18 maja, 2024

Scoot Henderson ma kontuzję prawego barku w Lidze Letniej

Strażnik Portland Trail Blazers Scott Henderson doznał kontuzji prawego barku w swoim pierwszym meczu Ligi Letniej i został znokautowany w trzeciej rundzie i nigdy nie wrócił do akcji. Trail Blazers w tym momencie nie zrobił nic poza opisaniem miejsca uderzenia. Zaktualizujemy ten post, gdy pojawią się szczegóły.

Henderson spisał się dobrze w swoim debiucie, zdobywając 15 punktów z 6 asystami i 5 przechwytami w 21 minut, strzelając 5-13 z gry i 1-3 z łuku. Henderson miał 13 z 15 wślizgów tylko w pierwszej kwarcie.

Kontuzja przypomni fanom Trail Blazers Shedon Sharp, ich pierwszy wybór w zeszłym roku Draft NBA. Sharp był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutantów w Las Vegas, ale kontuzjował ramię w pierwszej kwarcie swojego pierwszego meczu i nie grał ponownie aż do sezonu zasadniczego.

Blazers stracili także bramkarza Keona Johnsona na czas nieokreślony. Johnson kontuzjował palec w pierwszej połowie konkursu przeciwko Rockets.

Aktualizacje wkrótce.

Aktualizacja: Henderson przejdzie rezonans magnetyczny.

Wskazuje Chris Haynes z Bleacher Report że Henderson przejdzie rezonans magnetyczny po kontuzji.

Portland Trail Blazers numer 3, Scott Henderson, przejdzie dziś rezonans magnetyczny prawego ramienia po tym, jak doznał kontuzji w meczu z Houston Rockets, informują źródła ligowe @NBAonTNT, @BleacherReport. Istnieje optymizm, że nie jest to dyslokacja.