23 czerwca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pomoc ma zostać rozesłana z nowego amerykańskiego doku w pobliżu Gazy w najbliższy weekend

Pomoc ma zostać rozesłana z nowego amerykańskiego doku w pobliżu Gazy w najbliższy weekend

Deir al-Balah (Strefa Gazy) – Oczekuje się, że pierwsza dystrybucja tak potrzebnej pomocy rozpocznie się pod koniec tego tygodnia, po zakończeniu procesu dystrybucji. Nowo wybudowany molo amerykańskie Z Wybrzeża Gazamimo że pracownicy organizacji humanitarnych ostrzegają, że potrzebny jest większy dostęp do oblężonego obszaru głód Być może jest w toku.

Izraelskie ograniczenia i intensywne walki w wojnie z Hamasem – trwającej już ósmy miesiąc – sprawiły, że mieszkańcy niektórych części Gazy szukali trawy i paszy dla zwierząt, pomijali posiłki i żywili się ubogą dietą składającą się z chleba. Dostawy do regionu, który w dużej mierze opiera się na pomocy humanitarnej, nadal odbiegają od średniej wynoszącej przed wojną około 500 ciężarówek dziennie.

Urzędnicy ONZ nie powiedzieli, gdzie ciężarówki z żywnością zostaną rozdystrybuowane po przybyciu w piątek i będą przechowywane w centrum Dajr al-Balah.

Przedstawiciele wojska USA spodziewają się, że w doku będzie obsługiwanych 150 ciężarówek dziennie. Zagrożenia obejmują ataki, przeszkody logistyczne i rosnące niedobory paliwa.

Izraelska blokada Gazy rozpoczęła się 7 października po ataku Hamasu na południowy Izrael, w wyniku którego zginęło 1200 osób, a 250 zostało zakładników. Izrael twierdzi, że w Gazie nadal przetrzymuje się około 100 zakładników oraz ciała około 30 innych osób.

Lokalni urzędnicy ds. zdrowia twierdzą, że w izraelskim ataku zginęło ponad 35 000 Palestyńczyków w Gazie, a setki innych zginęło na okupowanym Zachodnim Brzegu.

Służby medyczne poinformowały, że w sobotę co najmniej pięciu funkcjonariuszy policji zginęło w wyniku izraelskiego nalotu na samochód w obozie dla uchodźców w Nuseirat. Zabrano ich do szpitala w Deir al-Balah, gdzie zostali przeliczeni przez dziennikarzy Associated Press. Policja jest siłą cywilną odrębną od wojskowego skrzydła Hamasu.

Według szpitala Kuwejt co najmniej trzy osoby zginęły w nocy w nalocie, który uderzył w dom w obozie dla uchodźców Berbera w mieście Rafah na południu kraju. Szpital podał, że w ciągu ostatnich 24 godzin otrzymał ciała sześciu osób, które zginęły w izraelskich nalotach. Armia podała, że ​​nadal jest aktywna we wschodnim Rafah.

READ  „Jasne jest”, że zabójca Sydney obrał za cel kobiety

Na Zachodnim Brzegu palestyńskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w piątkowy wieczór izraelski nalot na miasto Jenin spowodował śmierć męczeńską. Armia izraelska oświadczyła, że ​​uderzyła w centrum dowodzenia bojowników i zabiła Islama Khamaysę. Według ruchu i armii był przywódcą palestyńskiego ruchu Islamskiego Dżihadu w Dżeninie.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu znajduje się pod rosnącą presją na wielu frontach. Twardogłowi w jego rządzie chcą, aby atak militarny na Rafah był kontynuowany, a jego celem było zmiażdżenie Hamasu. Stany Zjednoczone i inni, ich największy sojusznik, ostrzegali przed atakiem na miasto, w którym schroniła się ponad połowa z 2,3 miliona mieszkańców Gazy, a obecnie uciekły setki tysięcy, i tak się stało. Groził Zmniejszenie wsparcia dla kryzysu humanitarnego w Gazie.

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan będzie w ten weekend w Arabii Saudyjskiej i Izraelu, aby omówić wojnę i ma spotkać się z Netanjahu. Kto ogłosił I że Izrael będzie „samotny”, jeśli będzie to konieczne.

Wielu Izraelczyków, którzy niepokoją się sytuacją zakładników i oskarżają Netanjahu o przedkładanie interesów politycznych ponad wszystko inne, chce porozumienia w sprawie zaprzestania walk i uwolnienia ich. W piątek pojawiła się nowa frustracja, kiedy armia ogłosiła, że ​​jej siły są w Gazie Znaleziono ciała trzech zakładników Hamas zabił go w ataku 7 października.

Niedawne rozmowy mające na celu zawieszenie broni, w których pośredniczył Katar, Stany Zjednoczone i Egipt, nie przyniosły wiele. Niepewna jest także wizja powojenna. powiedział w zeszłym tygodniu izraelski minister obrony Yoav Galant, członek trzyosobowego gabinetu wojskowego Powiedział publicznie Wielokrotnie wzywał Radę Ministrów do podjęcia decyzji w sprawie powojennej wizji Strefy Gazy, która zakładałaby utworzenie nowego palestyńskiego przywódcy cywilnego.

Tymczasem walka Niedawno znowu wybuchło W niektórych miejscach Izrael obrał sobie za cel pierwsze dni wojny i twierdził, że jest pod kontrolą, szczególnie w północnej Gazie.

READ  UE zakazuje rosyjskiego węgla w nowych sankcjach po masakrze w Buczy na Ukrainie

___

Jeffrey doniósł z Jerozolimy. Powiązany pisarz prasowy Sam Mednick w Tel Awiwie przyczynił się do powstania tego raportu.

___

Śledź relację AP z wojny https://apnews.com/hub/israel-hamas-war