18 maja, 2024

Punkty Ben State vs. Purdue, Fast Food: Shawn Clifford rzuca zwycięski TD po wybraniu sześciu przeciwników

Penn State pokonało Purdue 35-31 w ekscytującym otwarciu sezonu w czwartek i zobaczyło siedem zmian prowadzących, a rozgrywający Nittany Lions Sean Clifford walczył przez cały emocjonalny bieg w ciągu jednej nocy. Wyglądało na to, że Penn State będzie kontrolował grę na początku, znajdując Clifforda Brentona Strange’a na 67 jardów podania na dwie sekundy przed końcem, aby dać Nittany Lions prowadzenie 21-10. To było krótkotrwałe prowadzenie po rozpoczęciu drugiej połowy.

The Boilermakers zdominowali trzecią kwartę, łącząc dwa przyłożenia i utrzymując Penn State 33 jardów od ataku na prowadzenie 24-21. Penn State odzyskał prowadzenie na początku czwartej kwarty, kiedy Clifford znalazł KeAndre Lamberta-Smitha do podania na 29 jardów, ale mecz był daleki od zakończenia.

Dwie minuty później, po tym, jak Perdue wyszedł z trzema bramkami. Clifford przepłynął dobrą przełęczą nad głową Mitchella Tinsleya i trafił w ramiona Chrisa Jeffersona z Purdue. Jefferson przejął piłkę 72 jardy do domu, dając Purdue prowadzenie i wyglądało na to, że noc w Penn State dobiegła końca. Nittany Lions poradziło sobie tylko 14 jardów od następnego posiadania i musiało skoczyć, ale Boilermakers nie mogli wbić ostatniego gwoździa do trumny, co ich kosztowało.

Penn State odzyskał piłkę 2:22 do gry, a Nittany Lions zebrało 8 zagrań, 80 jardów w 1:25, a Clifford wykonał swoje czwarte uderzenie tego wieczoru, tym razem KeyVone Lee, który strzelił z 12 jardów.

1. Shaun Clifford, gracz

Clifford świetnie się bawił przez prawie cały sezon 2021 i wygląda na to, że przez całą swoją karierę miał do czynienia z jakąś kontuzją. Rozpoczął grę z dwoma golami na lewym kolanie i wydawał się zaostrzyć kontuzję, gdy został trafiony w drugiej kwarcie. Clifford pozostał na miejscu i zakończył rundę, rzucając 67 jardów do Strange’a, ale nie wszedł na boisko po drugiej połowie posiadania Penn State.

READ  Jordan Alvarez, Astros kontra marynarze

Wyszedł z szatni z drużyną, ale widziano, jak wracał do niej, gdy Bordeaux otworzyło połowę piłką. Freshman Drew Allar zorganizował pięciogwiazdkowy serial przed powrotem Clifforda. Po meczu James Franklin powiedział, że Clifford miał do czynienia ze skurczami. W wywiadzie dla Jenny Taft z Fox, Clifford powiedział, że miał „drobne obrażenia i zmiany”. Tak czy inaczej, Clifford przez większą część drugiej połowy nie szukał pełnej mocy i myślał, że będzie to kosztować grę w Penn State.

Zastanawiałem się nawet, czy Nittany Lions nie byłoby lepiej, gdyby wrócił do Allara, ponieważ Clifford wydawał się nie mieć mobilności, a fakt, że tak wiele jego rzutów było wysoko, sprawił, że zacząłem się zastanawiać, czy nie rzucał na lewą nogę.

W końcu to nie ma znaczenia. Jak to robił wiele razy wcześniej, Clifford schrzanił sprawę i pomógł poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa. Jego cztery podania równały się spadkowi na poziomie kariery.

2. Ludzie będą się zastanawiać nad późnym telefonem Purdue

Purdue prowadził 31-28, pokonując szóstkę Chrisa Jeffersona, a do końca pozostało 8:29. Boilermakers mieli jeszcze dwa dobycia i okazje, aby spalić zegar, ale rozegrali 11 akcji na 26 jardów i, co najważniejsze, tylko 3:43 poza czasem. Producenci kotłów zorganizowali 13 podań na tylko jedną rundę (dwie zostały odwołane po rzutach karnych), a braki w Penn State pozwoliły na utrzymanie przerw na żądanie.

Trener Bordeaux, Jeff Brohm, oczywiście nie zgadnie i rozumiem dlaczego. Powiedziawszy to, rozumiem również proces myślowy Pruma. Szybki atak Perdue’a wyniósł średnio 2,79 jarda na prowadzenie w zeszłym sezonie. W porównaniu z Penn State poprawiła się do 4,1 na przenoszenie (nie wliczając toreb). Broome mógł sądzić, że bieganie piłką spłonie więcej czasu, ale dałoby trzy. Postanowił być agresywny i polegać na tym, co jego zespół robi najlepiej: rzuca piłkę. Nie wyszło, więc będzie musiał ponieść konsekwencje, ale nie nienawidziłam tej decyzji, nawet jeśli całkowicie się nie zgadzałam.

READ  Seahawks odrzuca mega-komercyjną ofertę dla liderów Russella Wilsona

3. Pensylwania wygrała, ale nadal istnieją poważne obawy

Zwycięstwa są zwycięstwami i Pensylwania nie przywróci tego, ale nie byłbym zbyt podekscytowany. Po pierwsze, linia ofensywna Penn State nie grała dobrze przez, jak się wydaje, pięćdziesiąty rok z rzędu. Nittany Lions wypuścił piłkę w biegu, ale średnio tylko 3,4 jarda na noszenie (nie licząc worków), a nikt w zespole nie przekraczał 3.9 jarda na noszenie.

Po defensywnej stronie piłki mecz zakończył się na worku, a drużyna Penn State miała dwóch wieczorem, ale przez całą noc walczyła o wytworzenie presji. Kiedy to zrobili, nowy koordynator obrony Manny Diaz wykonał uderzenie pioruna.

Arnold Ipeketty miał 9,5 worków, by poprowadzić tę obronę w zeszłym sezonie, ale pojawiły się pytania o to, kto w tym sezonie zapełni jego buty. W jednym z meczów na to pytanie nie udzielono odpowiedzi. Dobrą wiadomością jest to, że Pensylwania wciąż ma doskonałego nieletniego, ale można zrobić tylko tyle, jeśli pierwsza czwórka sama nie generuje stresu.