1 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft ogranicza dostęp pracowników do ChatGPT OpenAI

Microsoft ogranicza dostęp pracowników do ChatGPT OpenAI

Dyrektor generalny firmy Microsoft Satya Nadella przemawia podczas wydarzenia OpenAI DevDay 6 listopada 2023 r. w San Francisco w Kalifornii. Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, wygłosił przemówienie na pierwszej w historii konferencji Open AI DevDay.

Justin Sullivan | Obrazy Getty’ego

Microsoftu W OpenAI zainwestowano miliardy dolarów. Jednak w czwartek pracownikom firmy produkującej oprogramowanie nie pozwolono korzystać z najpopularniejszego produktu start-upu, ChatGPT, jak dowiedziało się CNBC.

„Ze względu na bezpieczeństwo i obawy dotyczące danych wiele narzędzi sztucznej inteligencji nie jest już dostępnych dla pracowników” – podał Microsoft w aktualizacji na wewnętrznej stronie internetowej. CNBC zobaczyło również zrzut ekranu pokazujący, że na urządzeniach firmy nie można uzyskać dostępu do ChatGPT.

Przedstawiciele Microsoftu i OpenAI nie od razu odpowiedzieli na prośby o komentarz.

„Chociaż prawdą jest, że Microsoft zainwestował w OpenAI i że ChatGPT ma wbudowane zabezpieczenia zapobiegające niewłaściwemu użyciu, witryna ta jest mimo wszystko zewnętrzną usługą strony trzeciej” – stwierdził Microsoft. „Oznacza to, że należy zachować ostrożność podczas korzystania z niego ze względu na ryzyko związane z prywatnością i bezpieczeństwem. Dotyczy to również wszelkich innych zewnętrznych usług AI, takich jak Midjourney czy Replika.”

Firma początkowo twierdziła, że ​​zakazuje ChatGPT i oprogramowania do projektowania Canva, ale później usunęła z poradnika linię dotyczącą tych produktów. Po pierwszej publikacji tej historii Microsoft przywrócił dostęp do ChatGPT.

Wiele dużych firm ograniczyło korzystanie z ChatGPT, często aby uniemożliwić udostępnianie poufnych danych. Wyszkolony w oparciu o obszerne dane internetowe, ChatGPT tworzy ludzkie odpowiedzi na wiadomości na czacie. Z serwisu korzysta ponad 100 milionów użytkowników.

Aktualizacja Microsoftu zaleca korzystanie z narzędzia Bing Chat firmy, które opiera się na modelach sztucznej inteligencji OpenAI. Obie firmy są ze sobą ściśle powiązane. W tym roku Microsoft był również zajęty wdrażaniem aktualizacji systemu operacyjnego Windows i aplikacji pakietu Office, które wykorzystują usługi OpenAI, które z kolei działają w infrastrukturze chmurowej Azure firmy Microsoft.

READ  Nowa konsola Xbox Elite 2 „Core” Microsoftu jest jeszcze droższa i kosztuje 129,99 USD

Na początku tego tygodnia dyrektor generalny Satya Nadella pojawił się na scenie wraz z Samem Altmanem z OpenAI na pierwszej konferencji programistów startupu.

Po opublikowaniu tego artykułu Altman napisał Poczta Na X: „Plotki, że w odwecie zakazujemy Microsoft 365, są całkowicie bezpodstawne”.

W styczniu starszy inżynier Microsoftu napisał na forum, że pracownicy mogą korzystać z ChatGPT, ale odradzał wprowadzanie poufnych informacji. Od środka wspomniany.

On ogląda: OpenAI jest na dobrej drodze do osiągnięcia przychodów w wysokości 1,3 miliarda dolarów w 2023 r., co oznacza wzrost o 4543% w porównaniu z rokiem ubiegłym.