8 sierpnia, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Proces gwiazdy WNBA Britney Greiner w Rosji ma się rozpocząć 1 lipca

Według doniesień, zatrzymanie gwiazdy WNBA Britney Greiner w Rosji zostało przedłużone do 20 grudnia.

Rosyjski rząd TASS powiedział, że decyzja została podjęta podczas wstępnego przesłuchania, w którym uczestniczyła Griner w poniedziałek.

Według The Associated Press oczekuje się, że Greener pozostanie w areszcie do końca sezonu.

ABC nie odpowiedziała na pytanie dziennikarza, gdy gwiazda WNBA opuściła salę sądową w poniedziałek. Następna rozprawa zaplanowana jest na 1 lipca, kiedy ma się rozpocząć jego proces.

Griner został zatrzymany na Międzynarodowym Lotnisku Szeremietie w Rosji 17 lutego pod zarzutem przewożenia w Rosji wkładów sieciowych zawierających nielegalny olej haszyszowy.

„Nasze stanowisko w tej sprawie było od jakiegoś czasu bardzo jasne. Britney Griner nie powinna być zatrzymywana.

Rosja wielokrotnie przedłużała areszt tymczasowy. Jeśli zostanie skazany, 31-letniemu młynarzowi grozi do 10 lat więzienia.

Gwiazda WNBA i dwukrotna złota medalistka olimpijska Britney Greiner opuściła salę sądową 13 maja 2022 r. w Kimchi pod Moskwą po procesie.

Alexander Zemlianichenko / AP, FILE

Żona Greinera, Cerelle Greiner, powiedziała AP, że go miała „Zero nadziei” Po tym, jak jego żona zajmowała się zatrzymaniem w rządzie USA.

Zakuta w kajdanki amerykańska gwiazda koszykówki Britney Greener ma stawić się w sądzie 27 czerwca 2022 r. pod Moskwą. Greener, dwukrotny złoty medalista olimpijski i mistrz WNBA, został w lutym zatrzymany na moskiewskim lotnisku pod zarzutem przewożenia bagażu. Wkłady internetowe zawierające olej z konopi indyjskich, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

Grill Kudryavchev / AFP przez Getty Images

Inwazja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się tydzień po aresztowaniu Griner. Niektórzy urzędnicy obawiają się, że Amerykanie uwięzieni w Rosji mogliby zostać wykorzystani jako dewiza w obecnym konflikcie.

Wezwania do uwolnienia Griner wzrosły po wydaniu w kwietniu Trevora Reida z US Navy SEAL w ramach wymiany więźniów. Były Marine Paul Whelan jest również przetrzymywany w Rosji od 2019 roku.

READ  Korzyści wynikające z grania w gry zwykłe i online

Rząd USA 3 maja sklasyfikował sprawę Griner jako „niesłusznie zatrzymaną”.

Cherelle Griner powiedziała Robin Roberts, współgospodarz „Good Morning America” w maju Chce porozmawiać z prezydentem Joe Bidenem.

„Po prostu o to proszę, wiesz, on jest u władzy. Ona jest żołnierzem politycznym” – powiedział. „Więc jeśli lubią ją za zrobienie czegoś, chcę, żebyś to zrobił.”

Zapytany o możliwe spotkanie Cherelle Griner z prezydentem Bidenem, Jean-Pierre powiedział: „Nie mamy nic do powiedzenia na temat możliwej rozmowy telefonicznej lub spotkania”.

Tanya Stukalova z ABC News przyczyniła się do powstania tego raportu.