27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sega rozważała Dreamcast i Saturn Mini, ale obawia się wysokich kosztów

Sega rozważała Dreamcast i Saturn Mini, ale obawia się wysokich kosztów
Zdjęcie: Nintendo na żywo

To była jedna z najważniejszych atrakcji tygodnia Zapowiedź Mega Drive Mini 2 – Następna mini-konsola firmy Sega, załadowana 50 grami z bibliotek Mega Drive i Mega CD. Zostanie wydany w październiku w Japonii i będzie zawierał gry takie jak płyta audio CDA prąd wentylatora A Virtua Race.

Chociaż ta wiadomość jest ekscytująca, nie zatrzymała próśb fanów o mini wersje Sega w przeciwnym razie Konsole – takie jak Saturn i Dreamcast. Dlaczego więc Sega zdecydowała się wydać Mega Drive 2 zamiast czegoś innego? Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z FamitsuProducent klasycznego sprzętu Sega, Yosuke Okunari, wyjaśnił, w jaki sposób pandemia wpłynęła na wynik.

Oto, co powiedział (dzięki uprzejmości użytkownika Twittera Umieść tweeta):

Jest pewien, że jego ppl brzmi: „Co powiesz na Saturn/Dreamcast Mini?” [and] Nie tak jak oni [Sega] Nie badał tego pomysłu – wewnętrzne elementy MD Mini nie radzą sobie z grami Saturna, a opracowywanie i produkcja nowych chipów podczas pandemii to trudny i kosztowny proces.

…więc, nawet gdyby i tak zdecydowali się na Saturn Mini, mogłoby to być dość drogie – żartuje, że może chcieć wypuścić małe urządzenie, które kosztuje mniej więcej tyle samo, co nowoczesna, autentyczna konsola.

Wtedy pojawił się Mega Drive Mini 2, jako „rozszerzenie” oryginału – dzięki czemu podczas pandemii będzie łatwiejszy w zarządzaniu pod względem harmonogramu i produkcji. Należy zauważyć, że wciąż jest „o wiele mniej serii produkcyjnej” tej maszyny – początkowo skupiając się na magazynowaniu Japonii. Okonari zdaje sobie sprawę z popytu za granicą, ale na razie koncentruje się na Japonii, gdzie zespół zna rynek.

Chociaż cena drugiego Mega Drive Mini jest wyższa — ze względu na ulepszony chipset, zwiększoną pamięć pasującą do gier Mega CD i wyższą cenę komponentów — Okunari jest przekonany, że większa biblioteka gier uzasadni tę cenę.

READ  Pierwsza plansza do gry Fisher-Price dla dzieci została zmodyfikowana do gry w Elden Ring

Okonari wspomniał również, jak zespół patrzył na stworzenie innego Game Gear Micro, ale wyższe ceny półprzewodników sprawiły, że przenośna jednostka mikrosekundowa kosztuje „1,5 razy więcej niż cena produkcji” oryginalnego modelu mikro. Zakłada się, że zespół nie mógł ryzykować sprzedaży w tej samej cenie i nie chciał podwyższać sugerowanej ceny detalicznej.

Yosuke Okunari wcześniej wspomniał o tym, jak Sega pomyślała o stworzeniu innych minikonsolNa razie jednak skupimy się na Mega Drive Mini 2:

Czy chciałbyś kiedyś zobaczyć wydanie Sega na mini konsole oparte na Dreamcast i Saturn? Czy chcesz zapłacić więcej? Podaj nam swoje pomysły poniżej.