23 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja twierdzi, że zabiła setki ukraińskich żołnierzy w ataku rakietowym

Rosja twierdzi, że zabiła setki ukraińskich żołnierzy w ataku rakietowym

(Reuters) – Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w niedzielę, że zginęło ponad 600 ukraińskich żołnierzy w zmasowanym ataku rakietowym na dwa budynki we wschodniej Ukrainie, w których tymczasowo przebywały siły ukraińskie.

Reuters nie był w stanie od razu zweryfikować potwierdzenia Ministerstwa Obrony. Nie było natychmiastowego komentarza w sprawie rosyjskich zarzutów ze strony Ukrainy, chociaż burmistrz Kramatorska, miasta na wschodniej Ukrainie, powiedział w niedzielę na Facebooku, że nikt nie zginął w ataku na różne budynki w mieście.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że atak na budynki w Kramatorsku był odwetem za śmiertelny atak ukraiński na początku tego roku na rosyjskie koszary w Makewce, w części obwodu donieckiego kontrolowanej przez siły rosyjskie, w którym zginęło co najmniej 89 żołnierzy.

Ministerstwo stwierdziło w oświadczeniu, że wykorzystało to, co określiło jako wiarygodne informacje wywiadowcze, aby zaatakować siły ukraińskie. W jednym schronisku przebywało ponad 700 ukraińskich żołnierzy, a w innym ponad 600.

Ministerstwo Obrony poinformowało: „W wyniku zmasowanego uderzenia rakietowego na punkty tymczasowego rozmieszczenia jednostek armii ukraińskiej zniszczono ponad 600 ukraińskich żołnierzy”.

Jeśli to prawda, byłaby to największa pojedyncza strata dla sił ukraińskich od czasu inwazji rosyjskiej 24 lutego ubiegłego roku.

Napisane przez Andrew Osborne’a; Pod redakcją Franka Jacka Daniela

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Protestujący w Iraku szturmują parlament, potępiając nominację nowego premiera