23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprawa o oszustwo wyborcze: Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani przyznaje, że jest niewinny i stawia zarzuty w Arizonie

Sprawa o oszustwo wyborcze: Były burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani przyznaje, że jest niewinny i stawia zarzuty w Arizonie

PHOENIX (AP) – były burmistrz Nowego Jorku Rudy’ego Giulianiego We wtorek nie przyznał się do dziewięciu zarzutów o popełnienie przestępstwa wynikających z jego roli w próbie obalenia porażki Donalda Trumpa w wyborach w 2020 r. z Joe Bidenem w Arizonie.

Giuliani pojawił się zdalnie na rozprawie na sali sądowej w Phoenix. Jego proces odbędzie się w październiku.

We wtorek postawiono w stan oskarżenia byłego przewodniczącego Partii Republikańskiej w Arizonie Kelly Ward i co najmniej 11 innych osób. Konspiracja, oszustwo i oszustwo Zarzuty na sali sądowej w Phoenix. Ona i dziewięć innych osób jak dotąd nie przyznały się do winy. Jego termin rozprawy wyznaczono na 17 października, około 3 tygodnie przed wyborami w USA.

Podczas swojego zdalnego wystąpienia Giuliani powiedział, że obecnie nie ma adwokata. Zapytany przez sąd, czy potrzebuje wyznaczonego obrońcy na rozprawę, Giuliani odpowiedział: „Nie, nie, myślę, że sam sobie z tym poradzę”.

Giuliani powiedział, że otrzymał wezwanie, ale nie ma kopii aktu oskarżenia. Stwierdził jednak, że zapoznał się z zarzutami, czytając o nich.

Władze stanu Arizona od tygodni bezskutecznie próbują zawiadomić o akcie oskarżenia przeciwko Giulianiemu. Giuliani tam był Wreszcie podano W piątek wieczorem jechał samochodem po przyjęciu z okazji swoich 80. urodzin na Florydzie.

We wtorek, po omówieniu trudności z doręczeniem Giulianiego w tej sprawie, w odpowiedzi na wniosek prokuratorów o wpłatę kaucji w wysokości 10 000 dolarów, Giuliani powiedział: „Otrzymywałem sporo gróźb, w tym groźby śmierci, i nie jestem bezpieczny. .. więc bardzo się martwię, kto wstanie, a kto nie.” Istnieją surowe zasady.

Sędzia nakazał Giulianiemu wpłacić kaucję w wysokości 10 000 dolarów i stawić się w Arizonie w ciągu najbliższych 30 dni w celu przeprowadzenia procedury rezerwacji.

W zeszłym miesiącu urzędnicy z Arizony oskarżyli Republikanów, którzy przedstawili Kongresowi dokumenty fałszywie twierdzące, że Trump, republikanin, wygrał Arizonę. Oskarżeni to pięciu prawników powiązanych z byłym prezydentem i dwóch byłych doradców Trumpa. Biden, Demokrata, Arizona wygrała Ponad 10 000 głosów.

READ  Generalny inspektor DHS mówi Secret Service, aby przestały sprawdzać potencjalnie ukryte teksty

Ward, były senator stanu, który przewodził GOP w Arizonie od 2019 r. do początku 2023 r., namawiał ówczesnego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, aby łapał fałszywych wyborców i ogłaszał ich prawdziwymi wyborcami stanu. Chociaż żadne z wyzwań prawnych nie zmieniło wyniku wyścigu prezydenckiego w Arizonie, twierdzi, że Ward nie oddał głosu jako fałszywy wyborca.

W zeszłym tygodniu prawnik John Eastman przedstawił strategię mającą na celu przekonanie Kongresu, aby nie zatwierdzał wyborów. Niewinny do zarzutów.

Trumpowi nie postawiono zarzutów w sprawie w Arizonie, ale został uznany za współspiskowcę nie postawionego w stan oskarżenia.

Arizona to czwarty stan, w którym oskarżono współpracowników byłego prezydenta o fałszywe lub niepotwierdzone twierdzenia dotyczące oszustw wyborczych związanych z wyborami.

Jedenastu samozwańczych republikańskich elektorów z Arizony zebrało się w Phoenix 14 grudnia 2020 r., podpisało oświadczenia stwierdzające, że są wyborcami „należycie wybranymi i wykwalifikowanymi” oraz potwierdziło, że Trump rządzi stanem. A Jednominutowe wideo Partia Republikańska Arizony opublikowała wówczas w mediach społecznościowych informację o ceremonii podpisania porozumienia. Dokument został następnie przesłany do Kongresu i Archiwów Narodowych, gdzie został zignorowany.

Jeden z ośmiu pozwów, które unieważniły zwycięstwo Bidena w stanie, został złożony przez 11 fałszywych wyborców z Arizony, którzy zwrócili się do sędziego federalnego o potwierdzenie wyników i uniemożliwienie przesłania ich do Kolegium Elektorów. Oddalając sprawę, sędzia stwierdził, że Republikanie „nie przedstawili sądowi merytorycznego poparcia dla swoich nadzwyczajnych roszczeń”. Kilka dni po oddaleniu tej sprawy cała 11 osób podpisała oświadczenie pod przysięgą.

Ci, którzy mają się stawić we wtorek, to Ward; Tyler Bowyer, dyrektor wykonawczy Turning Point USA, konserwatywnej organizacji młodzieżowej; Senator stanu Anthony Kern; Greg Chafston, były dyrektor wykonawczy Partii Republikańskiej w Arizonie; Robert Montgomery, były przewodniczący Komitetu Republikanów hrabstwa Cochise; Samuel Moorhead, republikański komitet okręgowy w hrabstwie Gila; Nancy Cottle, pierwsza wiceprzewodnicząca Partii Republikańskiej z Arizony w 2020 r.; Lorraine Pellegrino, była przewodnicząca Partii Republikańskiej Ahwatukee; Michael Ward, lekarz osteopata, który poślubił Warda; Adwokaci Jenna Ellis i Christina Popp; oraz Michael Roman, dyrektor Trumpa ds. operacyjnych w dniu wyborów w 2020 r.

READ  Rdzenni Australijczycy wezwali do tygodnia ciszy po niepowodzeniu historycznego referendum.

Senat Stanowy. Aresztowanie Jake’a Hoffmana zaplanowano na 6 czerwca; 7 czerwca do byłego szefa sztabu Trumpa Marka Meadowsa; 18 czerwca powiedział prawnikowi Trumpa Borisowi Epsteinowi i innemu republikaninowi Jamesowi Lawmanowi, że Trump zaakceptuje rząd.