18 maja, 2024

Robert Lewandowski podtrzymuje nadzieje Barcelony w żywym remisie z Interem | Liga Mistrzów

Barcelona ześlizgnęła się z krawędzi, ale wciąż wpatrywała się w przepaść. Spóźniony gol Roberta Lewandowskiego, jego drugi w dramatycznym wieczorze, trzyma ich w ryzach Liga Mistrzów – Ale tylko i może nie na długo. Przegrany 3:2 Ruben Goossens wydawał się ślizgać nożem minutę przed zakończeniem meczu, przybywając w 92. minucie, kiedy Polacy popisali się strzałem głową, aby zmierzyć się z Interem i dać im promyk nadziei. Ich los nie leży w ich rękach – a sądząc po sposobie, w jaki się tu bronili, i tak nie jest to najlepsze miejsce – ale nie są skończeni. W każdym razie nie teraz.

To był szalony mecz, wspaniała gra doskonałości i fauli, z jeszcze ostrzejszym finiszem. Od 1-0 przez bramkę Ousmane’a Dembele w pierwszej połowie do 2-1 po bramkach Nicolo Parilli i Lautaro Martineza, imponujące. Z pierwszego wyrównującego 2:2 Lewandowskiego na osiem minut przed końcem, desperacki pościg na zwycięzcę, który wszystko zmieniłby, do przegranej 2:2, a następnie 3:3 w trzy minuty, Barcelona Niech oddychają, choć ledwie.

„Zakwalifikowany?”, powiedział Barilla, chociaż wie, że jest blisko. Jeśli chodzi o Xaviego Hernandeza, używał czasu przeszłego, aby odnieść się do Ligi Mistrzów w tym sezonie i żałosnych błędów popełnionych w Monachium i Mediolanie, a także tutaj. Były to szczególnie Powiedział, że po świetnym meczu, który pozostawił jego drużynę w złym miejscu: „Ta rywalizacja była dla nas zbyt trudna”. Mogło być gorzej: po tym, jak zremisowali po raz drugi i prawie przegrali, Cristian Aslani dał prawie bezzasadnie wyraźna szansa, której zaprzeczył oszałamiający ratunek Marca-Andre ter Stegena.

Gdyby ten ostatni wszedł, Inter zakończyłby grę, a Barcelona odpadłaby z dwoma meczami przed końcem. To wciąż możliwy wynik, ale musi być kontynuowany. Podopieczni Xaviego muszą wygrać dwa ostatnie mecze, z Viktorią Pilzno i ​​Bayernem Monachium, i mieć nadzieję, że Inter nie wygra żadnego.

READ  Albert Pujols planuje przejść na emeryturę po sezonie 2022

W końcu wszyscy byli wyczerpani, łącznie z 92302, którzy byli świadkami tego, los zmienia się z każdą sekundą, a historia odmawia napisania. Wiele się wydarzyło od pierwszej okazji, kiedy Martinez trafił w boczną siatkę w szóstej minucie po strzale Aslaniego w 90. minucie. Ich upadek do Interu, pomimo determinacji Barcelony do dalszego wygrywania, dał przekonujący obraz. Barcelona była słaba i ostatecznie współwinna ich upadek. Gerard Pique i Sergio Busquets poczuli na sobie blask gradientowych świateł.

Ruben Goossens (z prawej) świętuje z kolegami z drużyny po strzeleniu trzeciego gola dla Interu w kontrataku. Zdjęcie: Joan Monfort/AP

Ter Stegen zaprzeczył Denzelowi Dumfriesowi, a Eden Dzeko uderzył w poprzeczkę z jednego końca, podczas gdy Lewandowski zobaczył główkę, która wypadła z linii, a Raven uderzył drugą bramkę przed pierwszym golem. Rafinha i Serge Roberto otworzyli otwarcie dla Dembele, który sprintem zdobył gola i nie przerwał biegu, dopóki nie dotarł do linii bocznej i znalazł się w ramionach Xaviego. To było pięć minut przed przerwą. Pięć minut później Inter był wyrównany.

Poszarpana przepustka złapała Pique’a bawiącego się ze wszystkimi innymi. Co gorsza, nie tylko zwlekał, ale podniósł ręce i pochylił się, aby zobaczyć piłkę, nieświadomy niebezpieczeństwa. Barilla, nagle sam z bliskiej odległości, kontroluje go, odwrócił się i strzelił, więc pilność wróciła i mecz się rozpoczął. To była świetna zabawa – albo nie tak godna zaufania.

Szanse pojawiły się wszędzie: Lewandowski uderzył piłkę, Ter Stegen obronił Alessandro Bastoni, a Marcos Alonso musiał uratować Pique. Kiedy Busquets podał piłkę szeroko, a Hakan Calhanoglu strzelił kolejną długą przekątną, Martinez podbiegł do Erica Garcii i oddał strzał, który minął oba słupki.

Barcelona rzuciła w to wszystko teraz. Musieli. Frenkie de Jong, Alejandro Balde, Ansu Fati, Frank Casey i Ferran Torres zostali wysłani. Lewandowski trafił do siatki, ale został wykluczony z gry na spalonym, odparty przez Andre Onana. Szerokie ujęcie Dembele. Czas ścigał się, a oni też, Balde walił, aby przekrzywiony strzał Lewandowskiego, aby zrobić 2-2, tworząc zbiegającą metę. Barcelona naciskała, ale została ponownie złapana tak łatwo, że długi obrońca Onany posłał Inter prosto do drugiego pola, w którym strzelił Goossens. Wyglądało to wszędzie i chociaż Lewandowski ponownie strzelił bramkę, aby Barcelona utrzymała się do życia, prawdopodobnie tak jest.