16 maja, 2024

Nieokiełznana perfekcja na własnym boisku Pod wodzą Heinza dominuje linia Johansson-Rossi-Hartmann: Kluczowe wnioski na wynos vs. Red Wings

ulica. PAUL, Minn. — Niedługo po tym, jak Detroit Red Wings zremisowali na początku trzeciej tercji, Ryan Hartman i Marcus Foligno strzelili gole w odstępie 52 sekund, co pomogło przypieczętować środowe zwycięstwo Wild 6:3. Marcus Johansson strzelił najlepsze w sezonie dwa gole i trzy punkty, Kirill Kaprizov miał gola i asystę, Matt Bolde również strzelił gola, a Filip Gustafsson zwyciężył po raz ósmy w swoich ostatnich 10 startach, a Wild wygrał swój siódmy mecz u siebie siedmioletni. Nowy trener John Hynes.

• Wild poprawił się do 11-3 pod Hynesem.
  • Kaprizov, gwiazda tygodnia nr 1 w lidze NHL, przedłużył swoją passę punktową do pięciu meczów (pięć goli, dziewięć punktów). Miał sześć strzałów.
  • Zespół Wild poprawił swój bilans do 10-0, kiedy po raz pierwszy strzelił gola pod wodzą Hynesa, oraz do 13-1-3 w tym sezonie.
  • The Wild będą pauzować do meczu u siebie z Jets, który rozpocznie się w sobotnie popołudnie w Winnipeg.

Linia Johanssona-Rossiego-Hartmanna plus 3

Po powrocie Ryana Hartmanna po opuszczeniu dwóch meczów z powodu kontuzji górnej części ciała Hines ponownie zjednoczył linię Johansson-Marco Rossi-Hartmann, co doprowadziło do zdobycia jednego gola w drugiej tercji, dwóch w trzeciej tercji i kilku innych okazji do zdobycia gola.

Po świetnej akcji Rossiego, która w drugiej kwarcie zapoczątkowała wspinanie się po lodzie, Hartmann wcisnął gaz w niebieskiej linii ataku, rozdzielając dwóch obrońców i zdobywając gola jedynie dzięki świetnej obronie Jamesa Reimera. Jednak Red Wings skierowali piłkę prosto na kij Johanssona i zdobyli bramkę bez asysty. W trzeciej kwarcie Johansson strzelił gola dla Hartmanna, a następnie Rossi strzelił za trzy punkty Johanssonowi.

Kontuzja Hartmana przyszła w złym momencie dla Grindera, ponieważ właśnie się rozgrzewał, zdobywając bramki w kolejnych meczach, po tym jak spędził czas na czwartej linii, dopóki Mats Zuccarello nie doznał kontuzji. Hartman odbył zdrową rozmowę z Hinesem i zdał sobie sprawę, że Wild wygrali dwa pierwsze mecze pod wodzą nowego trenera dzięki jego zawieszeniu i że będzie musiał po prostu poczekać, aż awansuje w składzie.

READ  Mężczyzna ginie po kłótni o decyzję referencji w meczu piłki nożnej dla dorosłych

„To znaczy wygrywaliśmy mecze hokejowe” – powiedział Hartman zapytany, jak zachował cierpliwość. „Będę bramkarzem, jeśli wygramy mecze hokejowe”.

Dziki zabójca Patrick Kane uderza szybko

Jeśli fani Wild nie byli świadomi, że Patrick Kane wraca do NHL po pozasezonowej operacji stawu biodrowego, szybko dowiedzieli się, że pogromca Wild powrócił. Boldy dał Wildowi prowadzenie 1:0 zaledwie 38 sekund po rozpoczęciu meczu, ale Kane wyrównał wynik po 6:32, gdy Zach Bogosian nie zdawał sobie sprawy, że prześlizgnął się za nim na niebieskiej linii Wild. Z bliskiej odległości Kane oddał potężny strzał obok Gustafssona, zdobywając szóstego gola i 11. punkt w 11 meczach dla Red Wings. Wieloletni Chicago Blackhawk i przyszły Hall of Famer ma na koncie 25 goli w karierze przeciwko Wild (trzeci w historii) i 54 punkty (czwarty remis).

Cóż to był za miesiąc, kiedy zmarł mój chłopiec

Pamiętajcie, że ostatnim razem, gdy Boldy mierzył się z Red Wings, wykorzystał dwa rzuty karne i stworzył mnóstwo okazji do zdobycia gola, co skłoniło byłego trenera Deana Evasona do skrytykowania go po meczu. W tym momencie sezonu strzelił jednego gola w 12 meczach. Evason został wyrzucony następnego dnia, Boldy strzelił gola w debiucie Hinesa i obecnie ma dziewięć goli i 12 punktów w 14 meczach pod wodzą Hinesa.

Boldy miał dwie świetne okazje w pierwszych 38 sekundach. Pierwsza miała miejsce po tym, jak Joel Eriksson Ek ukradł krążek i posłał mu nisko, a przed nim był tylko Reimer. Ale krążek spadł z jego kija. Kilka sekund później Eriksson Ek i Kirill Kaprizov wspólnie asystowali przy zdobyciu 10. gola w sezonie.

Trzy gwiazdy

1. Marcus Johansson, Wild: Niedługo po tym, jak Johansson strzelił w Bostonie najwięcej bramek w swojej karierze w 24 meczach, strzelając dwa gole i asystę. Miał plus 3 i oddał trzy strzały.

READ  Aktualizacje na żywo z zimowych igrzysk olimpijskich: najnowsze wiadomości o przegranej drużynie hokejowej USA ze Słowacją

2. Ryan Hartman, Wild: Strzelił ważnego gola w trzeciej kwarcie, po raz trzeci w trzech meczach, odegrał dużą rolę przy zdobyciu pierwszego gola Johanssona i oddał cztery strzały.

3. Alex DeBrincat, Red Wings: Strzelec wyborowy z Detroit strzelił gola, asystę i cztery strzały.

(Zdjęcie Markusa Johanssona: Bruce Kluckhohn/NHLI za pośrednictwem Getty Images)