5 grudnia, 2023

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michigan wzywa Wielką Dziesiątkę do poszanowania należytego procesu i dochodzenia NCAA

Michigan wzywa Wielką Dziesiątkę do poszanowania należytego procesu i dochodzenia NCAA

Adama RittenbergaStarszy pisarz w ESPN5 listopada 2023 o 09:564 minuty na przeczytanie

Connor Stallions rezygnuje z pracy w Michigan

Pete Thamel szczegółowo opisuje rezygnację Connora Stallionsa i czy Michigan może spotkać kara w tym sezonie.

Michigan Jak wynika z listu otrzymanego przez ESPN, prezydent Santa Ono nalegał, aby komisarz Wielkiej Dziesiątki Tony Pettitte przestrzegał należytych procedur i toczącego się dochodzenia NCAA w sprawie programu piłkarskiego, ponieważ Pettitte rozważa potencjalne ukaranie drużyny Wolverines za rzekome zwiady poza kampusem i kradzież znaków.

Ono wysłał e-mail do Petittiego w czwartek wieczorem, przed ich piątkowym spotkaniem w Ann Arbor w stanie Michigan, gdzie Petitti brał udział w turnieju hokejowym Big Ten. Źródła podały ESPN, że Pettitte i Ono omówili zarzuty wobec stanu Michigan, a także informacje uzyskane przez Pettitte od NCAA.

W e-mailu Ono zauważył, że żaden program nie chce być na miejscu stanu Michigan i że jest „głęboko zaniepokojony” zarzutami, dodając, że szkoła „przywiązuje wagę do etyki, uczciwości i fair play”. Jednak Ono zachęcił Pettitte’a, aby pozwolił na rozpoczęcie procesu dochodzeniowego w NCAA przed nałożeniem dyscypliny, do czego zachęcali go inni trenerzy i dyrektorzy sportowi Wielkiej Dziesiątki.

Ono udostępnił także e-mail innym prezydentom i kanclerzom Wielkiej Dziesiątki.

Zgodnie z polityką Wielkiej Dziesiątki dotyczącą sportowej rywalizacji Petitti ma uprawnienia do prowadzenia dochodzeń i nałożenia dyscypliny niezależnie od długiego dochodzenia prowadzonego przez NCAA i procesu w sprawie naruszeń, który prawdopodobnie potrwa po sezonie 2023.

Dochodzenie NCAA skupia się na byłym analityku ze stanu Michigan, Connorze Stallionsie, który w piątek zrezygnował ze stanowiska po początkowo zawieszonym w wypłacie wynagrodzenia.

„Właśnie w obecnych czasach – kiedy wszystkie podstawowe fakty są nieznane, ale inni czują się zbyt swobodnie, aby formułować zdecydowane opinie – wszyscy muszą zadbać o to, aby dochodzenia były prowadzone rzetelnie, a wnioski opierały się na tym, co faktycznie się wydarzyło” – Ono napisał do Petittiego. „Reputacja i źródła utrzymania trenerów, uczniów, programów i źródeł ich utrzymania nie mogą być poświęcane w pośpiechu przed wydaniem wyroku, bez względu na to, ile osób głośno protestuje w inny sposób. Ważny jest uczciwy proces.

„Jak każdy inny członek Wielkiej Dziesiątki nie zasługujemy na nic innego. Nasi uczniowie, nasi trenerzy, nasz program – wszyscy mają prawo do sprawiedliwego, przemyślanego i przemyślanego procesu”.

Ono wskazała na presję, na jaką Pettitte wywierają inne szkoły Wielkiej Dziesiątki, aby narzucić dyscyplinę w Michigan. Pettitte rozmawiał w tym tygodniu z trenerami Big Ten i dyrektorami sportowymi, z których wielu namawiało go do działania, jak podają źródła Pete Thamel z ESPN.

„Jesteśmy świadomi, że inni przedstawiciele Wielkiej Dziesiątki żądają podjęcia działań już teraz, przed jakimkolwiek znaczącym dochodzeniem i pełnym rozważeniem wszystkich dowodów” – napisał Ono. „Nie jest to coś, na co pozwala nasz regulamin konferencji. Oboje wiemy, że nie tego chciałby jakikolwiek inny członek, gdyby postawiono zarzuty jego osobom lub programom”.

„Big 10 nie powiadomiła nas o żadnym własnym dochodzeniu, zgodnie z wymogami regulaminu konferencji. Żeby było jasne, ustne aktualizacje przekazywane przez pracowników organów wykonawczych NCAA nie stanowią i nie mogą stanowić dowodu i nie wierzymy, że NCAA kiedykolwiek zamierzałaby przeprowadzić ustne dochodzenie zaktualizować, aby nadać temu znaczeniu lub wagę.” „

Ono napisał, że „najlepszym sposobem działania” jest zezwolenie NCAA na zakończenie dochodzenia i że Wielka Dziesiątka nie może działać przeciwko Michigan bez uprzedniego wszczęcia własnego śledztwa, co dałoby uniwersytetowi szansę na przedstawienie swojego stanowiska. Polityka sportowej rywalizacji Wielkiej Dziesiątki stanowi, że komisarz ligi „ma swobodę wszczęcia dochodzenia lub podjęcia decyzji o jego nieprowadzeniu w celu ustalenia, czy miał miejsce czyn obraźliwy”.

Źródła powiedziały ESPN, że jeśli Pettitte podejmie działania, prawdopodobnie jego celem będzie trener Michigan Jim Harbaugh, a nie kara związana z zespołem. Jeśli dyscyplina wykracza poza zawieszenie na dwa mecze, Pettitti będzie potrzebował zgody Wspólnego Komitetu Wykonawczego Wielkiej Dziesiątki, który może zatwierdzić, odrzucić lub zmniejszyć proponowaną karę.

Według źródła stan Michigan „rozważy każdą opcję ochrony należytego procesu”, jeśli Pettitte narzuci dyscyplinę.

READ  Russo: Nawet po powrocie Kirilla Kaprizova utrata Joela Ericssona byłaby katastrofą