15 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung może ograniczyć wydajność 10 000 aplikacji (zaktualizowane)

Robert Treggs / Android Authority

tl; DR

  • Samsung rzekomo ogranicza wydajność 10 000 aplikacji na swoich telefonach.
  • Uważa się, że winna jest aplikacja Game Optimizing Service firmy.

Aktualizacja: 3 marca 2022 (1:27 ET): Wygląda na to, że Samsung bada opisany poniżej problem z GOS. Zgodnie z obiegiem informacji o nawigatorFirma prowadzi wewnętrzne dochodzenie i traktuje sprawę tak poważnie, jak fiasko Galaxy Note 7. Oczekuje się, że Samsung wkrótce wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie.


Oryginalny artykuł: 2 marca 2022 (2:49 ET): Na przestrzeni lat widzieliśmy wiele przypadków, w których producenci smartfonów ograniczali wydajność określonej liczby aplikacji, rzekomo w celu przywrócenia żywotności baterii. Teraz wygląda na to, że Samsung może zrobić to samo.

Tzw. lista nie ogranicza się do gier, ponieważ widzimy tutaj godne uwagi aplikacje, takie jak Instagram, aplikacje Microsoft Office, Netflix, Google Keep i TikTok. Wymieniono tu nawet własne aplikacje i usługi Samsunga, takie jak Bezpieczny folder, Samsung Cloud, Samsung Pay, Samsung Pass i Dialer.

Nie jest zaskoczeniem, że aplikacje testowe, takie jak 3DMark, Antutu, PCMark, GFXBench i GeekBench 5, nie są tutaj wymienione. Wskazuje to, że Samsung nie podlega standardowemu dławieniu aplikacji. a koreański youtube Posunął się tak daleko, że zmienił nazwę pakietu 3DMark, aby odzwierciedlić wpływ Genshin (który pojawia się na liście) i przeprowadził test porównawczy. Pakiet o zmienionej nazwie uzyskał znacznie niższy wynik referencyjny i średnią liczbę klatek na sekundę. Sprawdź zrzut ekranu poniżej, z pakietem o zmienionej nazwie po lewej stronie.

Samsung GOS kwadratowe marzenie

Co to jest warte, aplikacja nie wydaje się być zainstalowana Seria Galaxy S22 jednostki. Pojawia się w Galaxy Store, ale naciśnięcie przycisku instalacji pokazuje, że aplikacja nie jest kompatybilna z moim urządzeniem do recenzji S22 Plus. Nie widzimy go też na urządzeniach Galaxy S20 FE i Galaxy S10e. Jednak członek zespołu zgłosił, że widział aplikację na swoim Galaxy S21 Plus i potwierdził, że nie można jej wyłączyć.

READ  YouTuber otrzymuje ponad 500 roszczeń dotyczących praw autorskich do muzyki Nintendo

Z drugiej strony rozumie się, że producenci smartfonów będą dążyć do zrównoważenia wydajności i żywotności baterii dla wielu aplikacji. Z drugiej strony istnieje wyraźny argument, że użytkownicy nie uzyskują wymaganej wydajności. Szczególnie podejrzane jest to, że nie uwzględniono tutaj aplikacji do testów porównawczych, co oznacza, że ​​wyniki te nie będą reprezentatywne dla rzeczywistego doświadczenia.

Wygląda na to, że Samsung nie wyciągnął wniosków z zeszłorocznej, duszącej sagi OnePlusa.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy widzieliśmy, jak producent telefonów komórkowych stosuje tak wątpliwe etycznie praktyki. OnePlus był zdobyć „Poprawił” wydajność popularnych aplikacji dzięki zeszłorocznemu OnePlus 9 Pro, ale także uchronił aplikacje testowe przed dławieniem.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami firmy Samsung, aby sprawdzić, czy ta lista jest dokładna i dokładnie określić, co GOS robi z tymi aplikacjami. Zapytaliśmy również firmę, czy aplikacje modułowe podlegają GOS. Zaktualizujemy artykuł, jeśli/kiedy Samsung do nas wróci.