25 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sędzia blokuje wejście w życie zakazu TikTok w Montanie od 1 stycznia

Sędzia blokuje wejście w życie zakazu TikTok w Montanie od 1 stycznia

Patryk D. Obrazy Fallona/AFP/Getty’ego

Logo TikTok zostanie wyświetlone 16 marca 2023 r. na znakach przed biurami firmy tworzącej aplikację społecznościową TikTok w Culver City w Kalifornii.CNN

W czwartek sędzia federalny tymczasowo wstrzymał zakaz TikTok w Montanie, który miał wejść w życie na początku 2024 r., do czasu rozprawy w tej sprawie.

W swoim wniosku sędzia okręgowy USA Donald Molloy stwierdził, że pomimo prób obrony prawa przez rząd stanowy „obecne dane nie pozostawiają wątpliwości, że legislatura i prokurator generalny stanu Montana są bardziej zainteresowani wycelowaniem w widoczną rolę Chin w TikTok niż ochroną konsumentów w Montanie .”

W oświadczeniu Emily Cantrell, zastępca dyrektora ds. komunikacji w biurze prokuratora generalnego stanu Montana, stwierdziła, że ​​zawieszenie było „wstępną decyzją”.

„Sędzia kilkakrotnie wskazywał, że analiza może ulec zmianie w miarę rozwoju sprawy i że państwo ma możliwość przedstawienia pełnego stanu faktycznego. Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie rzetelnej argumentacji prawnej w obronie prawa chroniącego mieszkańców Montana przed Komunistyczną Partią Chin, – powiedział Cantrell.

Biura gubernatora Montany nie odpowiedziały natychmiast na prośbę o komentarz. TikTok nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz.

Ustawa ukonstytuowana jako Pierwszy w swoim rodzaju W kraju zakazano działania aplikacji poza granicami stanu, a osobom naruszającym zasady grożą kary w wysokości do 10 000 dolarów dziennie. Została podpisana w maju przez gubernatora Montany, Grega Gianforte, który stwierdził, że ustawa jest konieczna, aby chronić dane osobowe mieszkańców Montany przed „Komunistyczną Partią Chin”.

Prawo stanu Montana zostało zakwestionowane przez grupę TikTok i twórców treści aplikacji, którzy częściowo argumentowali, że zakaz narusza ich prawa wynikające z Pierwszej Poprawki.

Zatrzymywać się Dzieje się tak, gdy prawodawcy zmagają się z powiązaniami TikToka z Chinami. Właścicielem aplikacji społecznościowej jest chińska firma Bit Dance. Chociaż nie ma dowodów na to, że chiński rząd kiedykolwiek uzyskał dostęp do danych osobowych użytkowników TikTok przebywających w USA, wielu amerykańskich urzędników wyraziło obawy, że chiński rząd mógłby uzyskać dostęp do amerykańskich danych za pośrednictwem TikTok w celach szpiegowskich.

READ  iPhone 14 Pro wyróżnia kilka zmian konstrukcyjnych

Batalia prawna jest uważnie obserwowana, ponieważ jest postrzegana jako siła napędowa przyszłości TikToka w USA, gdzie dziesiątki stanów i rząd USA zakazały już używania tego rozwiązania na urządzeniach oficjalnych, ale jak dotąd unikały zakazu używania tego rozwiązania na urządzeniach osobistych. .

Inne rządy stanowe próbowały własnych metod, aby zwalczyć TikTok 150 milionów ludzi Według firmy użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. W czwartek kolejny sędzia Oddalono sprawę Stan Indiana złożył pozew przeciwko TikTokowi, zarzucając firmie składanie fałszywych twierdzeń dotyczących bezpieczeństwa danych użytkowników i treści dostosowanych do ich wieku. Z dokumentów sądowych wynika, że ​​sędzia w tej sprawie, Jennifer DeGroot, stwierdziła, że ​​sąd „nie ma osobistej jurysdykcji” nad TikTokiem.

Próba wprowadzenia zakazu w Montanie była najwyższym krokiem rządu stanowego w kierunku uregulowania TikTok w związku z postrzeganymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Na październikowej rozprawie Molloy Spalił prawo Montany Kierując się „paternalistycznymi” poglądami użytkowników mediów społecznościowych, sugerują, że prawodawcy mogli podjąć środki inne niż zakaz, aby osiągnąć swoje cele.

W reportażach brała udział Samantha Murphy Kelly z CNN.