5 maja, 2024

Miami nie pada na kolana, nie grzebie i nie przegrywa z Georgia Tech

On gra

Następuje flop, a potem następuje to, co drużyna nr 17 w Miami zrobiła w sobotni wieczór.

Miami było przy piłce na 30 jardach drużyny Georgia Tech, obejmując prowadzenie 20-17 na niecałe 40 sekund przed końcem, a drużynie Yellow Jackets nie pozostały już żadne przerwy na żądanie. Konwencjonalny pogląd sugerowałby, że Hurricanes uklękli i podeszli do wyniku 5-0.

Zamiast tego Hurricanes prowadzili piłkę. Tuż przed upadkiem Donald Chaney Jr. stracił piłkę, a Georgia Tech ją odzyskała, dając szansę drużynie Yellow Jackets na 26 sekund przed końcem.

W drugiej akcji Hines King znalazł Malika Rutherforda po podaniu z 30 jardów, które na 15 sekund przed końcem przeniosło piłkę na linię 44 jardów Miami. Następna akcja była niekompletnym podaniem, więc Georgia Tech miała tylko jedno zagranie, aby dostać się do strefy końcowej. Wtedy King wyszedł z kieszeni i rzucił tęczowym rzutem do Christiana Leary’ego, który złapał go na linii 6 jardów i skierował do pola końcowego, dając Georgia Tech oszałamiające prowadzenie 23-20 na sekundę przed końcem. Trzeba zobaczyć, żeby uwierzyć.

Hurricanes zdołali rozegrać ostatnią grę, która była grą poboczną, która nie zadziałała, co doprowadziło do pierwszej porażki Miami w sezonie i wątpliwego zakończenia.

Trener Miami przyznaje, że zespół powinien był uklęknąć

Po meczu trener Miami Mario Cristobal przyznał, że popełnił błąd.

„Powinniśmy byli uklęknąć” – powiedział dziennikarzom Cristobal po meczu.

Trener drugiego roku Hurricanes dodał, że powinien był zrobić sobie przerwę przed faulem.

READ  Russo: Nawet po powrocie Kirilla Kaprizova utrata Joela Ericssona byłaby katastrofą

„Myślałem, że strzelimy pierwszego gola i rozmawialiśmy o przejęciu piłki obiema rękami, ale to nie wystarczy. Musieliśmy go tylko poprosić, żeby uklęknął. To wszystko. Straciłem piłkę w 25 minucie, i ich nie było.” 75 jardów w dwóch prowadzących, to żadna wymówka” – powiedział Cristobal.

Porażka z Miami nie jest pierwszym przypadkiem, w którym zespół Mario Cristobala nie uklęknął

Wątpliwa decyzja o nieklękaniu nie jest dla Cristobala niczym nowym, ponieważ w ten sam sposób przegrał mecz, gdy był trenerem Oregonu.

W 2018 roku Oregon objął prowadzenie 31-28 przeciwko Stanford na niecałą minutę przed końcem. Kardynałowi pozostała tylko jedna przerwa na żądanie i zamiast uklęknąć, aby wykrwawić zegar, Ducks przejęli piłkę i na 51 sekund przed końcem doprowadzili do fumble na Stanford. Stanfordowi udało się kopnąć decydującą bramkę z gry i doprowadzić do dogrywki, a później wygrał po dogrywce 38-31.