20 maja, 2024

Pantery i Bruins walczą ze sobą, a Floryda pokonuje Boston w drugim meczu

On gra

the Pantery z Florydy Rozwiązany Bostońskie Bruinsy Bramkarz Jeremy Swayman został wyrzucony z drugiego meczu w serii Porażka 6-1 Skończyło się to wyrzuceniem 13 zawodników i walką zawodników All-Star Matthew Tkachuka i Davida Pastrnaka.

„Szczerze mówiąc, nie boję się go. Mogę przyjąć cios i zrobię wszystko dla tych gości tutaj” – powiedział reporterom Pastrnak z Bostonu.

Swayman spisał się imponująco w fazie play-off, pozwalając na dwie lub mniej bramek (w tym zwycięstwo 5:1 z Panthers w pierwszym meczu drugiej rundy) przed środą i wyglądał solidnie, prowadząc 1:0 po jednej kwarcie.

Jednak trener Panthers Paul Morris zmienił swoje główne założenia w połowie pierwszej tercji, a Steven Lorentz, Aleksander Barkov i Gustav Forsling strzelili gole w drugiej tercji, dając Florydzie prowadzenie 3-1. Bramka Forslinga padł niecałe dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy.

Trener Bruins Jim Montgomery wyciągnął Swaymana po golu Eetu Luostarinena w trzeciej kwarcie. Bramkarz Bostonu Linus Ullmark, grający po raz pierwszy od drugiego meczu pierwszej rundy, stracił dwa gole w 10 strzałach.

Jak to zwykle bywa w przypadku eksplozji, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Pat Maroon z Bostonu i Nick Cousins ​​z Florydy zostali faulowani o 10:25, a następnie Luostarinen, Dmitry Kulikov z Panthers, Justin Brazeau z Bruins, James van Riemsdyk i Trent Frederic o 11:03. Brad Marchand i Charlie McAvoy z Bostonu, a także Sam Reinhart i Niko Mikkola z Florydy zostali ukarani za faul o 11:58.

Walka Mateusza Tkachuka i Dawida Pastrnaka

Tkachuk i Pastrnak odpowiedzieli 44 sekundy później i również zostali wyrzuceni.

„Jestem dumny z mojego makaronu” – powiedział Montgomery. „Wielu zawodników naciska po gwizdku, gdy są na miejscu sędziowie liniowi. Basta i Kkachuk po prostu wyszli i walczyli. Tego właśnie chcesz. Lubisz, gdy twoi hokeiści są rywalami”.

READ  Dodgers wymiatają niechlujnego Philliesa z Los Angeles dzięki wielkiemu szlemowi Maxa Munciego

„Jest trochę gorąco i chcą jechać. Uważam, że było wspaniale” – powiedział Morris.

Utah prosi fanów o opinie na temat nazwy: Rozważane są Yeti, lód i mamut

Co Florida Panthers osiągnęli w meczu 2

Pokonali Bruins po raz pierwszy od sześciu meczów w tym sezonie i po raz pierwszy strzelili gola w grze w przewadze przeciwko Bostonowi. Oni też zdobyli bramkę w osłabieniu.

Ich gwiazdy zaczynają się wyłaniać: Barkov miał dwa gole i dwie asysty, Reinhart miał cztery asysty, a Brandon Montour miał trzy punkty.

Trzeci mecz odbędzie się w piątek w Bostonie.

Floryda wygrała także drugi mecz w ubiegłorocznej pierwszej rundzie przeciwko Bruins. Pantery mają w tym roku przewagę na własnym lodowisku po zdobyciu tytułu mistrza Atlantic Division w ostatnim dniu sezonu.

Dlaczego Jim Montgomery pociągnął Jeremy’ego Swaymana?

Montgomery rozważał wyciągnięcie Swaymana po drugiej połowie i tak zrobił, gdy Pantery strzeliły kolejnego gola, ale nie winił bramkarza, mówiąc, że był „fantastyczny”.

Swayman i Ullmark zostali początkowo zawieszeni, ale Swayman wystąpił w ośmiu z dziewięciu meczów play-off.

„W przypadku Jeremy’ego Swaymana obciążenie pracą nie miało znaczenia” – powiedział Montgomery. „Obciążenie pracą odegrało rolę w naszym dzisiejszym wysiłku. Po prostu zabrakło nam dzisiaj sił”.

Canucks 5, Oilers 4

JT Miller, Nikita Zadorov i Connor Garland zdobyli gole w niecałe pięć minut po rozpoczęciu trzeciej tercji, a Vancouver Canucks odrobili stratę 4:1 i pokonali Edmonton Oilers w pierwszym meczu.

Dakota Joshua z Vancouver strzelił gola i miał dwie asysty. Zach Hyman z Edmonton strzelił dwa gole.

Connor McDavid po raz pierwszy w swojej karierze play-offowej nie oddał celnego strzału na bramkę.

W czwartek odbędą się mecze play-off NHL

New York Rangers na stadionie Carolina Hurricanes, 19:00 czasu wschodniego, TNT, truTV. Rangersi prowadzą w serii 2:0

Colorado Avalanche w Dallas Stars, 21:30 ET, TNT, truTV. Seria lawinowa 1-0