24 maja, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Modern Warfare 3 była burzliwą, 16-miesięczną misją, która nikogo nie zaskoczyła

Modern Warfare 3 była burzliwą, 16-miesięczną misją, która nikogo nie zaskoczyła

W tym momencie jest prawie pewne, że kampania Call of Duty: Modern Warfare 3 może być najgorszą w historii serii, a cała gra sprawia wrażenie dodatku do zeszłorocznego Modern Warfare 2.

Jak się okazuje, nie bez powodu, jak ujawniono w Nowy raport Jasona Schreiera O tym, co dokładnie się tutaj wydarzyło. Nie powinno nikogo dziwić, że tak, była to w ogóle szybka robota, która wymagała od Sledgehammera ciężkiej pracy i zmiany kampanii w 16 miesięcy, podczas gdy poprzednio gry Call of Duty toczyły się w cyklach trzyletnich.

Pomysł był taki, że Modern Warfare 3 było pierwotnie rozszerzeniem MW2, a nie zupełnie nową grą, ale z biegiem czasu to się zmieniło, ponieważ Activision chciało sprzedać „prawdziwą” grę Call of Duty w okresie świątecznym, jak to zawsze ma miejsce. Activision teraz temu zaprzecza, ale według raportu Schreiera kilkudziesięciu obecnych i byłych pracowników twierdzi, że mniej więcej tak im powiedziano.

Ludzie z Sledgehammer byli zdenerwowani tą pospieszną nową osią czasu, po tym jak musieli przyspieszyć premierę Call of Duty: Vanguard, i powiedziano im, że to się więcej nie powtórzy. Zamiast tego musieli stworzyć nową kampanię w 16 miesięcy, co stanowiło najkrótszy cykl rozwoju w historii serii, w wyniku czego powstał krótki zbiór misji, który obecnie zawiera katastrofalne 53 misje. otwarty krytyk Poleciło ją zaledwie 8% krytyków, co stanowi wyraźny najniższy wynik w historii serii.

Najwyraźniej pierwotny plan zakładał, że Sledgehammer zrobi kontynuację Advanced Warfare, dodając do Toy Story z 2014 roku, ale porzucono ten pomysł na rzecz kolejnego Modern Warfare, ponieważ stawało się coraz bardziej jasne, że Activision chciało obecnie tylko gier MW i Black Ops.

Teraz debata na temat tego, co zrobić z Call of Duty, zwraca się w stronę Microsoftu, ponieważ to on jest nowym właścicielem zarówno Activision, jak i własności intelektualnej. Kiedy rozpoczęły się rozmowy o przejęciu, pojawił się pomysł, że portfolio studiów Activision nie będzie w dalszym ciągu studiami wspierającymi Call of Duty, a niektóre będą mogły wrócić do pracy nad innymi adresami IP. Być może Call of Duty nie będzie już musiało mieć rocznej częstotliwości wydawania gier.

READ  Ceny procesorów graficznych AMD i NVIDIA spadają powoli

Ale to było dawno temu i nie mamy pojęcia, jakie są obecne plany Microsoftu. Mimo że Modern Warfare 3 nie została jeszcze udostępniona w ramach Xbox Game Pass, oczywiste jest, że Microsoft prawdopodobnie chciałby tam wypuścić kolejną grę Call of Duty, powodując gwałtowny wzrost liczby rejestracji i zdając sobie sprawę, co to przejęcie zrobi dla graczy Xbox. Być może chcą, aby stało się to w przyszłym roku, a nie za dwa lata.

Wydaje się całkiem jasne, że Activision zaczyna tracić kontrolę nad spójnym harmonogramem COD i wydaje się, że dla utrzymania dobrej kondycji serii mądrze byłoby unikać takich sytuacji, które mogłyby zaszkodzić marce i zwiększyć postrzeganie jej upadku . Powtórzę raz jeszcze, że teraz wszystko dotyczy Microsoftu, firmy, która, jak mają nadzieję pracownicy Activision, będzie się różnić od swoich dawnych mistrzów, którzy żądali takich rzeczy, ale jest za wcześnie, aby powiedzieć, co się tutaj stanie. Jedyne, co wiemy na pewno, to to, że Modern Warfare 3 okazało się klapą, co nie jest szokujące, biorąc pod uwagę niezwykle wąskie okno rozwoju, za które nikt nie może winić samego Sledgehammera.

Chodź za mną Na Twitterze, Wątki, youtube, I Instagrama.

Sięgnij po moje powieści science fiction Seria Bohater Zabójca I Trylogia Ziemi.