17 czerwca, 2024

Indy 500: Josef Newgarden drugi rok z rzędu wykorzystuje przepustkę na ostatnie okrążenie i wygrywa wyścig z opóźnieniem pogodowym

CNN

Josef Newgarden genialnie podał na ostatnim okrążeniu Wygrać w niedzielę Indianapolis 500 drugi rok z rzędu w wyścigu, który rozpoczął się z czterogodzinnym opóźnieniem z powodu trudnych warunków pogodowych.

„Jestem bardzo dumny z zespołu. Zmiażdżyli go. To znaczy zmiażdżyli go.[…]Przyjechali tutaj najszybszymi samochodami. Ciężko pracowaliśmy” – Newgarden powiedział NBC Racing Radio.

Indy 500, jeden z najlepszych i Nadchodzące wydarzenia Kalendarz sportów motorowych rozpoczął się cztery godziny później w niedzielne popołudnie po uderzeniu pioruna Trudne warunki pogodowe Organizatorzy chwilowo wstrzymali uroczystości przed wyścigiem, ewakuowali kibiców z trybun i czekali, aż przestanie padać deszcz.

Początkowo wyścig miał rozpocząć się o 12:45 ET, ale został przesunięty na 16:45.

Kiedy mecz się rozpoczął, kibice byli zachwyceni podaniami z przodu boiska i w grupie. W wyścigu było 16 różnych liderów i 87 zmian przywództwa.

Newgarden i Pato O’Ward walczyli o zwycięstwo na ostatnich okrążeniach, a Newgarden wyprzedził kierowcę Arrowa McLarena na trzecim zakręcie ostatniego przejazdu po torze o długości 2,5 mili i wygrał wyścig zaledwie o 0,3417 sekundy.

Newgarden jest Szósty kierowca, który wygrał wyścigi z rzędu w Indianapolis i pierwszy od czasu Hélio Castronevesa w 2002 roku.

Zwycięstwo zapewniło właścicielowi zespołu Rogerowi Penske 20 zwycięstw w „największym spektaklu w wyścigach”.

Maszt AJ/AP

Josef Newgarden dobiega mety i zwycięża w niedzielnym wyścigu Indianapolis 500.

Mark J. Reblas/USA Today Sports/Reuters

Kierowca Indycar Series Tom Blomqvist (66 l.) rozbił się na pierwszym okrążeniu wyścigu.

Newgarden, dwukrotny mistrz IndyCar Series, oraz Team Penske byli zamieszani w marcowy skandal związany z oszustwami na początku sezonu. Newgarden odniósł inaugurujące sezon zwycięstwo w St. Petersburgu na Florydzie, ale został zdyskwalifikowany po tym, jak IndyCar ujawnił, że trzy samochody Team Penske miały nielegalne oprogramowanie napędowe.

„Jasne, po tym momencie mogą mówić, co chcą, nie obchodzi mnie to już” – powiedział Newgarden po Indy 500.

READ  Gdy Jacob deGrom czeka na diagnozę kontuzji, przypominamy sobie, że oto okazja na jego błyskotliwość: McCullough

O’Ward był bliski łez po zajęciu drugiego miejsca, a wynik ten nastąpił dwa lata po tym, jak w podobny sposób stracił prowadzenie w wyścigu Indy 500 na ostatnim okrążeniu.

„Znowu tak blisko. Tak blisko” – powiedział. „To bardzo boli, kiedy wkładasz w to tyle wysiłku”.

Opisał Newgarden jako świetnego konkurenta.

„Wiedziałem, że to będzie walka do końca. Tylko dwa krótkie zakręty” – powiedział. „Naprawdę myślałem, że zrobiłem wszystko, co mogłem, aby tego dokonać”.

Niektórzy pozostali kierowcy jechali jak szaleni po ponownym uruchomieniu, a on jechał defensywnie przez 85% wyścigu, Oward powiedział reporterom na konferencji prasowej.

„W wyścigu mieliśmy wielu biegaczy blisko siebie” – powiedział wcześniej NBC.

Zdobywca trzeciego miejsca, Scott Dixon, który wygrał zawody w 2008 roku, powiedział, że wyścig był „całkiem zapełniony”.

Było pełne emocji. „Na koniec, kiedy masz już zamiar zająć trzecie miejsce, masz nadzieję, że dwójka najlepszych pokona siebie, ale oczywiście tak się nie stało” – powiedział.

„To trochę dramatyzmu, ale według mnie wszyscy ścigali się bardzo czysto” – dodał Dixon.

Indy 500 regularnie łączy datę ze słynnym Grand Prix Monako, znanym jako „klejnot koronny” kalendarza Formuły 1. Wcześniej w niedzielę bohater z rodzinnego miasta Wyścig wygrał Charles Leclerc Po raz pierwszy na ulicach Monte Carlo.

Lider punktów Pucharu NASCAR Kyle Larson próbuje tego samego dnia wystartować w wyścigach Indy 500 i Coca-Cola 600, co utrudnia pogoda.

Larson ścigał się w Indy i prowadził kilka okrążeń, ale jako debiutant w Indianapolis 500 zajął 18. miejsce.

Jako kierowca Arrow McLaren zakwalifikował się na imponujące piąte miejsce.

Christopher Leduc/Ikona Sportswire/AP

Larson to doświadczony kierowca NASCAR, ale nowy w IndyCar.

Po wystartowaniu w wyścigu Indy 500 i kontaktach z mediami po wyścigu Larson uda się na tor Charlotte Motor Speedway w Karolinie Północnej, próbując ukończyć dwa główne wyścigi sportów motorowych tego samego dnia, choć będzie musiał przejąć pałeczkę od innego kierowcy, który przejmie obowiązki nad. Miejsce startu 600 Zielona flaga wyścigu NASCAR pojawiła się o 18:00 czasu wschodniego.

READ  ASU bije rekord NCAA pierwszego wieczoru turnieju Pac 12… ale czy jest ogolony i opuszony?

Larson, mistrz NASCAR Cup Series 2021, stara się zostać Piąty kierowca, który wystartuje w obu wyścigach. John Andretti był pierwszym, który tego dokonał w 1994 r., a Robbie Gordon i Tony Stewart później zdobyli dublet odpowiednio pięć i dwa razy. Ostatnio próbował tego Kurt Busch w 2014 roku.

„The Double” jest uważany za jedno z najtrudniejszych wyzwań w sportach motorowych ze względu na psychiczne i fizyczne skutki przejechania 1500 mil w ciągu jednego dnia, pokonywania różnic między samochodami z otwartymi kołami i samochodami seryjnymi oraz wyczerpującym harmonogramem podróży.

„Nie chcę, żeby nazywano mnie największym kierowcą NASCAR wszechczasów lub największym kierowcą wyścigowym wszechczasów. Chcę być znany jako ktoś, kto potrafi wsiąść do każdego rodzaju samochodu i być świetny w tym, co robi. oni to robią. „Tak” – powiedział Larson w 2021 r. dla NASCAR.

Castroneves był jednym z zaledwie czterech kierowców, którzy czterokrotnie wygrali Indy 500, a w niedzielę szukał historii, kiedy po raz 24. stanął w kolejce do Brickyard.

Niedzielne zwycięstwo Brazylijczyka oznaczałoby, że stałby się jedyną osobą, która pięciokrotnie wygrała wyścig. Castroneves (49 l.) chciał zostać najstarszym zwycięzcą 500-tki w historii i nie planuje w najbliższym czasie nacisnąć hamulca.

Mimo dużych nadziei w niedzielę uplasował się na 20. pozycji.

Michaela Conroya/AP

Castroneves jest już legendą w Indianapolis.

„(Ściganie się w wieku 50 lat) zawsze było moim celem, ale nie chcę po prostu tego robić”. Powiedział IndyStar. „Czuję, że nadal możemy być bardzo konkurencyjni i nie tylko wygrywać, ale także doprowadzać ludzi do szaleństwa tutaj i właśnie to chcę robić.

„W tej chwili chcę to kontynuować, ponieważ to najlepsze, jakie znam. Jestem pewien, że to się zmieni, ale nie sądzę, że stanie się to w najbliższej przyszłości.