24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Osuwisko Palos Verdes Estates: Osuwanie się skał zamyka plażę, bez obrażeń

Osuwisko Palos Verdes Estates: Osuwanie się skał zamyka plażę, bez obrażeńCNN

Po jednym odcinku nie było kontuzji Osuwisko skalne uderzyło w piątek w plażę w Palos Verdes Estates w hrabstwie Los Angeles – poinformowało miasto w południowej Kalifornii. Raport.

Wyjście na ląd, które miało miejsce o godzinie 10:00 czasu lokalnego, zmusiło plażę do zamknięcia i stało się zjawiskiem atmosferycznym rzeki – lub wilgocią napływającą z Oceanu Spokojnego. – oczekuje się, że zostanie przywieziony Ulewne deszcze na zachodnim wybrzeżu w weekend.

Potężny system burzowy może przynieść regionowi więcej zagrożeń w nadchodzących dniach, geolog Pat Abbott powiedział partnerowi CNN. Telewizja KCBS.

„Poziom mórz rośnie, grawitacja działa, a teraz, kiedy mówisz o ulewnych deszczach, które nadejdą w tym tygodniu, czy to będzie niebezpieczne? Och, zdecydowanie. To tylko pogłębia problem” – powiedział Abbott.

Abbott powiedział stacji, że po dużym osuwisku może nastąpić „o wiele więcej osuwisk”. Jego rada dla mieszkańców: „Wycofaj się”.

Nagranie KCBS-TV pokazało, że część wzgórza zapada się na plażę, uwalniając ogromną chmurę pyłu, gdy skały i gruz pchnęły pickupa po piasku. Pickup był pusty. Jak poinformowała stacja, co najmniej jeden dom został ewakuowany.

Kamienie i gruz pchnęły pickupa po piasku.

Urzędnicy miejscy i geolodzy przeprowadzili przegląd „w celu oceny poziomu gleby, skał i wód gruntowych oraz bezpieczeństwa obszaru i pobliskich budowli”.

Większość społeczności przybrzeżnych otrzyma w weekend od 1 do 3 cali deszczu, a części północnej i środkowej Kalifornii mogą otrzymać łącznie od 3 do 5 cali. Poważnym problemem jest erozja wybrzeża i zalane drogi.

READ  Amerykańscy urzędnicy odkrywają rzekomą rosyjską „farmę botów”