26 czerwca, 2024

Newgarden pokonuje O’Warda i odniósł dwa zwycięstwa z rzędu

Pomimo czterogodzinnego opóźnienia w opadach deszczu chmury się rozwiały i intensywna bitwa zakończyła się wraz z zachodem słońca na torze Indianapolis Motor Speedway przed ponad 300 000 widzów.

Newgarden, który wystartował jako trzeci, został zmuszony do dramatycznego podania na ostatnim okrążeniu, wykonując dramatyczny manewr poza O’Wardem Arrowa McLarena w trzecim zakręcie i zwyciężył z przewagą 0,3417 sekundy. Został pierwszym kierowcą, który wycofał się z wyścigu, odkąd Hélio Castroneves zrobił to w Team Penske w 2001 i 2002 roku.

O’Ward, który przejechał kilka późnych okrążeń, zanim samodzielnie podjął próbę objęcia prowadzenia w pierwszym zakręcie na ostatnim okrążeniu, mógł siedzieć z kaskiem w rękach dopiero po zajęciu drugiego miejsca.

Scott Dixon z Chip Ganassi Racing, zwycięzca Indy 500 z 2008 r., awansował z 20. na trzecie miejsce, przed Alexandrem Rossim z Arrow McLaren na czwartym miejscu i dwukrotnym obrońcą tytułu IndyCar Series Alexem Palou na piątym miejscu.

W wyścigu na 200 okrążeń rywalizowało 16 różnych liderów, a lider Scott McLaughlin prowadził najwięcej w wyścigu 66, zanim zajął szóste miejsce.

Walka o zwycięstwo zaostrzyła się, gdy Newgarden dogonił Dixona na 24 okrążenia przed metą, który na rowerze wysunął się na czoło stawki, wyprzedzając Rossiego i Orda.

Dixon wykazywał oznaki walki, gdy O’Ward wyprzedził go i zajął trzecie miejsce na 13 okrążeń przed wjazdem do pierwszego zakrętu, wyprzedzając Newgardena i Rossiego. Newgarden utrzymywał prowadzenie na 10 punktów przed końcem, a w pierwszej piątce znaleźli się Rossi, Ord, Dixon i Kyle Kirkwood.

Patricio Oward i Arrow McLaren Chevrolet

Fotografia: Philip Abbott / Zdjęcia sportów motorowych

O’Ward wykonał ruch w końcówce, gdy Rossi wszedł w zakręt pierwszy na drugi na siedem okrążeń przed końcem, a następnie został złapany i zniknął przez Newgarden na pięć okrążeń przed końcem, tylko po to, by Newgarden oddał strzał i odzyskał prowadzenie.

READ  Wsparcie dla Toy Fund-Raiser Skyrockets Damara Hamlina po jego upadku

O’Ward kilka razy upadł pomimo swojej passy na Newgarden, zajmując drugie miejsce wchodząc na białą flagę.

Meksykanin wyjechał z zakrętu nr 4 na zewnętrzną część Newgarden i objął prowadzenie w zakręcie nr 1. Następnie Newgarden wjechał mocno w zakręt nr 2, podczas gdy obaj jechali koło w koło i wykonali zewnętrzne podanie do zakrętu nr 3, aby naładować. Wygrać.

Podczas niezwykle wyczerpującego wyścigu Tom Blomqvist spowodował wypadek wielu samochodów na pierwszym okrążeniu pomiędzy zwycięzcą Indy 500 z 2022 r. Marcusem Ericssonem a Pietro Fittipaldim.

Pomimo obiecującego awansu z 13. na drugą pozycję, szósta próba Coltona Herty na Indy 500 zakończyła się nagle po wypadku w pierwszym zakręcie na 88. okrążeniu.

Chociaż wypadek był podobny do wypadku Blomqvista, Herta, który jechał za liderem McLaughlinem, nigdy nie dotknął wewnętrznego krawężnika, zanim stracił swoją Andretti Global Honda nr 26. Mimo że został odesłany do garażu, Herta wrócił kilka okrążeń po połowie.

Szarża Willa Powera na 147. okrążeniu zakończyła się ciężką kraksą w drugim zakręcie. Jego zespół nr 12, Penske Chevrolet, wjechał w pierwszy zakręt po zewnętrznej stronie debiutanta Ed Carpenter Racing, Christiana Rasmussena, gdy tył złamał się i uderzył w ścianę.

Kyle Larson zajął 18. miejsce, ale był zmuszony opuścić wyścig NASCAR Coca-Cola Cup Series 600 z powodu opóźnień w rozpoczęciu wyścigu Indy 500, co pozbawiło go właściwej próby „The Double”.