26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samsung Galaxy S24 Ultra 56% wytrzymała obudowa, zbroja ze szkła Gorilla Glass

Samsung Galaxy S24 Ultra 56% wytrzymała obudowa, zbroja ze szkła Gorilla Glass

Samsung za niecały miesiąc zaprezentuje swoje nowe flagowe smartfony. Większość kluczowych specyfikacji nadchodzących telefonów firmy wyciekła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Teraz ujawniono więcej szczegółów na temat serii Galaxy S24, w tym jej wytrzymałą konstrukcję.

Galaxy S24 Ultra ma o 56% mocniejszą ramę i zbroję ze szkła Gorilla Glass

Galaxy S24 Ultra będzie miał mocniejszą konstrukcję dzięki tytanowej ramie i nowej wersji szkła Gorilla Glass. Według Typer Ahmed Quaidhar, Galaxy S24 Ultra będzie wyposażony w tytanową ramkę, dzięki której obudowa telefonu będzie o 56% mocniejsza niż Armor Aluminium stosowane w Galaxy S22 Ultra i Galaxy S23 Ultra. Bazowe Galaxy S24 i Galaxy S24+ nie otrzymają tej funkcji.

Nadchodzący flagowy telefon Samsunga będzie także wyposażony w osłonę Gorilla Glass Armor chroniącą ekran. Jest to nowszy model niż Gorilla Glass Victus 2 używany w Galaxy S23 Ultra. Ekran Dynamic AMOLED 2x w Galaxy S24 Ultra ma maksymalną jasność 2600 nitów. Większość krajów na całym świecie będzie wyposażona w procesor Snapdragon 8 Gen 3. Mówi się również, że Samsung korzysta z większego układu chłodzenia z komorą parową, dzięki czemu chip jest 1,9 razy chłodniejszy niż jego poprzednik.

Dane techniczne aparatu Galaxy S24 Ultra

Galaxy S24 Ultra ma główny aparat 200 MP, ultraszerokokątny aparat 12 MP, teleobiektyw 50 MP z 5-krotnym zoomem optycznym (10-krotny zoom optyczny z kadrowaniem w czujniku) oraz teleobiektyw 10 MP z 3-krotnym zoomem optycznym. Telefon, podobnie jak jego poprzednik, ma także przedni aparat o rozdzielczości 12 MP. Ma pamięć RAM LPDDR5X, baterię 5000 mAh i szybkie przewodowe ładowanie 25 W. Jest kompatybilny z szybkim ładowaniem 45W.

READ  „Efekt mrożący”: aresztowania dziennikarzy utrudniają Rosję