18 maja, 2024

Pistons 129-127 Raptors (30 grudnia 2023 r.) Podsumowanie meczu

DETROIT – Detroit Pistons zakończyli swoją passę 28 porażek w NBA pokonując Toronto Raptors 129:127 w sobotni wieczór, a Cade Cunningham zdobył 30 punktów i 12 asyst.

Pistons, którzy nie odnieśli żadnego zwycięstwa od 28 października, wyrównali rekord ustanowiony przez Philadelphia 76ers wynoszący 28 zwycięstw w sezonach 2014–2015 i 2015–2016. Brakowało im jednego rekordu Wielkiego Szlema w Ameryce i Kanadzie, ustanowionego przez Chicago Cardinals podczas II wojny światowej.

Jalen Duren zdobył 18 punktów i zebrał 17 zbiórek dla Detroit (3-29), a Kevin Knox II zdobył 17 punktów.

Pascal Siakam zdobył 35 punktów, a Dennis Schroder zdobył 28 punktów dla Toronto, które w drugiej połowie grało jeden po drugim. the Raptors dokonali transakcji OG Anunoby, Precious Achiuwa i Malachi Flynn zostali sprzedani do New York Knicks wcześniej tego dnia. Otrzymali RJ Barretta i Immanuela Quickleya, ale w sobotę nie byli dostępni.

W czwartej kwarcie Pistons prowadzili 90-86 i żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na prowadzenie, dopóki na 5:50 przed końcem rzuty za trzy punkty Cunninghama i Jadena Iveya nie podwyższyły na 110-99.

Toronto odpowiedziało serią 8-2, w tym sześć punktów od Scottiego Barnesa, ale skoczek Cunninghama podwyższył na 114-107, a Pistons trzy razy z rzędu zaliczyli Siakam. Inny skoczek z Cunningham powiększył przewagę do dziewięciu na 1:34 przed końcem meczu.

Siakam zdobył trzy punkty na 17 sekund przed końcem meczu i podwyższył wynik na 126-122, ale Pistons rozstrzygnęli mecz z linii bramkowej. Gary Trent Jr. trafił za trzy punkty drugą lewą ręką.

W pierwszej połowie Raptors prowadzili ośmioma punktami, ale Siakam i Trent zdobyli 24 punkty w osiem minut i zapewnili Toronto prowadzenie 75-74. Siakam zakończył kwartę z 20 z 42 punktów Toronto, a co ważniejsze, czterema faulami poprowadził Cunninghama na ławkę rezerwowych.