26 lutego, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roman Abramowicz, właściciel Chelsea FC, ma aktywa zamrożone przez Wielką Brytanię

Roman Abramowicz, właściciel Chelsea FC, ma aktywa zamrożone przez Wielką Brytanię

LONDYN – W przypadku zawodników i trenerów Chelsea pierwsze fragmenty informacji pojawiły się w wiadomościach tekstowych i alertach informacyjnych, które wywołały dzwonek ich telefonów komórkowych, gdy lecieli do prywatnego terminalu na londyńskim lotnisku Gatwick w czwartek rano.

Rząd brytyjski zamroził aktywa rosyjskiego właściciela ich drużyny, Romana Abramowicza, w ramach szerszego zestawu sankcji ogłosić Przeciw grupie rosyjskich oligarchów. Ten środek, będący częścią odpowiedzi rządu na rosyjską inwazję na Ukrainę, miał na celu ukaranie garstki osób, których interesy, majątki i relacje są ściśle związane z Kremlem. Brytyjski rząd powiedział, że Abramowicz od dziesięcioleci cieszy się „bliskimi stosunkami” z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem.

Nakaz został zastosowany do całej firmy, majątku i dobytku Abramowicza, ale jego najbardziej znaczący – i najbardziej znany – wpływ wywarł na Chelsea, mistrza Europy w piłce nożnej, który właśnie w tym momencie rozpoczynał swoją podróż na mecz Premier League w czwartkowy wieczór w mieście Norwich.

Doniesienia prasowe i oświadczenia rządowe powoli wypełniały pewne dziury: Abramowicz Planuję sprzedać zespół są teraz niedopuszczalne i zawieszone; klub był Muharram ze sprzedaży biletów lub towarów, aby pieniądze nie wróciły do ​​​​właściciela; Drużyna jest zbanowana – w tej chwili – od Pozyskiwanie lub sprzedaż zawodników Na wielomiliardowym rynku handlu piłką nożną.

I godzina po godzinie kolejna rzecz stawała się jasna: Chelsea, jeden z czołowych europejskich zespołów i pretendent do tytułu Ligi Mistrzów w tym sezonie, nagle stanął w obliczu trudnej przyszłości naznaczonej oszczędnościami, niepewnością i dekadencją.

Nawet gdy ogłosił swoje działania przeciwko Abramowiczowi i sześciu innym rosyjskim oligarchom, rząd powiedział, że podjął kroki, aby zapewnić Chelsea możliwość kontynuowania działalności i zakończenia sezonu. Rząd powiedział, że aby chronić interesy klubu, Chelsea wydała licencję pozwalającą na kontynuowanie działalności związanej z piłką nożną.

Licencja, o której rząd powiedział, że będzie poddawana „ciągłej weryfikacji”, zapewni, że gracze i personel będą nadal otrzymywać wynagrodzenie; aby kibice posiadający karnety mogli nadal uczestniczyć w meczach; I że integracja Premier League, która jest ważnym bogactwem kulturowym i jednym z najważniejszych towarów eksportowych Wielkiej Brytanii, nie zostanie naruszona.

READ  Lionel Messi został zawieszony przez Paris Saint-Germain po nieautoryzowanej podróży do Arabii Saudyjskiej

Ale kary zacieśnią jego kontrolę nad wydatkami Chelsea i poważnie osłabią jego zdolność do działania na poziomie, na którym był przez ostatnie dwie dekady.

Do czwartku starania o to, by pieniądze nie napływały do ​​Abramowicza, szły w dużych i małych. Trzy firmy telekomunikacyjne zawiesiły sponsorowanie koszulki – co jest lukratywnym źródłem dochodów – i zażądały usunięcia jej logo z munduru i stadionu Chelsea.

W należącym do klubu hotelu w pobliżu stadionu Stamford Bridge, recepcja przestała rezerwować pokoje, a restauracja zlikwidowała usługi gastronomiczne. Za rogiem, w oficjalnym sklepie drużyny Chelsea, interesy trwały jak zwykle, dopóki urzędnicy bezpieczeństwa nie zamknęli nagle sklepu. Kupujących, którzy napełniali koszyki klubowymi towarami, poproszono o odłożenie wszystkiego na swoje miejsce i wyjście.

Chwilę później transparenty zostały naklejone na zamknięte wejścia. Przeczytali: „Ze względu na ostatnie zapowiedzi rządu ten sklep będzie dziś zamknięty do odwołania”.

Przed nami niepewna przyszłość, ponieważ sankcje wpływają na wszystko, od pieniędzy wydawanych przez Chelsea na podróże po to, jak wydają dziesiątki milionów dolarów, które otrzymują od nadawców telewizyjnych.

Chelsea Potwierdź jego nową rzeczywistość w oświadczeniu, ale wskazał, że zamierza natychmiast rozpocząć rozmowy z rządem na temat zakresu udzielonej zespołowi licencji. Zespół powiedział, że będzie to obejmować uzyskanie pozwolenia na zmianę licencji, aby klub mógł działać tak normalnie, jak to możliwe.

W klubie w czwartek rano pracownicy starali się zrozumieć, co środki rządu będą oznaczać dla nich, ich pracy i zespołu. Kilku oficjeli klubowych, w tym szef Chelsea Thomas Tuchel, Niemiec i naczelna porucznik Abramowicza, dyrektor klubu Marina Granovskaya, wciąż próbowali zrozumieć, co mogą, a czego nie mogą zrobić.

Jedna wielka sprawa nie wchodzi w grę: zamrożenie aktywów Abramowicza uniemożliwia – przynajmniej na krótką metę – prowadzenie jego działalności. Ogłoszone plany sprzedaży Chelsea. Zgodnie z nowym porozumieniem, proces będzie nadzorowany przez rząd brytyjski. I chociaż powiedziała, że ​​niekoniecznie zapobiegłaby sprzedaży, efektem byłoby drastyczne obniżenie proponowanej ceny sprzedaży, a dochody „nie mogą trafić do osoby objętej sankcjami, gdy są one objęte sankcjami” – pozostawiając niewielką zachętę dla Abramowicza do dalszego rozwoju.

READ  LeBron James zmienia numer na koszulce na 23 na cześć Billa Russella

Cokolwiek się stanie dalej, w Chelsea nic nie będzie takie samo. Od czasu pojawienia się Abramowicza jako mało znanego rosyjskiego biznesmena w 2003 roku, wydał więcej pieniędzy na kupowanie talentów niż prawie każdy inny właściciel klubu w historii futbolu, a jego znakiem rozpoznawczym jest stały napływ zawodników i trenerów do iz klubu. latami. W kilka minut po ogłoszeniu sankcji szybko stało się jasne, że Chelsea przestanie być graczem na wielomiliardowym rynku handlu zawodnikami, nie będzie w stanie pozyskać nowych talentów, sprzedać żadnego ze swoich dotychczasowych graczy i bez zwykłego systemu Abramowicza. Pompował swoją osobistą fortunę, aby nadal wypłacać ogromne pensje graczom, których obecnie zatrudnia.

Również fani Chelsea mają zamieszanie co do tego, jak i kiedy mogą uczestniczyć w meczach. Chociaż karnety sezonowe zachowują ważność, wszelka nowa sprzedaż, w tym mecze wyjazdowe i, co najważniejsze, wszelkie przyszłe mecze Ligi Mistrzów są zabronione, jeśli drużyna awansuje do późniejszych rund rozgrywek. Kolejny mecz Chelsea w Lidze Mistrzów zaplanowano na środę przeciwko Lille, mistrzowi Francji. Stawką jest miejsce w ćwierćfinale.

Ta podróż i wszelkie przyszłe wyjazdy poza Londyn będą teraz dokładnie analizowane po tym, jak rząd ogłosił limit kosztów podróży wynoszący 20 000 GBP (około 26 000 USD) na mecz. Kary te mogą być jednym z punktów dyskusji, gdy gracze i personel Chelsea podróżowali do prywatnego terminalu na lotnisku Gatwick w południowym Londynie wyczarterowanym samolotem na krótką podróż do Norwich.

Do tego czasu dzwonił telefon Tuchela. Tuchel, trener, który w zeszłym tygodniu Ze złością odpowiedziałem na serię pytań O Abramowiczu i Ukrainie na konferencji prasowej prawdopodobnie nie wiedzieli trochę więcej niż ci, którzy zadawali mu pytania.

W czwartek spróbuje skupić się na wycieczce do Norwich City, gdzie jego drużyna wygrała 3:1, oraz na wycieczce, która nastąpi w niedzielę, pierwszym meczu Chelsea u siebie od czasu, gdy ich świat został wywrócony do góry nogami.

READ  Rankingi mocy MLB 2023, tydzień 25

W tym meczu, być może po raz ostatni od miesięcy, Chelsea zagra fula. Przy wejściu na Stamford Bridge w czwartek widniał napis: „Poza meczem u siebie z Newcastle United”.