28 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rynki giełdowe są niestabilne, ponieważ bessa rośnie powyżej S&P 500

Akcje amerykańskie spadły w czwartek z powodu rosnących obaw związanych z recesją, która skierowała inwestorów do schronienia rządowych papierów wartościowych.

S&P 500 ostatnio wzrósł o 0,1%, choć wciąż blisko Obszar targu niedźwiedziAkronim rynkowy oznaczający 20% spadek od niedawnego wzrostu. Indeks W środę spadł o 4%To największe jednodniowe rekolekcje od czerwca 2020 roku. Po tej jesieni S&P 500 Ponad 18% wycofało się W stopniu niespotykanym od stycznia.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,5%, o 15% poniżej swojego rekordowego poziomu. Kod złożony Nasdaq, który Wkroczył na rynek niedźwiedzia Na początku tego roku pokonał wcześniejsze straty i ostatnio wzrósł o około 1%.

Inwestorzy kupowali obligacje rządowe, które były uważane za aktywa azylowe w okresach niepewności gospodarczej. Wydajność na 10-letnie banknoty skarbowe Spadł do 2,835% z 2,884% w środę. Gdy Rezerwa Federalna zaczęła podnosić stopy procentowe i spadać przez siedem dni w ciągu ostatnich dziewięciu dni handlowych, czwartkowy ruch dał wzrost rentowności przez większą część roku. Zwroty z obligacji i ceny poruszają się w przeciwnym kierunku.

Coles

Otrzymano 3,9% po otrzymaniu informacji Sprzedaż spadła w kwietniuJest ostatnim detalistą, który wskazuje na presję inflacyjną na popyt.

Walmart

I

Cel

Powiedział w tym tygodniu Wyższe koszty pochłoną zysk W ostatnim kwartale szersza fala rynkowa doprowadziła do wyprzedaży ich akcji.

Raporty o zarobkach niektórych z największych detalistów w Stanach Zjednoczonych w ostatnich dniach dodały zaniepokojenia, że ​​najwyższa stopa inflacji od czterech dekad dogania amerykańskich konsumentów i boisko. Gospodarka zmierza w kierunku recesji. Inwestorzy zmagali się już pod koniec ery luźnej polityki pieniężnej, która przyniosła ogromne zyski na akcjach i innych ryzykownych aktywach.

Anthony Saglimbene, strateg ds. globalnych rynków w Ameriprise Financial, wskazuje, że dane gospodarcze wskazują na zdrowe wydatki konsumentów, rozwiewając obawy przed recesją.

READ  Megan The Stallion jest absolwentką Southern University of Texas

„Aby konsumenci naprawdę obniżyli koszty, muszą się bać, że stracą pracę. To nie jest środowisko, w którym żyjemy” – powiedział. powiedział Saclimpen.

Jednak niektórzy analitycy twierdzą, że spowolnienie wydatków konsumenckich oznacza, że ​​Rezerwa Federalna nie będzie musiała gwałtownie podnosić stóp procentowych, aby zmniejszyć popyt konsumpcyjny.

Seth Wunder, dyrektor ds. inwestycji Acorn, powiedział: „Pod koniec dnia jest to jeden z największych czynników przyczyniających się do problemów z inflacją, z którymi mamy do czynienia”.

W wiadomościach gospodarczych Departament Pracy ogłosił nowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych Róża na trzeci tydzień Z rzędu. Wskaźnik dla wczesnych wniosków o bezrobocie i zwolnień był historycznie niski. Oddzielnie ceny mieszkań w USA Osiągnął nowy szczyt w kwietniuWedług nowych danych, ale sprzedaż spada.

ten Wojna na Ukrainie Dodatkowe presje inflacyjne skłoniły bank centralny do serii podwyżek stóp procentowych i cięcia papierów wartościowych. Strajk Govt-19 w Chinach doprowadził do ostrej recesji w drugiej co do wielkości gospodarce świata.

Systemy Cisco Firma produkująca sprzęt komunikacyjny spadła o 14% po tym, jak nie spełniła oczekiwań analityków dotyczących jej wyników kwartalnych.

Klub hurtowy BJP

Sprzedaż benzyny zwiększyła zyski i zyski w pierwszym kwartale, powodując wzrost akcji o 10%.

Desmond Lawrence, starszy strateg inwestycyjny w State Street Global Advisors, powiedział: „Ważne jest, jakie są zwroty. Jesteśmy w bardzo niepewnym czasie, więc spodziewamy się większej zmienności”.

Rynki ostatnio drżały: akcje, papiery wartościowe i kryptowaluty spadały, ponieważ inwestorzy walczą o zarządzanie dużą zmiennością na rynkach finansowych na całym świecie. Caitlin McCabe z WSJ przygląda się niektórym przyczynom niedawnej histerii rynkowej. Zdjęcie: Spencer Flat / Getty Images

Kombinacja czynników spowodowała gwałtowne straty na akcjach i niektórych korporacyjnych papierach wartościowych, a wielu inwestorów spodziewa się kontynuacji zmienności. Philip Sanders, menedżer portfela, mówi: „Działanie cen mówi, że to jeszcze nie koniec

Dziewięćdziesiąt jeden,

Zarządca nieruchomości z siedzibą w Wielkiej Brytanii i RPA.

S&P 500 ostatni raz spadł na bessę w marcu 2020 r. podczas epidemii. Trwało to krótko, a rynek szybko ruszył na dwuletnią zwyżkę, która osiągnęła swój szczyt 3 stycznia. Branże Dove obfitują. Jednak słabiej radziły sobie stare spółki przemysłowe i akcje bankowe, które nadal znajdują się w niewielkiej odległości od bessy.

„Wrzućmy do tego oszczędności polityki pieniężnej, mamy przepis na niestabilność i niepokój inwestorów” – powiedziała Clara Seong, strateg ds. globalnego rynku w JPMorgan Asset Management.

Na rynku energetycznym globalny benchmark ropy naftowej Brent wzrósł o 1,2% do 110,43 USD za baryłkę.

W Hongkongu akcje chińskich firm internetowych ciągnęły się na szerszą skalę.


Zdjęcie:

Kin Cheung / Associated Press

Akcje międzynarodowe cofnęły się, śledząc sprzedaż w USA. Stoxx Europe 600 spadł o 1,4%, podczas gdy udziały firm z sektora usług finansowych oraz żywności i napojów spadły. Akcje firmy Tencent zajmującej się grami wideo spadły o 6,5%, podczas gdy indeks Hong Cheng w Hongkongu spadł o 2,5%. Najgorszy kwartalny spadek zysku Wystawione w mieście.

W poszczególnych magazynach europejskich,

Grupa Credit Suisse

Fitch Ratings stracił 1,2% po obniżeniu oceny kredytowej banku do BBB+. Szwajcarski prywatny bank Julius Baer Gruppe spadł o 6,7%, podczas gdy aktywa pod jego zarządzaniem spadły w pierwszych czterech miesiącach roku.

W innych krajach Azji indeks CSI 300 wzrósł o 0,2%, będąc największą akcją notowaną w Szanghaju i Shenzhen. Japoński Nikkei 225 spadł o 1,9%, a południowokoreański Kospi Composite o 1,3%.

– Dave Sebastian przyczynił się do powstania tego artykułu.

Napisz do Joe Wallace na [email protected] i Hardika Singh na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8