28 maja, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „wpadki” w inwazji na Ukrainę

Sekretarz obrony USA Lloyd Austin powiedział CNN, że Rosja popełniła „wpadki” w inwazji na Ukrainę

Cały wywiad z sekretarzem obrony Lloydem Austinem można obejrzeć w „Don Lemon Tonight” o 22:00 czasu wschodniego w CNN.

Przedstawiając ocenę sił rosyjskich, Austin powiedział korespondentowi CNN Donowi Lemonowi w ekskluzywnym wywiadzie przeprowadzonym w stolicy Bułgarii Sofii, że Rosjanie „nie posuwali się naprzód tak szybko, jak by chcieli”.

Austin powiedział CNN, że Rosjanie „cierpili na wsparcie logistyczne” i że nie widział dowodów na „dobre wykorzystanie wywiadu taktycznego” ani „integrację zdolności powietrznych z manewrem naziemnym”.

„Istnieje wiele rzeczy, których spodziewamy się zobaczyć, a których po prostu nie widzieliśmy. A Rosjanie naprawdę mają pewne problemy – przedstawili nam pewne problemy. Tak więc wiele z ich założeń nie okazało się słusznych, ponieważ są w ta walka”.

Od inwazji na Ukrainę, która rozpoczęła się prawie miesiąc temu, ruszyły siły rosyjskie zbombardowany i zniszczony Spora część miast, w tym Mariupol i Charków, ale Ukrainie udało się zapobiec zajęciu przez Rosję rozległych obszarów kraju, w tym stolicy Kijowa.

„Myślę, że (Rosja) wyobrażała sobie, że będą działać bardzo szybko i bardzo szybko, aby zdobyć stolicę. Nie mogli tego zrobić” – powiedział szef Pentagonu.

W obliczu zaciekłego oporu Ukrainy wobec inwazji Rosja ma też do czynienia z niskim morale wojsk i Walcząc o zaopatrzenie tysięcy żołnierzy w tym kraju przedstawiciele USA i NATO powiedzieli CNN w tym tygodniu.
READ  Raport: Kilku rosyjskich przewoźników wyłączyło systemy śledzenia w zeszłym tygodniu