5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SAG-AFTRA i Studios rozważają powrót do stołu negocjacyjnego po złożeniu przez AMPTP „ostatecznej oferty” – ostateczny termin

SAG-AFTRA i Studios rozważają powrót do stołu negocjacyjnego po złożeniu przez AMPTP „ostatecznej oferty” – ostateczny termin

Ekskluzywny: Być może dziś wieczorem nie uda się osiągnąć porozumienia, ale SAG-AFTRA i studia mogą wrócić do negocjacji w ciągu kilku godzin.

Słyszymy, że obie strony mają nadzieję porozmawiać wirtualnie jeszcze dzisiaj, a być może nawet w nocy.

Według źródła związkowego na razie nie zaplanowano oficjalnie żadnych spotkań, ale spodziewają się ustalić datę „już wkrótce”.

W tej chwili nie jest jasne, czy dyrektorzy generalni czteroosobowej grupy – Donna Langley z NBCUniversal, David Zaslav z Warner Bros Discovery, Bob Iger z Disneya i Ted Sarandos z Netflix – wezmą udział w tych nowych rozmowach, w których podobno weźmie udział główny negocjator związkowy Duncan Crabtree- Irlandia. oraz prezes AMPTP Carole Lombardini.

Ta potencjalna ostatnia akcja okupacyjna ma miejsce po tym, jak związek strajkujących aktorów wysłał wcześniej w poniedziałek odpowiedź na tak zwany „ostatni, najlepszy i ostatni” program AMPTP, który odbył się 3 listopada.

To była „wyważona” reakcja, powiedział nam jeden z członków związku bliski rozmowom w 116. dniu strajku SAG-AFTRA. Gildia spędziła większą część weekendu na „przeglądaniu” setek stron propozycji złożonej przez studia – propozycji, która stanowi odpowiedź na „kompletny licznik” SAG-AFTRA złożony pod koniec października.

„Każdy wie, na czym stoi” – powiedział dziś po południu pracownik studia Deadline. „Teraz chodzi o sprowadzenie go do domu, jeśli to możliwe” – dodał z pewnym optymizmem. Pomimo złowieszczego tonu najnowszej oferty studia, taktyk nigdy nie wykluczył kontynuacji rozmów między obiema stronami aż do tego tygodnia.

Ponieważ SAG-AFTRA ma w ofercie studia „dużo do przetrawienia”, jak podaje jedno ze źródeł, wśród szczegółów znajdują się najwyższe od 40 lat podwyżki dla aktorów. Ponadto nastąpił 100% wzrost premii za wyniki w przypadku wysokobudżetowych seriali i filmów przesyłanych strumieniowo w pakiecie AMPTP, które kilku dyrektorów generalnych otrzymało 4 listopada podczas krótkiej rozmowy telefonicznej na Zoomie, aby poinformować funkcjonariuszy związkowych. Być może perełką w pakiecie studiów są tzw. „pełne” zabezpieczenia AI. W sumie, wraz ze składkami z funduszu zdrowotnego i emerytalnego i nie tylko, kadra kierownicza uważa, że ​​ich oferta „daleko pomogła w osiągnięciu tego, czego chciała SAG”, podało w weekend źródło branżowe.

READ  Tom Sandoval przeprasza Arianę Madix za skandal związany z romansem

POWIĄZANE: Listy z linii pikiet: niesamowici aktorzy z Nowego Jorku o stresie, nadziei, Fran Drescher i jodze

Lub, jak powiedział w sobotę współdyrektor generalny Netflix, Sarandos, przywódcom SAG-AFTRA: „Nie tylko przyjechaliśmy po was, przybyliśmy całą drogę do was”. Jeśli kierownictwo myślało, że w ten sposób dotrze już do granic możliwości, było wyraźnie rozczarowane. Osoba znająca się na rzeczy w studiu, która spodziewała się zawarcia umowy w niedzielę wieczorem, powiedziała nam, że muszą wstrzymać zaplanowaną produkcję, która dzisiaj nabrała tempa.

Na pewno pamiętacie, że trudno jest kręcić programy telewizyjne i fabularne, mimo że strajk scenarzystów dobiegł końca. Barykady SAG-AFTRA wybuchły z pełną siłą, zatrzymując zdjęcia typu B-roll z dodatkami z limitowanej serii Netflix Nicole Kidman idealna para W Nantucket, 28 września. Nie ma znaczenia, gdzie kręcono Hollywood; Związek będzie ich obserwował. Problem z idealna para jest to, że wykorzystywała członków spoza związku jako statystów przed kamerą, co było tematem tabu dla przedstawicieli lokalnych związków zawodowych w Massachusetts.

POWIĄZANE: Optymistyczna Fran Drescher ostro krytykuje swoje przywództwo w SAG-AFTRA: „Mogę być sobą”

Szacuje się, że połączenie rozwiązanego już strajku WGA i trwającego strajku SAG-AFTRA kosztowało dotychczas gospodarkę Kalifornii ponad 6,5 miliarda dolarów. Ponieważ członkowie związku byli zjednoczeni, ale odczuwali presję finansową, drugą stroną skutków niemal całkowitego wstrzymania produkcji była utrata 45 000 miejsc pracy w przemyśle rozrywkowym.

W przypadku osiągnięcia nowego porozumienia pod znakiem zapytania pozostaje to, jak szybko aktorzy będą mogli wrócić do pracy i promować nowe seriale i filmy. Biorąc pod uwagę liczebność SAG-AFTRA wynoszącą 160 000 członków, oczekuje się, że powrót aktorów do pracy w okresie ratyfikacji umowy może nie być tak wykonalny jak w przypadku 12 000 członków WGA, której członkowie powrócili przed ostatecznym głosowaniem w sprawie nowego kontraktu. .

READ  Dlaczego żona Milesa, Tyler Kelly, płakała podczas słuchania piosenki Taylor Swift?

W tym kontekście członkowie SAG-AFTRA i ich sojusznicy pojawili się dzisiaj przed studiami i biurami w Los Angeles i Nowym Jorku, a pikiety zaplanowano na razie na prawie cały tydzień. W tym tygodniu dwóch czołowych dyrektorów Wall Street stanie pod lupą, gdyż zarówno Warner Bros Discovery, jak i Disney opublikują swoje najnowsze kwartalne zyski i prognozy na nowy rok.