19 maja, 2024

Młodzież błyszczy w przedsezonowym zwycięstwie przeciwko Lakers – NBC Sports Bay Area i Kalifornii

SAN FRANCISCO — Przedsezonowa koszykówka to głównie młodzi gracze, którzy chcą się wykazać, oraz ci, którzy walczą o miejsca na obronie. Najpierw oczy wszystkich były zwrócone na 38-letniego obrońcę, który rozpoczął sobotni mecz otwierający, wygrywając 125-108 z Los Angeles Lakers.

Chris Paul otrzymał owację na stojąco od fanów Warriors i szybko pokazał, czego mogą się po nim spodziewać w tym sezonie. Paul zagrał 13 minut, wszystkie w pierwszej połowie, strzelając gola w polu karnym. Rozgrywający, który podał jako pierwszy, miał sześć punktów, pięć asyst i cztery zbiórki w swoim pierwszym występie w koszulce Warriors.

W wyjściowym składzie dołączyli do niego Steph Curry, Klay Thompson, Andrew Wiggins i Kevon Looney. Curry (osiem punktów) i Thompson (10 punktów) łącznie zdobyli 18 punktów, a każdy z nich grał po 13 minut. Nacisk na Thompsona kładziono na to, aby odbicia i rozbicie szyby były bardziej priorytetowe, więc zakończył mecz z czterema zbiórkami, czyli mniej więcej tyle, ile miał średnio w zeszłym sezonie.

Zarówno LeBron James, jak i Austin Reeves byli niedostępni dla Lakers.

Oto trzy wnioski z otwarcia przedsezonowego meczu Warriors.

Pierwszy występ CP3

Paulowi nie zajęło długo udowodnienie, jak bezpośredni wpływ będzie miał na ofensywę Warriors. Jego pierwsza próba oddania strzału? Jego charakterystyczny strzał z wyskoku ze średniego dystansu zdobył dwa punkty. Jego pierwsza pomoc? Nastąpiło to w wyniku przyspieszenia tempa przez Looneya i szybkiego zdobycia przez Curry’ego trzech punktów.

Pięć asyst Paula dało Warriors 13 punktów. Trzy z jego pięciu asyst zamieniły się w trzy punkty, dwie Curry’ego i jedną Wigginsa, a trzy z jego asyst zakończyły się Currym.

Rola, jaką odegra, gdy Warriors będą zdrowi, prawdopodobnie nie będzie taka sama, jak w jego pierwszym meczu z nowym zespołem. Jednak dodatkowa praca, którą Paul i Curry włożyli po wejściu na kort jako trener, jasno pokazuje, o ile bardziej niezawodne będą minuty bez Curry’ego, gdy piłka będzie w rękach Paula.

READ  US Open 2023 – Podsumowanie na żywo drugiego dnia finałów

Pąki są lepsze

Obawy i znaki zapytania otaczają wybór Warriors w pierwszej rundzie po mało inspirującym występie w Lidze Letniej. Otoczony talentami NBA Podzemski złagodził nerwy w swoim pierwszym przedsezonowym występie.

Steve Kerr podczas konferencji prasowej przed meczem nazwał Podziemskiego kimś, kto „połączy składy”, gdy tylko poczuje się pewnie na boisku i pochwalił jego wyczucie gry. Ocenę Kerra można było zobaczyć wkrótce po tym, jak Podziemski strzelił pierwszego gola na sześć minut przed końcem pierwszej kwarty. Tylko w pierwszej kwarcie Podziemski zdobył cztery punkty po dwóch sprytnych podaniach, a także jednym przechwycie, jednej asyście, jednym zbiórce i jednym ataku.

Chociaż Podziemski nie będzie musiał dźwigać tego samego ciężaru, co jako student drugiego roku w Santa Clara, może wnieść swój wkład na wiele sposobów, jeśli tylko otrzyma szansę, tak jak podczas ostatniego sezonu w college’u. Zagrał 26 minut i zdobył 11 punktów, trafiając 5 z 10 celnych trafień, a także miał pięć zbiórek, cztery asysty, jeden przechwyt i jeden blok. Podziemski również rzucił się na luźne piłki i na pełnym boisku pokonał debiutanta Lakers w pierwszej rundzie Jalena Hooda-Schifino.

Był to imponujący debiutancki występ Podzemskiego, który powinien pomóc złagodzić napięcie po wzlotach i upadkach Ligi Letniej.

mocny Druga jednostka

Z Draymondem Greenem rehabilitującym skręconą lewą kostkę i Paulem w wyjściowym składzie, Kerr zdobył seta po pierwszych sześciu minutach dogrywki pierwszej i drugiej kwarty. Do Wigginsa dołączyli Podziemski, Moses Moody, Jonathan Kuminga i Dario Šarić. Gary Payton II szybko zastąpił Wigginsa w obu przypadkach.

Ta grupa czuła się dobrze razem po częstym dzieleniu się parkietem podczas walk poprzedzających sobotni wieczór. Dodanie Greena, a nawet Cory’ego Josepha zmieniłoby sytuację, ale druga jednostka ma takie połączenie, na jakie liczy Kerr.

READ  Darnell, pielęgniarka Edmonton Oilers, zatrzymała się po uderzeniu głową Los Angeles Kings Philipa Danault

Wojownicy mają nadzieję, że zarówno Kuminga, jak i Moody przełamią się w roku 3. Kuminga zdobył 24 punkty, najwięcej w drużynie, trafiając 8 z 14 celnych strzałów, a Moody był drugi w drużynie Warriors z 15 punktami. Łącznie zdobyli także 13 zbiórek, osiem od Kumingi i pięć od Moody’ego.

Od weteranów po młodzież – było wiele pozytywów w pierwszym zwycięstwie Warriors przed sezonem.