18 maja, 2024

Noah Lyles: amerykański sprinter Noah Lyles wygrywa bieg na 100 m na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2023

CNN

Amerykański lekkoatleta Noah Lyles wygrał w niedzielę bieg na 100 metrów mężczyzn na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2023 w Budapeszcie na Węgrzech.

26-letni Lyles ukończył zawody w 9,83 sekundy, aby odnieść zwycięstwo i ustanowić łączny najszybszy czas w roku.

Lyles powiedział, że „spodziewał się” wygrania imprezy, mimo że nikt inny nie wierzył, że może.

„To było nieoczekiwane dla nikogo innego” – powiedział Lyles dla NBC Sports.

„Wierzę w siebie. Wierzę w Boga. Wierzę w misję, którą wykonujemy z moim trenerem. Trenowaliśmy do niej dziewięć miesięcy. Na ten moment tutaj.

„Masz tylko jedną szansę na osiągnięcie szczytu i upewniliśmy się, że to się liczy. Jak powiedziałem, aby dokonać wielkich rzeczy, aby zostać legendą, musisz wygrać procent.”

Letsile Tebogo zdobył srebro w 9,88 sekundy, a Zharnel Hughes zdobył brąz – Brytyjczyk stracił jedną tysięczną sekundy do biegacza z Botswany.

Marcel Jacobs, złoty medalista olimpijski w tej imprezie, nie zakwalifikował się do finału.

Lyles, dwukrotny mistrz świata na 200 m, pobiegnie trzy uderzenia w tej imprezie jeszcze w tym tygodniu.

Na zeszłorocznych Mistrzostwach Świata w Eugene w stanie Oregon Lillis pobił amerykański rekord na 200 metrów ustanowiony wcześniej przez Michaela Johnsona 26 lat temu i został trzecim najszybszym człowiekiem na tym dystansie z wynikiem 19,31 sekundy.

READ  Rob Gronkowski woła Aarona Rodgersa: Emerytowana supergwiazda krytykuje QB za brak priorytetów w NFL.