24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Prezenter radiowy złożył rezygnację po tym, jak Biden odpowiedział na pytania dotyczące jego kampanii

Prezenter radiowy złożył rezygnację po tym, jak Biden odpowiedział na pytania dotyczące jego kampanii

W środę filadelfijska stacja radiowa WURD rozstała się z gospodarzem, który przeprowadził wywiad z prezydentem Bidenem, korzystając z pytań zadanych w kampanii Bidena, po tym, jak stacja stwierdziła, że ​​wywiad narusza jej wolność prasy.

WURD stwierdziła w niedzielnym oświadczeniu, że „przyznawanie się do z góry ustalonych pytań podważa zaufanie jej słuchaczy”. Według WURD prezenterka Andrea Lafull-Saunders złożyła rezygnację za obopólnym porozumieniem.

W pierwszym wywiadzie z dziennikarzem od czasu jego burzliwej debaty w zeszłym tygodniu pani Lafull-Sanders zadała Bidenowi pytania, które wydawały się być pytaniami dotyczącymi softballu. Kilku widzów zwróciło się do stacji, którą cieszą się czarnoskórzy fani, z pytaniem, jak odpowie na pytania dotyczące debaty, i okazało się, że wywiad nie rozwiał w pełni obaw.

Stacja podała, że ​​wywiad i pytania zostały niezależnie ułożone przez gospodarza jego programu „The Source”. Pani Lafull-Sanders nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

W sobotę powiedział CNN, że przed rozmową otrzymał od Białego Domu przygotowane pytania.

„Wysłano mi pytania do zatwierdzenia” – powiedział. „Zatwierdziłem je.” Kampania Bidena wyjaśniła później, że skierowała pytania, a nie do Białego Domu.

Nie jest niczym niezwykłym, że pracownicy ds. komunikacji politycznej przedstawiają listę sugerowanych tematów wystąpień w mediach, ale wstępne sprawdzenie konkretnych pytań przez panią Lafull-Sanders spotkało się z krytyką.

WAUK w Waukesha w stanie Wisconsin. Earl Ingram, gospodarz „The Earl Ingram Show”, przeprowadził w zeszłym tygodniu wywiad z prezydentem. powiedział Associated Press Że otrzymał przygotowaną listę pytań. Pytania i odpowiedzi w obu wywiadach były niezwykle podobne.

Kampania Bidena oświadczyła, że ​​nie będzie zalecać pytań do przyszłych wywiadów.

READ  Stany Zjednoczone ogłaszają nowe wymagania dotyczące kontroli Covid dla podróżnych z Chin