27 czerwca, 2022

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pierwsza dama Jill Biden wybiera się w niezapowiedzianą podróż na Ukrainę

Pierwsza dama Jill Biden wybiera się w niezapowiedzianą podróż na Ukrainę

W szkole zaadaptowanej na tymczasowe mieszkania dla przesiedleńców Biden spotkał się z Ukraińską Pierwszą Damą Oleną Zelenską, która nie pojawiła się publicznie od wybuchu wojny 24 lutego.

„Chciałam przyjść w Dzień Matki” – powiedziała Biden swojemu ukraińskiemu odpowiednikowi, gdy dwie kobiety siedziały przy małym stoliku w klasie w dawnej szkole, która jest obecnie źródłem tymczasowego mieszkania dla bezdomnych Ukraińców, w tym 48 dzieci. „Uznaliśmy, że ważne jest, aby pokazać narodowi ukraińskiemu, że ta wojna musi się skończyć. A ta wojna była brutalna”. „Naród Stanów Zjednoczonych stoi po stronie narodu Ukrainy” – dodał Biden.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli CNN, że Zełenska, która wysłała list do Bidena na początku rosyjskiej inwazji, w ostatnich tygodniach korespondowała ze swoim amerykańskim odpowiednikiem.

„Przede wszystkim chcę podziękować za bardzo odważny akt” – powiedziała Zełenska, przemawiając do Bidena przez tłumacza. „Ponieważ rozumiemy, czego potrzeba, aby amerykańska pierwsza dama przybyła tutaj podczas wojny, kiedy codziennie odbywają się działania wojskowe, syreny wybrzmiewają każdego dnia, nawet dzisiaj. Wszyscy czujemy wasze wsparcie i wszyscy czujemy przywództwo amerykańskiego prezydenta, ale pragniemy zwrócić uwagę, że Dzień Matki jest dla nas dniem bardzo symbolicznym, bo my również czujemy Twoją miłość i wsparcie w tak ważnym dniu.”

Spotkanie dwóch kobiet obejmowało zamkniętą sesję bilateralną, która trwała około godziny i odbywała się w przedwojennej szkole. Budynek został zamieniony na schron we współpracy między rządem Ukrainy a Międzynarodową Organizacją ds. Migracji, agencją ONZ ds. migracji. W budynku, który znajduje się na zielonej działce w pobliżu centrum Użhorodu, mieszkają obecnie dziesiątki osób wewnętrznie przesiedlonych.

Biden ma trzy dni Z czterodniową wizytą w Europie Aby spędzić czas z rodzinami uchodźców w Rumunii i na Słowacji, przejechaliśmy około 15 mil przez zachodnią Ukrainę, od przygranicznego słowackiego miasta Vysne Nemecke do Użhorodu.
Pierwsza dama to najnowszy znany Amerykanin i pierwszy członek rodziny prezydenta Joe Bidena, który w ostatnich tygodniach odwiedził rozdarty wojną kraj. Sekretarz Stanu Anthony Blinken i Sekretarz Obrony Lloyd Austin odwiedził Kijów W zeszłym miesiącu Przemawiająca Nancy Pelosi Był tam w ostatnią sobotę.

Pierwsza dama spędziła ostatnie dwa dni w Europie, spotykając się z organizacjami humanitarnymi i urzędnikami rządowymi zarówno w Rumunii, jak i na Słowacji, a także kontaktując się z przesiedlonymi Ukraińcami w obu krajach, koncentrując się przede wszystkim na zdrowiu i samopoczuciu emocjonalnym kobiet i dzieci .

READ  Wiadomości z Ukrainy i Rosji: Zełenski mówi, że Ukraina jest „gotowa” do dyskusji o neutralności

Wizyta Bidena na Ukrainie jest pierwszą wizytą pierwszej damy Stanów Zjednoczonych w strefie działań wojennych od czasu, gdy Laura Bush odbyła potajemną 10-godzinną wizytę w Afganistanie w 2008 roku. 2005 O jej trosce i wsparciu dla afgańskich kobiet.

Jako druga kobieta w 2010 roku Jill Biden towarzyszyła ówczesnemu wiceprezydentowi Joe Bidenowi w podróży do Bagdadu w Iraku podczas przerwy 4 lipca.