27 kwietnia, 2024

Mississippi St. pokonuje piątego rozstawionego Tennessee w turnieju SEC

NASHVILLE, Tennessee — Piąty rozstawiony z drużyny Tennessee Volunteers nie ma już czasu na naprawianie problemów, które kosztują ich mecze przed turniejem NCAA.

Bulldogs ze stanu Mississippi być może wkroczyli na to boisko dzięki swojemu ostatniemu wielkiemu zwycięstwu.

Cameron Matthews i Josh Hubbard zdobyli po 18 punktów, a dziewiąty zespół Bulldogs zdominował w piątek Tennessee 73-56 w ćwierćfinale turnieju SEC.

To zwycięstwo powinno mocno wypchnąć Bulldogs (21-12) z bańki dzięki ich drugiemu zwycięstwu nad mistrzami sezonu zasadniczego SEC w tym sezonie. W sobotę w półfinale zagrają ze zwycięzcą 15. drużyny z Karoliny Południowej i 12. Auburn. Będzie to ich pierwszy półfinał od zwycięstwa w tej imprezie w 2009 roku.

Stan Mississippi, który zakończył sezon zasadniczy z czterema meczami straty, nigdy nie przegrał, a Vols zdołali zremisować na jednym boisku przy stanie 2:2. Bulldogs wyprzedzili Daltona Knechta, Gracza Roku AP SEC, który w rozgrywkach ligowych zdobywał średnio 25,5 punktu, do 14 punktów.

„Mieliśmy po prostu nadzieję” – powiedział napastnik Bulldogs DJ Jeffries.

Trener stanu Mississippi, Chris Ganz, powiedział, że zdaje sobie sprawę, że jego zespół musi grać bardzo agresywnie.

„Naprawdę czułem, że naszą jedyną szansą jest uderzenie ich w usta” – powiedział trener drugiego roku. Musieliśmy wyjść i ich zaatakować, po prostu sprawdzić nasze siły w grze i zobaczyć, czy uda nam się sprawić im trochę kłopotów.

Tennessee (24-8) poniósł drugą porażkę z rzędu i rozwiał nadzieje na zdobycie miejsca w turnieju NCAA numer 1 w historii programu.

Trener Rick Barnes powiedział o swoim zespole: „Nie jesteśmy zadowoleni z wielu rzeczy, które się dzisiaj wydarzyły i które nie powinny się wydarzyć”. „Nie stało się nic, czego nie moglibyśmy naprawić”.

Tennessee chciało dodać tytuł turnieju do swojego tytułu w sezonie zasadniczym, ale zamiast tego po zwycięstwie w tym turnieju w 2022 roku pozostaje przegranym w ćwierćfinale drugi rok z rzędu.

READ  NYC Marathon Live: wyniki i aktualizacje

Zakai Ziegler zdobył 20 punktów w meczu, a Jahmai Machak dodał 10 punktów dla Tennessee.

Wolontariusze mieli mnóstwo pomarańczy, aby wesprzeć fanów, którzy desperacko chcieli dodać im energii. Jednak niezależnie od tego, jak otwarty był ich widok na kosz, napotykali trudności w strzelaniu. Wydawało się, że stan Mississippi, który w pierwszym meczu pokonał LSU, nie mógł go przegapić.

„Dobrze było uciszyć cały hałas i mieć fanów, którzy nas wspierali” – powiedział Matthews.

Bulldogs trafiali z skutecznością 62,5% z parkietu i do przerwy prowadzili 38-19, a Sean Jones Jr. zakończył dominujący początek wsadem, który pokonał sygnalizator po rzadkim spudłowaniu kolegi z drużyny. W pierwszej połowie utrzymali Tennessee z najniższym w sezonie wynikiem, o trzy mniej niż podczas ostatniego spotkania tych drużyn.

W połowie drugiej połowy stan Mississippi prowadził aż 23 drużynami. Kiedy Vols schodzili na 60-48 z 10 punktami z rzędu, Jeffries trafił 3, a następnie wykonał rzut karny, aby stłumić nadzieje Tennessee na powrót.

Wielkie zdjęcie

Stan Mississippi: Bulldogs to jedna z 16 drużyn, które w rozgrywkach ligowych odniosły co najmniej dwa zwycięstwa nad drużynami z pierwszej dziesiątki, co stanowi kolejne zwycięstwo po styczniowym zwycięstwie nad Tennessee. Odbili Vols 42-14 na boisku.

Tennessee: Knecht własnymi świetnymi runami wyciągnął drużynę Vols z kilku kiepskich występów w pierwszej połowie sezonu zasadniczego. Tym razem w drugiej połowie trafił 2 z 9. Vols mają teraz bilans 10-4 przeciwko Bulldogs z Barnesem.

Następny

Stan Mississippi ogarnął Karolinę Południową, kończąc sezon zasadniczy 93-89 po dogrywce. Bulldogs rozstali się z Auburn, a każda drużyna wygrała u siebie.

W raporcie wykorzystano informacje z Associated Press.