30 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pływająca restauracja jumbo w Hongkongu tonie w morzu

Pływająca restauracja jumbo w Hongkongu tonie w morzu
Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Jeden z najsłynniejszych zabytków Hongkongu – duża pływająca restauracja słynąca z wystawnych sal bankietowych i neonów – wywrócił się na Morzu Południowochińskim, poinformowała w poniedziałek firma macierzysta.

Pływająca restauracja Jumbo – znana również jako Jumbo Kingdom – została wycofana z miasta w zeszłym tygodniu po zamknięciu podczas pandemii. Restauracja Aberdeen poinformowała w oświadczeniu, że statek uderzył w złą pogodę w niedzielę i wywrócił się w pobliżu Wysp Paracelskich, dodając, że żaden członek załogi nie został ranny.

Rozległa 260-metrowa łódź spędziła prawie pół wieku na wodach Hongkongu, goszcząc „wiele międzynarodowych osobistości i celebrytów”, w tym królową Elżbietę II i Toma Cruise’a, według Strona internetowa Jumbo Kingdom.

Wcześniej firma Aberdeen Restaurant Enterprises twierdziła, że ​​nie stać jej na konserwację — z milionami dolarów wydanymi na inspekcje i naprawy w celu spełnienia wymagań licencyjnych. Rząd Hongkongu, kierowany przez dyrektor naczelną Carrie Lam, odrzucił apele o tymczasową ulgę finansową.

Wirus Corona łączy Hongkong w pobliżu Pekinu, gdy kontynent zajmuje się reakcją na epidemię

„Wyraźnie zaznaczyliśmy, że rząd nie planuje inwestować pieniędzy w prowadzenie restauracji, ponieważ nie jesteśmy dobrzy w zarządzaniu takimi budynkami” – powiedział Lam.

Jeszcze przed pandemią restauracja serwująca dania kuchni kantońskiej piętrzyła się w długach. Jednak wczesne posunięcie Hongkongu, aby zakazać turystom, poważnie wpłynęło na królestwo Jumbo i inne atrakcje.

Wcześniej w tym miesiącu, przed upadkiem, restauracja miała 130 stóp wysokości Odetnij flotę kuchni od tyłu Z łodzi i utonął w schronie Aberdeen Typhoon w Hongkongu.

Nie było jasne, dokąd Aberdeen Restaurant Enterprises planuje zabrać restaurację, zanim zatonie. Rzecznik firmy powiedział Poranna gazeta południowochińska Że statek był holowany gdzieś w Azji Południowo-Wschodniej.