2 maja, 2024

Nadal trwa dominacja Rafaela Nadala w glinie, Novak Djokovic wygrywa French Open | Francuski Otwarte 2022

Nadal trwa dominacja Rafaela Nadala w glinie, Novak Djokovic wygrywa French Open |  Francuski Otwarte 2022

Gdy dwaj najwięksi rywale w męskim tenisie ponownie spotkają się na French Open, wskazano na kilka czynników na korzyść. Novak Djokovic. Chociaż on i Rafael Nadal przybyli w sezonie na glinianym polu pełnym niepewności, tylko Djokovic podjął znaczące kroki. Tymczasem Nadal szukał najlepszej formy nawet po złamaniu żebra. Jego przygotowanie komplikowała kontuzja chronicznej nogi. Jego forma w Paryżu była jak dotąd gorsza.

Ale to Rafael Nadal. W Rolandzie Carrosie. Jest 110-krotnym zwycięzcą z trzema porażkami u siebie, pokazując, że w obliczu 17-letniej kadencji forma i inne drobiazgi w obliczu totalnej, bezprecedensowej dominacji w najmniejszym stopniu pasują. W meczu, który rozpoczął się w maju, a zakończył w czerwcu, Nadal pokonał Djokovica w początkowych fazach, a następnie wygrał 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (kilka mocnych walk i ogromna presja przed wygraną). 4) Kilka minut później o 1:15 czasu lokalnego.

„To był bardzo trudny mecz” – powiedział Nadal. „Novak jest bez wątpienia jednym z największych graczy w historii. Gra przeciwko niemu zawsze była wspaniałym wyzwaniem. Cała historia, którą mamy dzisiaj razem, jest inna.

Na 59. spotkaniu niekończącego się historycznego meczu, Nadal przeniósł swoje starcie z Djokoviciem 29-30. Zmierzy się z Alexandrem Sverre w półfinale, najlepszym wielkoszlemowym meczu w jego życiu. Częsty nieregularny Carlos przekraczał AlcarasWygrał 6-4, 6-4, 4-6, 7-6 (7), wyrywając emocje wokół siebie.

Nadal przyszedł na swój dwór, od samego początku nadał ton, wdarł się do linii bazowej i został opuszczony na forhend poniżej historycznej linii barometru swojej wiary. Podczas kilku ciasnych meczów otwarcia, Nadal po kilku dwójkach złamał serw Djokovica w meczu otwarcia. Djokovic walczył, gdy majestatyczny Natal minął set otwierający. Jego backhand spryskał niezwykłymi, niewymuszonymi błędami, zwroty były krótkie, walczył konsekwentnie, a Nadal objął prowadzenie 6-2, 3-0 z dublem.

READ  Przyjrzyj się obok siebie tajnym dokumentom Trumpa i Bidena

Djokovic miał tylko krótki czas, aby się uspokoić, i to był moment, w którym to zrobił. Kiedy wrócił, uderzył kosą w serwis Natalie i powoli przesunął się nad linię bazową, rozkazując transfery, miażdżąc piłkę, a Nadal pędząc do przodu. Wygrał sześć z następnych siedmiu meczów, aby wyrównać mecz, ale strzelili gola w 88. minucie dzięki nieustępliwym, brutalnym meczom dwójek.

Djokovic przedłużył grę na forhendzie podczas ćwierćfinału przeciwko Natalowi. Zdjęcie: Adam Pretty / Getty Images

Poziom Djokovica gwałtownie wzrósł, ale nie trwało to długo. Nadal rozpoczął trzeciego seta, cały czas starając się dotrzeć do siatki, a podczas seta zdominował niestandardowego Djokovica. Ale tylko prędkość nadal się wahała. Djokovic ponownie wybrał numer, gdy wrócił do swojego serwisu, a gdy Nadal przebił serwis w meczu otwarcia czwartego inningu, wrócił do bazy, wywierając stałą presję na Nadala i dając mu możliwość dołożenia do seta. Objął prowadzenie 5-2, ale Nadal zachował dwa zestawy punktów 5-3, a następnie pokonał zwycięzcę w forhendzie Inside Out.

Gdy rozpoczął się dogrywka czwartego seta, Nadal podniósł się. Swój ostateczny forhend wykonał lepiej niż jakikolwiek punkt z seta startowego. Trafił trzech zwycięskich forhendów z rzędu, aby rozpocząć dogrywkę. Zawodnik nr 1 tracił trzy punkty meczowe 1-6, ale jego pobyt w domu Nadala w tym roku zakończył się gromkim zwycięstwem w downline z rakiety Hiszpanów.

„Jest tylko jeden sposób, aby wygrać z Novakiem: grać jak najlepiej od pierwszego punktu do ostatniego. Dzisiaj był dla mnie jeden z tych wieczorów. Niespodziewany, ale jestem bardzo szczęśliwy” – powiedział Nadal.

Później Djokovic przyznał, że był drugi najlepszy tego dnia: „Wiem, że mogłem grać lepiej” – powiedział. „Jestem dumny, że walczyłem do ostatniego strzału. Tak jak powiedziałem, dzisiaj przegrałem ze świetnym zawodnikiem. Miałem szansę. Nie używałem ich. To wszystko. Cztery godziny wojny, muszę pogodzić się z tą porażką.

READ  Dla Karoliny Północnej porażka z Alabamą w Sweet 16 oznaczałaby potworne wyjście z turnieju NCAA.

Nadal polecał to przez cały tydzień Francuski Otwarte To może być jego ostatnia w świetle jego przewlekłej kontuzji nogi, a on prowadzi te French Open z dodatkową pasją: „Cieszę się każdą szansą, że muszę tu być każdego dnia i przyszłością, nie myśląc zbyt wiele o tym, co się dzieje”. „Oczywiście, że będę dalej walczył, aby znaleźć rozwiązanie [the foot], Ale na razie nie. Więc daj mi szansę zagrania w kolejnym półfinale tutaj, w Roland Garros, co daje mi dużo energii.