17 maja, 2024

Najważniejsze wydarzenia pierwszego tygodnia futbolu uniwersyteckiego: Minnesota pokonuje Nebraskę w ostatniej sekundzie FG

Dragan Kesich strzelił z gry z 47 jardów, gdy Minnesota zepsuła debiut trenera Matta Rule w Nebrasce zwycięstwem 13-10 nad Huskers w pojedynku Wielkiej Dziesiątki w czwartkowy wieczór.

Rok temu Rule nagle stracił pracę po zwolnieniu z drużyny Carolina Panthers. Teraz wraca do gry w college’u i ma za zadanie odbudować program, który odzyska dawną dominację. Na początku tygodnia mówił o tym, jak bardzo cieszy go każda sekunda spędzona w tym programie.

Minnesota nie była jednak zainteresowana miękkim lądowaniem Rule, ponieważ Gophers zdobyli 10 punktów w czwartej kwarcie i zapewnili sobie zwycięstwo.

„To było piękne” – PJ Fleck o zwycięstwie Minnesoty po powrocie

Tyler Nubin miał dwa z trzech przechwytów w Minnesocie przez studenta pierwszego roku z Nebraski, Jeffa Simsa, w tym chwyt z wyskoku w ostatniej minucie, który zapewnił zwycięską passę.

Sims, który przeniósł się z Georgia Tech, rzucił się 19 razy na 91 jardów. Wykonał 11 z 19 podań na 114 jardów i przyłożenie po przerwaniu gry, które dało Huskersom prowadzenie na początku drugiej połowy.

Gophers pokonali Huskers pięć razy.

Najważniejsze wydarzenia: Susły ogłuszają Cornhuskers w thrillerze z pierwszego tygodnia

Oto najlepsze zagrania meczu.

Minnesota 13, Nebraska 10

:00, 4: Zwycięzca meczu dla Susłów!

Gdy czas dobiegł końca, Kesich zdobył bramkę z dystansu, a fani w Minnesocie oszaleli.

Przechwyt Tylera Nubina w odpowiednim momencie zapewnił zwycięzcę meczu!

1:28, 4: Kolejny wybór dla Susłów!

Nebraska QB Jeff Sims wyłączył odbiornik, a Tyler Nubin wyszedł na prowadzenie podczas swojego drugiego przechwytu w meczu. Był to trzeci przechwyt Simmsa w meczu i czwarty strata Nebraski.

2:38, 4: Susły przyziemienia!

Złapanie palcem to często coś pięknego, ale to określenie nie oddaje nawet tego, co Daniel Jackson zrobił po złapaniu przyziemienia w remisie. Spójrz na koncentrację, umiejętność podciągnięcia tylnej stopy, zanim przednia stopa dotknie podłoża i… cóż, spójrz. To niesamowite!

READ  Media społecznościowe reagują na Grega Sankeya, rekord turnieju NCAA SEC 1-5

Daniel Jackson z Minnesoty wykonał spektakularny chwyt niszczycielem z odległości 13 jardów

4:53, 4: Obrona Gophers prezentuje się znakomicie

Jeśli Minnesota zamierza wykonać ruch, czas ucieka. Jednak obrona wzmocniła się, aby dać Gophers szansę po mocnym odzyskaniu sił. Była to trzecia strata Nebraski w meczu.

7:53, 4: Wytwórca worków

Minnesota próbowała coś ruszyć w połowie czwartej kwarty, ale Nash Hutmacher wpadł na zabójczy atak.

12:46, 4: Przewaga Huskers rośnie

Podczas 8-minutowego odcinka Nebraska rozegrała imponującą liczbę 13 meczów. Mecz utknął na linii 9 jardów Minnesoty, ale Tristan Alvano kopnął łatwego gola z gry i dał Huskers prowadzenie 10-3.

5:26, 3: Susły są odrzucane

Minnesota miała kolejny dobry wynik – siedem akcji, 58 jardów – ale jego wynik został przerwany, gdy Athan Kaliakmanis przechwycił Omara Browna z Nebraski.

14:03, 3: Przyziemienie w Nebrasce!

Cóż za wspaniały sposób na rozpoczęcie drugiej połowy! Najpierw Rahmir Johnson oddał piłkę po rozpoczęciu meczu z odległości 65 jardów, dzięki czemu Nebraska znalazła się na świetnej pozycji na boisku. …

Następnie Matt Rule zarządził trik, Jeff Sims przechwycił piłkę, podniósł ją i uderzył niszczyciela czołgów, dając Huskers prowadzenie 7-3.

:07, 2.: Przechwycony!

Jeff Sims, transfer z Georgia Tech, poprowadził Nebraskę do miłej jazdy pod koniec połowy, wykonując serie na odległość 5 i 9 jardów oraz kończąc podanie na odległość 15 jardów, gdy Huskers wjechali głęboko w terytorium Minnesoty.

Aby jednak przynajmniej związać to z celnym uderzeniem z gry przed przerwą, Sims zamiast tego podał w czekające w polu punktowym ramiona Trevona Jonesa z Minnesoty.

Trevon Jones z Minnesoty wybrał Jeffa Simsa

8:48, 2.: SIMY ZABIERZONE!

Nebraska miała krótką przejażdżkę, ale po trzeciej i długiej podaniu Huskers QB Jeff Sims rzucił podanie.

READ  Oferta Scalise'a na mówcę spotyka się ze sprzeciwem frakcji GOP

Trener Minnesoty, PJ Fleck, poświęcił chwilę, aby pochwalić talent swojego QB Athana Kaliakmanisa.

12:31, 2.: Susły uderzają pierwsze

Wszystkie te dobra w końcu opłaciły się drużynie PJ Flecka z Minnesoty, która objęła prowadzenie 3:0 po bramce z gry Dragana Kesicha z 34 jardów.

0:00, 1.: Walka w obronie

Pod koniec pierwszej kwarty Minnesota prowadziła kolejną czasochłonną podróż do 34-jardowej linii Nebraski.

Minnesota utrzymywała się przy piłce przez 10:27 przy wyniku 0:0 w pierwszej kwarcie.

7:55, 1: Problem z Simami

Gophers jako pierwsi przejęli piłkę i utrzymywali ją przez ponad pięć minut. Przyszpilili Huskers na własnej linii 1 jarda, ale rozgrywający pierwszego roku z Nebraski, Jeff Sims, dał swojej drużynie chwilę wytchnienia, dobiegając na odległość 26 jardów po zaplanowanym biegu.

Jednak obrona Gophers nie ustępowała i wymusiła uderzenie.