30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rafael Nadal pokonuje Novaka Djokovica w 4 setach ćwierćfinałów French Open

Rafael Nadal pokonuje Novaka Djokovica w 4 setach ćwierćfinałów French Open

Paryż – Rafael Nadal Twierdzi, że nie ma pewności, czy jakikolwiek mecz w Roland Garros może być jego ostatnim w miejscu, które kocha, miejscu, które kocha.

Na razie, jeśli nadal wygrywa i nadal zachowuje się tak, jak podczas ogromnego ćwierćfinałowego zwycięstwa nad swoim długoletnim rywalem. Novak Djokovic Począwszy od maja, a skończywszy na czerwcu, Nadal będzie miał więcej szans na grę.

Dzięki połączeniu doskonałych strzałów i jego charakterystycznej odporności, czołowy zawodnik Nadal wyprzedził mistrza French Open Djokovica 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (4), aby zbliżyć się o krok do swojego celu. Czternasty turniej wielkoszlemowy na glinie i 22. trofeum w klasyfikacji ogólnej, dodając do rekordów, które już posiada.

– Jedna z tych magicznych nocy dla mnie – powiedział Nadal.

Mecz rozpoczął się we wtorek tuż po dziewiątej wieczorem i zakończył się w środę ponad cztery godziny po pierwszej nad ranem.

„Telewizja decyduje. To jest świat, w którym żyjemy” – powiedział Djokovic o późnym starcie.

Arc powiedział, że to ćwierćfinał, ale wyglądał jak finał – od jakości gry po jakość wysiłku, od oczekiwania, które go poprzedzało, po atmosferę, która go otaczała.

Brakuje tylko jednego elementu: zwycięzcy nie wręczono trofeum.

Nadal kończy 36 lat w piątek, kiedy zmierzy się z trzecim ziarnem Aleksander Zverev w półfinale. Kiedy podczas przesłuchania w sądzie pojawił się temat przyszłości Nadala, uśmiechnął się.

„Przy okazji, do zobaczenia za kilka dni” – powiedział Nadal – „To jedyne, co mogę powiedzieć”.

Każdemu meczowi trudno będzie dorównać temu meczowi.

Żadna gra, punkt, uderzenie, a nawet ruch nie przyszedł z nutą obojętności. Obaj mężczyźni dali z siebie wszystko. Nic nie przychodziło łatwo.

Prowadzenie Nadala 3:0 w drugim secie nie pomogło mu. Skończył z Djokoviciem, a później powiedział: „Pomyślałem: OK, wróciłem do gry”.

READ  Patrick Mazeika wygrywa mecz u siebie dla Mets

Jednak prowadzenie Djokovica 3:0 na czwartej pozycji nie pomogło mu w niczym, chociaż dobrze mu służyło przy stanie 5:3, zajmując jeden punkt po dwukrotnym forsowaniu piątego miejsca. Nadal uratował te set pointy i przebił się tam, a następnie uciekł z końcowym tiebreakiem, uderzając 6-1 i nigdy nie tracąc koncentracji po tym, jak jego pierwsze trzy punkty zniknęły.

Djokovic, który wygrał 22 sety z rzędu do 49-minutowego meczu otwarcia z Nadalem, powiedział: „Przegrałem dzisiaj z lepszym graczem. Miałem swoją szansę. Nie wykorzystałeś jej. To wszystko”.

Ta konfrontacja była pięćdziesiątą dziewiątą, większą niż jakakolwiek inna dwójka, jaką grało ze sobą w erze otwartej. Nadal zmniejszył przewagę serii Djokovica do 30-29, jednocześnie poprawiając się do 8-2 przeciwko swojemu rywalowi, Rolandowi Garrosowi.

Nadal jest teraz na poziomie 110-3 w swojej karierze. Dwie z tych strat padły z Djokoviciem, w tym w półfinale w zeszłym roku. Tym razem Nadal upewnił się, że Djokovic pozostał w turnieju Slam z 20. Nadal zerwał trójstronny remis z Roger Federer Ten numer, zdobywając Australian Open w styczniu, kiedy Djokovic nie mógł grać, ponieważ nie był zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Nie powinno dziwić, że byli zaangażowani w takie punkty – 57 z co najmniej dziewięciu trafień, w tym jedno, które trwało 25 – zanim część z nich została ukończona, ludzie na trybunach krzyczeli okrzyki lub „Aaaah”! 'lub 'Ooo!’ ”, wydają z reprymendą syk na „Ciii! W odpowiedzi na to.

Sędzia prezydenta Damiena Duomosoa mógł ustanowić rekord, gdyby te rekordy były prowadzone, przez większość czasu mówiąc „S’il vous warkocz”, aby zaapelować do widzów, aby się usadowili i pozwolili na kontynuowanie gry.

Nadal usłyszał więcej wsparcia w postaci „Ra-fa!” lub „Vamos!” lub „Te quiero! Słyszałem bez wahania”.

READ  Obaj MLB noszą numer 42 Jackie Robinson w Dodger Blue 15 kwietnia

W miarę upływu czasu i robiło się coraz zimniej – mniej niż 60 stopni Fahrenheita – Nadal i Djokovic umieścili słowa glinianymi wielkimi literami w języku francuskim i angielskim na powierzchni piwnicy areny, przypisywanej Rolandowi Garrosowi, pierwszej wojnie światowej pilot myśliwca placówka nosi jego imię: „Zwycięstwo należy do najbardziej upartych”.

Początkowo i dalej na odcinku, Nadal wymachiwał linią bazową w tę iz powrotem, pchając i ciągnąc Djokovic w tę lub inną stronę, w górę iw dół, aż pojawiła się szansa na czyste zwycięstwo. Djokovic reagował na swoje błędy, poruszając oczami, potrząsając głową lub wystawiając dłonie, jakby chciał powiedzieć: „Co się dzieje?”

Nadal nie wykazywał żadnych oznak spowolnienia ani lekkiego zdenerwowania z powodu przewlekłego bólu lewej stopy, który często wybucha i nie pozwala mu na występy w drugiej połowie 2021 r., a przed French Open ponownie wyrósł.

Nadal nie zdradził śladu zmęczenia po swojej pięciosetowej walce z dziewiątym ziarnem Felix Auger-Aliassime W czwartej rundzie w niedzielę, która trwała 4 godziny i 21 minut – prawie dwukrotnie dłużej niż osiągnął tego dnia Djokovic.

„Wcale mnie to nie dziwi”, powiedział Djokovic. „To nie pierwszy raz, kiedy po kilku dniach kontuzji i ledwie chodzenia, był w stanie wyjść w stu procentach”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.