25 kwietnia, 2024

„Okaż trochę szacunku”: Tuchel uderza fanów Chelsea za skandowanie Abramowicza | Chelsea

Thomas Tuchel skrytykował fanów Chelsea, którzy przerwali chwilę braw dla Ukrainy, śpiewając o jej miliarderze Romanie Abramowiczu. „To nie jest właściwy moment, aby to zrobić” – powiedział szef Chelsea o okrzykach, które usłyszała duża grupa fanów przed meczem Premier League. Burnley. „Jeśli okazujemy solidarność, musimy okazywać solidarność razem”.

Gest, który został przywitany drwinami fanów Burnley, zepsuł zaplanowany minutowy aplauz narodu ukraińskiego i był szczególnie prowokacyjny, biorąc pod uwagę, że Chelsea Właściciel firmy do tej pory potępiał Władimira Putina za jego ekspansjonistyczną wojnę na Ukrainie.

Tuchel nie zawahał się potępić wokali, wzywając fanów Chelsea do okazywania większego szacunku w takich sytuacjach. „Klękamy razem, jeśli ktoś z naszego klubu umiera, okazujemy szacunek” – powiedział. „To nie jest chwila na przekazywanie innych wiadomości.

„Robimy to również z powodu tego, kim jesteśmy jako klub. Okazujemy szacunek i chcemy, aby nasi fani zaangażowali się w ten moment oklasków.

Robimy to dla obywateli Ukrainy i nie ma drugiego zdania na temat sytuacji. Mają nasze pomysły i nasze wsparcie, a my musimy być razem jako klub”.

Pewnym pocieszeniem dla Tuchela jest fakt, że w burzliwym tygodniu Abramowicz ogłosił zamiar… wyprzedaż klubowa Następna Porażka w finale Pucharu CarabaoB Awans w Pucharze Anglii przeciwko Luton To wygrana 4:0 z Burnley.

„Pokazuje dużo charakteru” – powiedział o odpowiedzi swoich graczy. „Pokazuje, że gracze mają to, czego potrzeba, aby grać dla Chelsea, a my mamy środowisko, aby skupić się na piłce nożnej, ponieważ możemy skupić się na piłce nożnej. Zespół spisał się bardzo dobrze i nadal wierzymy. „

The Fiver: Zarejestruj się i otrzymuj nasz codzienny e-mail o piłce nożnej.

Trzy gole dla Chelsea w osiem minut po zakończeniu pierwszej połowy meczu, Sean Daiki ubolewał nad rozpadem swojego zespołu po obiecującym początku. „To futbolowe szaleństwo” – powiedział. „Przekazanie nie oznacza, że ​​musisz przerwać to, co robisz.

„Otworzyliśmy się zbyt szybko, przestaliśmy robić wszystkie podstawy, przegraliśmy fizycznie w kilku wyzwaniach i zostaliśmy ukarani przez grupę bardzo utalentowanych graczy”.

READ  W ramach College Football League pomysł potężnej grupy na zreformowanie systemu umarł.