9 Reaper Został zestrzelony Na wybrzeżu Jemenu przez wspierane przez Iran siły Houthi. Federalne Biuro Śledcze Stanów Zjednoczonych bada sprawę.

READ  Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zadał poważny cios pozwom klasy robotniczej Kalifornii

CNN zgłoszone wcześniej Grupy proirańskie planują nasilić ataki na siły amerykańskie na Bliskim Wschodzie, aby wykorzystać reakcję w regionie Iranu do wzmocnienia wsparcia USA dla Izraela po brutalnym ataku Hamasu 7 października.

Od 7 października i coraz częstszych ataków wojsk amerykańskich w regionie USA Zapewniał znaczną siłę ognia na Bliski Wschód, aby rozszerzyć konflikt między Izraelem a Hamasem oraz wesprzeć siły w regionie.

Rozmieszczone zdolności obejmują dwie grupy uderzeniowe lotniskowców, każda zatrudniająca tysiące marynarzy i kilka niszczycieli rakietowych; różne samoloty, w tym myśliwce F-15 i F-16; Około 1200 żołnierzy, w tym żołnierze przyłączeni do baterii Patriot i Terminal High Altitude Area Defense (THAAD).

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.