24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rebecca Grossman nigdy nie przeprosiła, mówi matka 2 zamordowanych chłopców – NBC Los Angeles

Rebecca Grossman nigdy nie przeprosiła, mówi matka 2 zamordowanych chłopców – NBC Los Angeles

Matka Marka i Jacoba Iskanderów, Rebecca Grossman, została skazana za morderstwo w 2020 r. w wyniku wypadku drogowego, uważa, że ​​wyrok sędziego Josepha Brandolino na Grossmana był niesprawiedliwy.

W swoim pierwszym wywiadzie dla NBC4 od poniedziałkowego wyroku Nancy Iskandar powiedziała, że ​​uważa, że ​​sędzia Brandolino powinien był wydać surowszy wyrok, odzwierciedlając śmierć obu jej chłopców.

Grossmanowi groziła maksymalna kara 34 lat więzienia, ale został skazany na 15 lat do dożywocia za każdy zarzut morderstwa drugiego stopnia, a także na trzy lata pod zarzutem potrącenia i ucieczki. Nakazano jej jednak odsiadywać każdy wyrok jednocześnie.

„Policzenie tych dwóch chłopców jako jednego było ciosem w serce” – powiedział Iskandar. „Jaką wiadomość przekazujesz społeczeństwu? Czy można uderzyć i uciec? Mogę kogoś pobić na śmierć i uciec. Mógłbym mieć szansę na ucieczkę, ponieważ Hit and Run byłby włączony w tym samym czasie.

„Niestety nie mogę tego zmienić. Chcę jednak, aby pan Brandolino wiedział, że to niesprawiedliwe” – dodał.

Grossman został skazany 23 lutego za dwa zarzuty morderstwa drugiego stopnia i zabójstwa drogowego.

Natychmiast po wyroku Iskander powiedział mediom, że jego zdaniem sędzia Grossman powinien być nieco łagodny, jednak Iskander zmienił ton po tym, jak Grossman wysłał Iskanderowi list z więzienia, co nakazał później sędzia Brandolino. Żadnych więcej kontaktów z rodziną.

„Kocham ją. Kocham jej rodzinę. Nie mam pretensji. Ale czy to nie różni się od szukania sprawiedliwości? Nadal ich kocham. Ale z drugiej strony ona nie chce okazać mi litości” – powiedział Iskandar. „Nigdy nie przeprosiła. Przykro mi – mówi wiele razy. 'Przykro mi z powodu tego, co ci się przydarzyło. Przykro mi z powodu straty Twoich dzieci. Przykro mi, że twoje dzieci zmarły. … Nigdy nie powiedziała, że ​​ich zabiłem. Tak bardzo się męczy, że to zrobiła i nie bierze za to odpowiedzialności.

READ  Caitlin Clark wyprzedziła Lynette Woodard i ustanowiła najważniejszy rekord punktacji w college'u

Prokuratorzy zwrócili się do sędziego Sądu Najwyższego Josepha Brandolino o skazanie Grossmana na 34 lata więzienia za śmierć Marka i Jacoba Iskanderów w wieku 11 i 8 lat we wrześniu 2020 roku. Zostali uderzeni przez białego SUV-a Mercedes-Benz Grossmana na widocznym skrzyżowaniu z ich rodziną w północno-zachodniej części Los Angeles.

Obrońcy domagali się zawieszenia w zawieszeniu lub kary mniejszej niż 12 lat więzienia stanowego na podstawie mniej poważnych zarzutów o spowodowanie śmierci przez pojazd.

Grossman, ubrany w brązowy kombinezon, pokręcił głową i płakał podczas przesłuchania, które miało wpływ na zeznania ofiar w sądzie. Oświadczenia wydawane przez sędziego, zwykle członków rodziny, przyjaciół i inne osoby znające ofiarę, są krótkie, ponieważ lista mówców jest długa.

Wśród prelegentów znaleźli się: matka Marka i Jacoba, wujek, babcia, nauczyciele, pastor i sąsiedzi, którzy dzielili się historiami o chłopcach.

„Chcę, żeby zostali zapamiętani jako ktoś, kto uczynił coś dobrego dla świata” – powiedział Iskandar. „Jeśli ich tu nie ma, aby to zrobić, jestem tutaj, aby zrobić to w ich imieniu”.

Założyła się rodzina Iskandarów Fundacja Marka i Jacoba IskandarówJej celem jest pomoc dzieciom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji, w tym przebywającym w pieczy zastępczej, na całym świecie.

Baza zlokalizowana jest w Westlake Village.

„W piątej klasie Mark kandydował do samorządu uczniowskiego w szkole i miał plan: «Sprawię, że ten rok będzie najlepszy w szkole». Jego gra słów brzmiała «dotrzymaj słowa»” – powiedział Iskandar Zamierzam zmienić tę tragedię w coś pięknego.”

Po zakończeniu długiej sagi prawnej, która trwała prawie cztery lata, Iskandar powiedział, że teraz chce całkowicie skupić się na uhonorowaniu swoich synów.

„Nie wiem, co do cholery zrobiliby Mark i Jacob, gdyby mieli szansę żyć. Nie wiem, czy pobrali się, mieli dzieci, czy byli lekarzami, ale teraz ode mnie zależy, czy zrobię wszystko, co w ich mocy. To dużo, ale jestem gotowy. Jestem gotowa” – powiedziała. „Mam ze sobą wspaniałych ludzi. Zrobimy to. Dotrzymaj mojego słowa”.

READ  Pekin gości Japonię, Wielką Brytanię i „antychiński” szczyt G7

Grossman został skazany na 15 lat więzienia i dożywocie.

Prokuratorzy zwrócili się do sędziego o skazanie Grossmana (61 lat) na 34 lata więzienia za śmierć Marka i Jacoba Iskanderów, w wieku 11 i 8 lat, we wrześniu 2020 roku. Kiedy wraz z rodziną wyznaczali przejście dla pieszych w społeczności na północny zachód od Los Angeles, zostali potrąceni przez białego SUV-a Mercedes-Benz Grossmana.

Obrońcy domagali się zawieszenia w zawieszeniu lub kary mniejszej niż 12 lat więzienia stanowego na podstawie mniej poważnych zarzutów o spowodowanie śmierci przez pojazd.

Grossman, ubrana w brązowy kombinezon, potrząsnęła głową i płakała, gdy podczas rozprawy orzekającej w sądzie przedstawiano zeznania ofiar. Oświadczenia wydawane przez sędziego, zwykle członków rodziny, przyjaciół i inne osoby znające ofiarę, są krótkie, ponieważ lista mówców jest długa.

Wśród prelegentów znaleźli się: matka Marka i Jacoba, wujek, babcia, nauczyciele, pastor i sąsiedzi, którzy dzielili się historiami o chłopcach.

Podczas ogłaszania wyroku Grossman powiedział rodzicom Jacoba i Marka Iskandarów, że czekał cztery lata, aby powiedzieć im, jak bardzo mu przykro z powodu straty ich dzieci. Źródło: Mona Edwards.

Grossman został skazany 23 lutego za po dwa zarzuty morderstwa drugiego stopnia i spowodowania wypadku drogowego z powodu rażącego zaniedbania oraz jednego za jazdę potrąconą z miejsca zdarzenia.

W maszynowym liście do sędziego Grossman napisał: „Nie jestem mordercą i proszę o uznanie tego faktu. Mój ból, zdaję sobie sprawę z bólu, przez który przechodzi Iskander i ból, przez który przechodzi moja rodzina. Kary Już cierpiałam i w tym przypadku zostanę skazana na resztę życia.” Rozważ to cierpienie, kiedy masz na to ochotę.

„Bóg mi świadkiem, nie widziałem nikogo ani niczego na drodze i przysięgam, że wjechałbym samochodem w drzewo, żeby uniknąć potrącenia dwóch małych chłopców”.

„Mogę sobie tylko wyobrazić ból, jaki (rodzice chłopców) czują Nancy i Karim Iskandarowie w każdej minucie” – napisała. „Będę nosić swój ból do końca życia”.

Prokuratorzy twierdzą, że Grossman jechał za szybko, był pod wpływem alkoholu i miał w organizmie zarówno alkohol, jak i valium. Dowody zgromadzone na rozprawie wykazały, że na sekundę przed wypadkiem jechał z prędkością od 73 do 81 mil na godzinę – twierdzą prokuratorzy. Zapewnił, że nie prowadzi pod wpływem alkoholu, nie uczestniczy w wyścigach ani nie uczestniczy w wyścigach.

READ  Energia słoneczna: nowe pieniądze federalne trafiają do Pa., N.J

Grossman nie wrócił na miejsce wypadku, co uruchomiło poduszkę powietrzną w SUV-ie, co spowodowało interwencję medyczną dla chłopca – twierdzą prokuratorzy. Powiedzieli, że silnik SUV-a zgasł około ćwierć mili od skrzyżowania.

Prokuratorzy twierdzą, że Grossman będzie mógł się ubiegać o zwolnienie warunkowe za około dziewięć lat.