29 marca, 2024

Real Madryt 2-3 Chelsea (5-4 AG), Liga Mistrzów: reakcja po meczu, oceny

Po tymczasowym starcie, który sprawił, że Real Madryt wyglądał bardzo komfortowo, Chelsea zwiększyła presję i intensywność, aby przejąć kontrolę nad akcją.

Chociaż Real wydawał się zadowolony z siedzenia z dziesięcioma zawodnikami za piłką, Chelsea zademonstrowała swoją zdolność do przebijania się, a Mason Mount krzyczał w siatce przez kwadrans.

Od tego czasu Chelsea dominowała w pierwszej połowie, ale nie była w stanie zaprojektować kolejnego wysokiej jakości otwarcia, często nie naciskając tak bardzo, jak powinniśmy.

Druga połowa zaczęła się tak, jak zakończyła się pierwsza gra, a znalezienie drugiego gola wieczoru nie zajęło dużo czasu, a Rudiger trafił głową z rzutu rożnego (który nie był rzutem rożnym).

Kiedy szukaliśmy trzeciego, była to Chelsea. Kiedy po raz pierwszy to odkryliśmy, piłka ręczna Marcosa Alonso (podobno) została odbita przez VAR. Ale nie było wątpliwości co do gola Timo Wernera, 3:0 w nocy i 4:3 w klasyfikacji generalnej.

Ale zostało jeszcze 15 minut, a niestety nasza przewaga trwała tylko kilka minut, kiedy Real Madryt w końcu się obudził i zrównał się w sumie z absurdalnym podaniem Modrica i łatwym finiszem Rodrigo – nie wcześniej niż Thibaut Courtois spisał się lepiej. Oszczędź na główce Coya Howarda, aby zapobiec przegranej 4-0 jego drużynie.

Chelsea zdołała nas zebrać po tym krótkim okresie rozstroju i powinna była wygrać przed końcem regulaminu, Christian Pulisic zbliżył się dwa razy w dogrywce.

Te błędy wciąż nas prześladowały, a Karim Benzema odkrył tył sieci w dogrywce po nieporozumieniu i poślizgnięciu się z tyłu. Chelsea miała pewne szanse na ponowny powrót, zwłaszcza ze stałych fragmentów gry, ale bajka się nie skończy. W końcu lekarstwa jest za mało.

Beztroski.

• Z tylko jedną zmianą po sobotnim zwycięstwie 6:0, Reese James wchodzi do Andreasa Christensena, aby nadrobić naszą słabość w meczu z Viniciusem Jr. z pierwszego meczu. RLC znów w prawo w swoim hybrydowym obronie pomocnika / skrzydłowego.
  • W przypadku policyjnej zmiany dla Wernera jedyna zmiana miała miejsce w pierwszych 90 minutach. Nadgodziny Ziyech, Saúl, Jorginho.
  • Dalej: Kolejny wielki mecz, półfinał FA Cup z Crystal Palace w niedzielę