8 maja, 2024

Mistrzostwa AFC: Chiefs udają się do Super Bowl po pokonaniu Ravens 17-10

BALTIMORE (AP) – Klasyczny Patrick Mahomes w pierwszej kwarcie, rozbijający obronę Baltimore szybkimi podaniami, wiele z nich z Travisem Kelce’em po drugiej stronie bramki.

Następnie władzę przejęła obrona Kansas City – teraz elitarna po kilku ostatnich niepewnych sezonach.

Na koniec, gdy Mahomes potrzebował jeszcze jednego uzupełnienia, aby wysłać Chiefs z powrotem na Super Bowl, skupił się na Marquezie Valdezie-Scandlingu, którego zmagania w tym sezonie były symbolem fatalnej drużyny przyjmującej.

Kompletny wynik na dystansie 32 jardów. Gra w piłkę.

„Wodnicy nadal są wodzami” – upierał się Kells.

Po wszystkich momentach w tym sezonie, w których wyglądali na rozkojarzonych i bezbronnych, Chiefs wrócili na Super Bowl po raz czwarty w ciągu pięciu lat.

Mahomes i Kelce rozegrali solidną pierwszą połowę, a obrona Kansas City stworzyła kolejne arcydzieło w meczu przeciwko Lamarowi Jacksonowi i Ravens, prowadząc Chiefs do zwycięstwa 17-10 w niedzielnym meczu o mistrzostwo AFC.

Kelce złapał 11 podań na 116 jardów i przyłożenie, a teraz najważniejsze pytanie brzmi, czy jego dziewczyna, Taylor Swift, zdoła zrobić to samo podczas swojej trasy koncertowej podczas Super Bowl w Las Vegas w przyszłym miesiącu. gwiazda popu był w ręku Znowu niedziela, tzn Dzień przełomowy W przypadku 34-letniego Kelce'a pobił on rekord kariery Jerry'ego Rice'a w zakresie przyjęć posezonowych.

Kansas City (14-6) zmierzy się z San Francisco 11 lutego, a zwycięstwo uczyniłoby Chiefs pierwszą drużyną, która wygrała to wszystko w kolejnych sezonach od czasu New England Patriots 19 lat temu.

Obecność Swifta uczyniła Chiefs atrakcyjniejszą drużyną niż dotychczas, ale w tym sezonie był to występ robotników. Oprócz Kelce rozgrywający Mahomesa nie byli tak groźni jak w poprzednich latach.

Kansas City tylko raz w tym sezonie zdobyło ponad 31 punktów, a porażka u siebie z Las Vegas Raiders w Boże Narodzenie – tego samego dnia, w którym Baltimore ogłosiło zwycięstwo w San Francisco – oznaczała, że ​​dni Chiefs dobiegły końca. AFC się liczy.

READ  Dlaczego stuletnia szczepionka daje nową nadzieję przeciwko patogenom?

Nie tak szybko.

Mahomes po raz pierwszy gra na wyjeździe w fazie play-off z Chiefs Pokonał bawoła A za kilka tygodni wygramy konferencję w Baltimore.

„Nigdy w to nie wątpiłem, nie” – powiedział trener Andy Reid. – Nie tak się toczymy.

W pierwszej połowie prowadził 17-7, a gol z gry Justina Tuckera z 43 jardów na 2:34 przed końcem był jedynym wynikiem drugiej połowy. Po tym Baltimore kopnął głęboko, a na trzecim i dziewiątym Mahomes nawiązał kontakt z Valdezem-Scandlingiem, który aż za dobrze wiedział, co oznacza ten haczyk.

„Idziemy na Super Bowl” – powiedział. „Otóż to. Wiedziałem, że potrzebujemy jednego, aby trafić w cel, i zaufali mi, że go zdobędę.

Mahomes trafił 30 z 39 na 241 jardów i przyłożenie.

Jackson mógł zdobyć drugiego MVP po tym, jak poprowadził Baltimore do lepszego rekordu i różnicy punktów w sezonie zasadniczym, ale Ravens pozwolili na przyłożenia w pierwszych dwóch posiadaniach w Kansas City i później czasami wpadali w panikę.

Baltimore (14-5) popełniało faule przez cały mecz, a Kansas City było częścią drużyny, która po raz szósty z rzędu wystąpiła w meczu o tytuł konferencji.

W trzeciej kwarcie przy Ravens 10 debiutant Jay Flowers złapał podanie z odległości 54 jardów do Kansas City 10 i po grze został ukarany flagą za drwinę. Chwilę później uderzył w pobliżu linii bramkowej i Ravens zakończyli bezbramkowo.

To był jeden z wielu rozczarowujących momentów dla fanów Baltimore, którego miasto jest gospodarzem meczu o mistrzostwo AFC Po raz pierwszy Od stycznia 1971 roku Colts pokonują Oakland Raiders.

Jackson trafił 20 z 37 na 272 jardy i przyłożenie, ale Baltimore nigdy tak naprawdę nie wykorzystało swojej przewagi w parterze. W pierwszej połowie Jackson wbiegł pod jedno ze swoich podań Recepcja na 13 jardachDwukrotnie jednak oddał piłkę, w tym wymuszone podanie w mocne krycie, które zostało odbite w polu końcowym na 6:45 przed końcem meczu.

Kiedy stało się jasne, że koordynator obrony Steve Spagnuolo ma przewagę w ataku Baltimore, Mahomes był szczęśliwy, że może poprowadzić mecz i uniknąć podejmowania jakichkolwiek ryzykownych działań.

READ  Pięciogwiazdkowy QB i kandydat nr 3 Malachi Nelson z Oklahomy po przeprowadzce do Lincoln Relay USC.

„Spacks, im większe mecze, tym większe wyzwania, wydaje się, że czuje się coraz lepiej” – powiedział Mahomes.

Jackson spadł do 2-4 jako starter po sezonie, mimo że dwukrotnie zajmował pierwsze miejsce w AFC. Wykonał kilka ekscytujących indywidualnych zagrań, ale w innych przypadkach Ravens mieli problemy z przeniesieniem piłki.

„Szczerze mówiąc, ten facet jest głównym zawodnikiem, z którym gram” – powiedział obrońca Ravens Patrick Quinn. „Dostaje wiele rzeczy, na które nie zasługuje. To dla niego szansa, aby spisać niektóre z tych rzeczy i przejść do następnej. Dlatego to boli, ponieważ chcesz widzieć takich zawodników, koledzy z drużyny które kochasz i na których ci zależy, zdobądź to, na co zasługują.

W międzyczasie Mahomes wykonał swoje pierwsze 11 prób podań i chociaż Ravens w dużej mierze odcięli potem Kansas City, do szkód doszło w deszczowy dzień w Baltimore.

Przed meczem doszło do ostrego zachowania, podczas którego defensywa Ravens Arthur Moulette i grupa zawodników Kansas City musieli zostać rozdzieleni.

Następnie Chiefs w pierwszej akcji w meczu wymusili trzypunktowy atak i zdobyli 86 jardów, zdobywając pierwsze przyłożenie. Złapał podanie Mahomesa z 13 jardów środkiem na czwartej i drugiej pozycji. Następnie gwiazda ostrego końca pokonał zabezpieczającego All-Pro Kyle'a Hamiltona Przyłożenie z 19 jardów Powinno być 7:0.

Jackson odpowiedział na swój własny sposób. Uwolnił się 21., kiedy Baltimore spadł z 34. na 4. i 1. miejsce. Następnie gwiazdorski rozgrywający Leo Chennall wyrwał się z worka, cofnął się na niewielką odległość i rzucił. Bramkarz z 30 jardów Fani Swift and Chiefs świętowali z kolegami taniec „Swag Surf” podczas niedawnego meczu drużyny Flowers.

Kansas City nie obchodziło to. Mahomes poprowadził swoją drużynę na odległość 75 jardów w czasie 9:02 – dzięki akrobatycznemu chwytowi Kelce’a w nurkowaniu po rzucie po trzeciej próbie – a Isiah Pacheco zakończył serię 16 partii biegiem po przyziemieniu na odległość 2 jardów.

READ  Vin Scully Los Angeles

Prowadzący naprawdę zmarnowali okazję do powiększenia przewagi. Baltimore oddał piłkę Kansas City w 33. Akcja Charlesa Omenihu zmusiła Jacksona do faulu. Kelce został jednak zatrzymany po trzeciej próbie, a Pacheco został zatrzymany przy czwartej próbie w 13.

Kilka osobistych fauli w Baltimore pomogło Kansas City przetrwać połowę połowy, kiedy Chiefs zostali ukarani za powtarzające się wezwania, a drugim z nich było nieudane podanie przez ekran z 33 jardów do Rushiego Rice'a. Dotyk.

Podanie z 9 jardów do Kelce sprawiło, że Harrison Butker z Kansas City trafił z gry z 52 jardów na 17-7.

Sprawa rodzinna

Po tym, jak Jim Harbaugh trenował Michigan w drodze do tytułu mistrza kraju, bracia Harbaugh nie mieli już sił w dążeniu do zdobycia mistrzostwa uczelni i zawodowców. Jim, który opuścił Wolverines, aby trenować Los Angeles Chargers, był na niedzielnym meczu.

John Harbaugh powiedział, że nadal jest dumny z sezonu w Baltimore.

„Wydaje mi się, że jest to zespół stojący przed wieloma wyzwaniami. Nie sądzę, że jest to zespół, o którym mówiono tak dużo przez ekspertów, prognostyków i tak dalej, o wejściu w sezon, i myślę, że udowodnił wiele ludzie mylili się przez cały rok” – powiedział. „Rozgrywający składał oświadczenia przez cały rok”.

Kontuzje

Omenihu odszedł z powodu kontuzji kolana i był gwiazdą defensywy, Chris Jones zadziwił Chiefs w czwartej kwarcie.

Następny

Chiefs: Chiefs nie grali w tym sezonie z 49ers. Będzie to rewanż za Super Bowl cztery lata temu, który Kansas City wygrał 31-20.

Ravens: Baltimore wie, że może wygrać wiele meczów z Jacksonem i jego utalentowaną obsadą drugoplanową, ale jeśli nie uda im się tego zrobić w tym sezonie, pokonanie Chiefs będzie trudnym zadaniem.