28 kwietnia, 2024

Podsumowanie meczu Australia-Francja: Australia dociera do półfinału w historycznym thrillerze

Mistrzostwa Świata Kobiet 2023 były kontynuowane w sobotę emocjonującym meczem ćwierćfinałowym między Australią a Francją, współgospodarzami turnieju, na stadionie Suncorp w Brisbane w Australii.

Mecz przebiegał bezbramkowo przez całą dogrywkę i dogrywkę, a kulminacją była epicka seria rzutów karnych, w której Australia zwyciężyła 7: 6 przed hałaśliwą publicznością gospodarzy. Rzuty karne trwały 10 rund, co czyni je najdłuższymi w historii mistrzostw świata mężczyzn i kobiet.

Australia zakwalifikowała się do półfinału po rzutach karnych przeciwko Francji

Australia zmierzy się ze zwycięzcami z Anglii i Kolumbii (w FOX i aplikacji FOX Sports) w półfinale w środę.

Sprawdź najważniejsze informacje poniżej!

Australia prowadzi z Francją 0:0 po rzutach karnych (7:6)

Kary

Runda 10: Francja nie trafia, Australia zdobywa punkty

Strzał Vicki Becho odbił się od słupka, zanim Cortnee Vine ostatecznie wygrała i odesłała gospodarza do domu Matyldy W półfinale.

Runda 9: Oba chybione

Próba Kenzy Daly została obroniona przez Mackenzie Arnold w jej trzecim rzucie karnym, ale Claire Hunt nie wykorzystała tego i strzelanina trwała dalej.

Ósma runda: Oba punkty

Obie strony odpowiedziały, gdy Mile Lakrar i Eli Carpenter wykonali rzuty karne.

Siódma runda: Oba punkty

Sakina Kerchaoui z Francji i Tamika Yallop z Australii.

Szósta runda: Oba punkty

Grace Giuro ukradła jednego Arnoldowi, a Katrina Gorey wróciła do Australii, aby kontynuować mecz.

Runda 5: Oba chybiają

Mackenzie Arnold wykonała oszałamiającą jednostronną obronę – ale potem jej walka o zwycięstwo posunęła się za daleko, by doprowadzić do nagłej śmierci.

Czwarta runda: Oba punkty

Następna w kolejce była francuska legenda weteranów Eugenii Le Sommer oraz młoda fenomenalna australijska Mary Fowler, z których każda ułatwiała jego próby.

Trzecia runda: Oba punkty

Kapitanowie wykonali zadanie dla każdej ze stron, a supergwiazdy Wendy Renard i Sam Kerr po cichu pogrążyły się w próbach utrzymania sprawy na smyczy.

READ  Dziewięć osób zabitych po powodziach nawiedziło włoski region Marche

Druga runda: Francja zdobywa punkty, Australia nie trafia

Kadidiato Diagne zrobiła to, co potrafi najlepiej – strzeliła gola, którego Mackenzie Arnold nie miał szans obronić.

Następnie Solene Durand nagrodziła wiarę swojego menedżera, ratując próbę odwrócenia sytuacji przez Steve’a Catleya.

Pierwsza runda: Francja nie trafia, Australia zdobywa punkty

Caitlin Foord rzuciła strzałem obok Duranda, kierując się w lewo, posyłając tłum Brisbane do pośpiechu.

Selma Pasha pojawiła się jako pierwsza po tym, jak Francja wygrała rzut monetą, ale jej strzał obronił Mackenzie Arnold.

Dodatkowy czas

122′: bramkarz Suleen Durand Przyjeżdża do Francji przed rzutami karnymi

Trener Francji Hervé Renard rzucił kostką z nowym bramkarzem przed ewentualną rzutami karnymi, które miały rozstrzygnąć mecz.

109′: Steve’a Catley’aRola bohatera w obronie

107′: Mackenziego Arnolda Z kolejnym świetnym zapisem, aby wszystko było bezcelowe

Mackenzie Arnold ponownie ratuje, dzięki czemu Australia i Francja są w impasie 0: 0 w dogrywce

105′: Courtney Dobra Prawie został strzelcem rezerwowym

Kilka minut po tym, jak Fine wszedł jako rezerwowy, napastnik z Australii prawie natychmiast wywarł wpływ na siebie.

100 na minutę: bramka Francji została cofnięta przez faul w polu karnym

Dlaczego niebieski Myśleli, że w końcu przecięli podejrzany róg, tylko po to, by bramka została uznana za faul na Wendie Renard – ku wielkiej uldze zagorzałych pro-australijskich kibiców w Brisbane.

Bramka Francji przeciwko Australii została obalona przez faul w polu karnym

92′: Australia Katarzyna Gorey Jest zarezerwowany z tego, że jest trudny we współżyciu Sakina Karszawi

druga połowa

90 + 4′: Dogrywka nadchodzi, gdy Australia wywiera presję, ale nie może się przekonwertować

60 minut: Więcej złotych okazji dla Australii, ale bez bramki

READ  Protestujący topless rzuca różową farbą w biuro premiera w Ottawie: grupa

Dwie znakomite interwencje francuskiej bramkarzy Pauline Peraud-Magnin to jedyne powody, dla których Australia jeszcze nie nagrodziła swojego hałaśliwego tłumu Brisbane golem.

Australia i Francja nadal remisowały 0: 0 po pięknej obronie Pauline Peraud-Magnin

55′: Patrz kto nadchodzi!

Sam Kerr, gwiazda i kapitan tej australijskiej drużyny, wszedł jako wczesny rezerwowy, ponieważ nadal zmaga się z kontuzją łydki. Jej wejście wywołało największy ryk wieczoru wśród kibiców gospodarzy w Brisbane.

50′: Australia zwiększa presję na początku drugiej połowy!

the Matyldy Dostałem rzut rożny po tej próbie Mary Fowler – ale ostatecznie nie był to gol.

połowa czasu

Kto uderzy pierwszy?

Ekipa Pucharu Świata zmiażdżyła teraz pełną akcji, ale ostatecznie bezbramkową pierwszą połowę w Brisbane.

pierwsza połowa

45′: Mary Fowlera Atak nie może zostać zakończony przed końcem pierwszej połowy

41′: Elizy de Almeida Francja broni niesamowitego odbicia w bramce!

Elisa de Almeida z Francji ratuje sytuację, blokując próbę strzału

32′: Doskonała interwencja z Australii Mackenziego Arnolda skreślić Francję z listy strzelców

Australia i Francja pozostają bez punktów po świetnej obronie Mackenziego Arnolda

12′: Prawie chybione, ponieważ Francja uderzała wcześnie

8′: Wczesna szansa Kadidiatou Diani i Francja

1′: Przed emocjonalną publicznością w domu!

przed meczem

ustawienie sceny

Ekipa World Cup Now oglądała mecz na żywo w mediach społecznościowych przed rozpoczęciem meczu.

Australia vs Francja Klucze do zwycięstwa | Puchar Świata teraz

Australia vs Francja Klucze do zwycięstwa |  Puchar Świata teraz

formacje startowe

A australijski napastnik Kerr ponownie nie występuje w wyjściowym składzie, ale ma zagrać w sobotę. Kontuzja łydki sprawiła, że ​​Kerr zagrał do tej pory zaledwie 10 minut w Pucharze Świata, z których wszystkie miały miejsce w ostatniej rundzie 16 zwycięstw Australii nad Danią.

READ  Oczekuje się, że rządy USA i Iraku rozpoczną rozmowy na temat przyszłości amerykańskiej obecności wojskowej w tym kraju

Tymczasem Francja będzie musiała powstrzymać Kiira i Raso bez obrońcy Yvesa Peresta, przynajmniej na początku. Berest wypada z wyjściowego składu Dlaczego niebieski.

Sprawdź pełny harmonogram Mistrzostw Świata Kobiet i zobacz, jak oglądać każdy mecz na żywo Tutaj. Znajdź najnowsze wyniki Tutaj.

On podąża Śledź ulubione, aby spersonalizować swoje wrażenia z FOX Sports

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet

Australia

Francja

Wydobądź więcej z Mistrzostw Świata FIFA Kobiet Śledź ulubione, aby otrzymywać informacje o grach, nowościach i nie tylko