24 lipca, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Meghan mówi, że to „śmieszne”, że przegapiła koronację z powodu listu, który wysłała do Karola

Meghan mówi, że to „śmieszne”, że przegapiła koronację z powodu listu, który wysłała do Karola

Księżna Sussex powiedziała, że ​​sugestia, że ​​straciła koronację z powodu listu, który wysłała do króla Karola na temat rasizmu i „nieświadomych uprzedzeń” w rodzinie królewskiej, jest „szczerze absurdalna”.

W piątek poinformowano, że Meghan Markle napisała do króla Karola po niespodziewanym wywiadzie Oprah Podobno nazwała osobę oskarżoną o spekulacje na temat koloru skóry jej nienarodzonego syna, Archiego.

Rozumie się, że został wysłany w odpowiedzi na list od monarchy – jedynego starszego członka rodziny, który skontaktował się z księżną po tym, jak Meghan i Harry zostali przesłuchani przez Oprah Winfrey w marcu 2021 roku.

Źródło powiedziało The Daily Telegraph że księżna nie weźmie udziału w koronacji 6 maja, ponieważ otrzymała od króla niezadowalającą odpowiedź.

Ale informator z Sussex, Omid Scobie, wydał oświadczenie zespołu Sussex, w którym w odpowiedzi na doniesienia powiedział, że było to „złe” i „szczerze śmieszne”.

Meghan Markle napisała do króla Karola o nieświadomych uprzedzeniach w rodzinie królewskiej po krótkim wywiadzie Oprah, rzekomo zeszłej nocy (księżna Sussex została sfotografowana z królem Karolem w marcu 2019 r. podczas nabożeństwa z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim)

Rozumie się, że został wysłany w odpowiedzi na wiadomość od monarchy – jedynego znanego członka rodziny, który skontaktował się z księżną po tym, jak Meghan i Harry spotkali się z Oprah Winfrey w marcu 2021 r. (na zdjęciu)

Rozumie się, że został wysłany w odpowiedzi na wiadomość od monarchy – jedynego znanego członka rodziny, który skontaktował się z księżną po tym, jak Meghan i Harry spotkali się z Oprah Winfrey w marcu 2021 r. (na zdjęciu)

List księżnej Sussex podobno wymieniał osobę oskarżoną o spekulacje na temat koloru skóry jej nienarodzonego syna Archiego – ale dalej twierdził, że osoba ta nie była rasistką (na zdjęciu z księciem Archiem w Kapsztadzie we wrześniu 2019 r. podczas zwiedzania Republiki Południowej Afryki)

List księżnej Sussex podobno wymieniał osobę oskarżoną o spekulacje na temat koloru skóry jej nienarodzonego syna Archiego – ale dalej twierdził, że osoba ta nie była rasistką (na zdjęciu z księciem Archiem w Kapsztadzie we wrześniu 2019 r. podczas zwiedzania Republiki Południowej Afryki)

Omid Scobie napisał ze swojego konta na Twitterze oświadczenie księcia i księżnej Sussex.

Brzmiał: „Księżna Sussex opowiada o swoim życiu w teraźniejszości, nie myśląc o korespondencji sprzed dwóch lat w odniesieniu do rozmów sprzed czterech lat.

READ  Jak lokalizacje Yellowstone wyglądają w prawdziwym życiu vs. show

Każda inna sugestia jest całkowicie błędna i niedorzeczna.

„Zachęcamy tabloidowe media i różnych innych korespondentów królewskich, aby przestali wyczerpywać cyrki, które sami tworzą”.

Wcześniejsze doniesienia mówiły, że Pałac Buckingham jest również świadomy frustracji Sussexów, że początkowa korespondencja dotycząca koronacji nie zawierała wzmianki o ich dzieciach.

Harry weźmie udział w uroczystości tylko 6 maja, podczas gdy Meghan zaopiekuje się księciem Archiem w jego czwarte urodziny i księżniczką Lilibet w Kalifornii.

Królewski znawca zauważył, że chociaż ton był ciepły, nie złagodził napięcia między obiema stronami.

Relacje nadal się psuły po tym, jak Sussex wystąpili w sześcioczęściowym serialu dokumentalnym Netflix i opublikowali odkrywcze wspomnienia Harry’ego, Spare.

Charles, który w tym czasie był księciem Walii, miał być rozczarowany, że Meghan i Harry poczuli potrzebę upublicznienia tak szkodliwych zarzutów.

Niedawno poparł projekt badawczy dotyczący historycznych powiązań monarchy z transatlantyckim handlem niewolnikami, wcześniej wyrażając „osobisty smutek”.

MailOnline skontaktował się z Sussexes w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymał odpowiedzi, zamiast tego para wydała oświadczenie za pośrednictwem Scobiego.

Książę Harry poruszył w przeszłości nieświadome uprzedzenia. W styczniu tego roku rozmawiał z Tomem Bradbym w ITV, aby promować swoje wspomnienia.

„W wywiadzie dla Oprah oskarżyłeś członków swojej rodziny o rasizm” – powiedział prezenter, na co Harry odpowiedział: „Nie, nie zrobiłem tego”, dodając: „Brytyjska prasa to zgłosiła”.

Po tym, jak Bradby powiedział, że księżna twierdziła, że ​​pojawiły się niepokojące komentarze na temat koloru skóry Archiego, Harry powiedział: „Były – były obawy co do jego koloru skóry”.

Zapytany, czy nazwałby to rasizmem, książę powiedział: „Nie nazwałbym tego, ponieważ nie mieszkałem w tej rodzinie”.

„Różnica między rasizmem a nieświadomym uprzedzeniem to dwie różne rzeczy” – kontynuował.

Pałac Buckingham zdaje sobie również sprawę z frustracji Sussexów, że w początkowej korespondencji dotyczącej koronacji nie było wzmianki o ich dzieciach.

Pałac Buckingham zdaje sobie również sprawę z frustracji Sussexów, że w początkowej korespondencji dotyczącej koronacji nie było wzmianki o ich dzieciach.

Ale kiedy zostanie to potwierdzone lub wskazane tobie jako osobie lub organizacji, że masz niezamierzone uprzedzenia, masz możliwość uczenia się i rozwoju dzięki temu, abyś mógł być częścią rozwiązania, a nie częścią problem.

Doniesiono również, że książę Harry był „zdesperowany”, aby być na koronacji, aby publicznie wesprzeć swojego ojca, ponieważ „jest chory z powodu domu”.

słońce Poinformował również w piątek, że chociaż książę wielokrotnie próbował skontaktować się z królem w celu omówienia planów podczas pobytu w Londynie, jego ojciec był w stanie napisać tylko na jedną rozmowę.

Rozumie się, że Harry „tęsknił za brytyjskimi aspektami życia” i „może zacząć spędzać więcej czasu” w Wielkiej Brytanii.

Źródło powiedziało gazecie: „Harry desperacko chciał wrócić na koronację i spędzić wartościowy czas z rodziną”.

Pałac Buckingham ujawnił 14 kwietnia, że ​​książę Harry weźmie udział w koronacji monarchy w Londynie tylko w przyszłym miesiącu, a księżna Sussex pozostanie w Kalifornii ze swoimi dziećmi.

Ale księżna zostanie w domu w domu pary w Montecito z roczną Lilibet Archie, którego czwarte urodziny przypadają tego samego dnia co impreza.

Przyjaciel pary, Omid Scobie, potwierdził urodziny Archiegoodegrał rolę w decyzji pary” i przewidział, że dla Harry’ego będzie to „dość szybka podróż z powrotem do Wielkiej Brytanii”. Książę weźmie udział tylko w samej ceremonii, która prawdopodobnie potrwa kilka godzin.

Ogłoszenie pojawiło się po nieco ponad trzech tygodniach przed wydarzeniem, a królewski obserwator powiedział MailOnline: „Charles będzie zachwycony. Reszta rodziny odetchnie z ulgą, że Meghan tam nie będzie – byłoby to szczególnie niewygodne dla Kate.

Harry i Meghan odłożyli decyzję o tym, czy pojadą na ceremonię, mimo że data RSVP 3 kwietnia minęła.

Rzecznik Pałacu Buckingham powiedział w oświadczeniu: „Pałac Buckingham ma przyjemność potwierdzić, że książę Sussex weźmie udział w nabożeństwie koronacyjnym w Opactwie Westminsterskim 6 maja. Księżna Sussex pozostanie w Kalifornii z księciem Archiem i księżniczką Lilibet.

Następnie organizacja charytatywna Harry’ego i Meghan, Archewell, wydała niemal identyczne oświadczenie dla agencji prasowej Press Association, potwierdzając, że książę będzie obecny.

Rzecznik powiedział: „Książę Sussex weźmie udział w ceremonii koronacji w Opactwie Westminsterskim 6 maja. Księżna Sussex pozostanie w Kalifornii z księciem Archiem i księżniczką Lilibet.

Karol zostanie koronowany podczas ceremonii pełnej przepychu, królewskości i tradycji sięgających 1000 lat wstecz, po 70 latach panowania jego matki, królowej Elżbiety II, która zmarła we wrześniu ubiegłego roku.

Pan Scobie, zaufany kontakt w rodzinie Sussex, napisał na Twitterze wiadomość o zbliżającej się obecności Harry’ego, a następnie dodał: „Rozumiem, że czwarte urodziny Archiego (również 6 maja) odegrały rolę w decyzji pary.

„Spodziewaj się, że będzie to dość szybka podróż powrotna do Wielkiej Brytanii dla księcia Harry’ego, który będzie uczestniczył tylko w ceremonii koronacji w Opactwie Westminsterskim”.

A Chris Ship, królewski redaktor, powiedział ITV News: „Biorąc pod uwagę wszystko, co zostało powiedziane / domniemane – w sześciu odcinkach Netflix i jednej książce – to ogromny rozwój.

„Ale sam przyjazd Harry’ego oznacza mniej stresu dla rodziny królewskiej – i mniej tych niezręcznych wspólnych zdjęć”.

Rozumie się, że Harry wróci do Kalifornii zaledwie kilka godzin po zakończeniu ceremonii koronacji ojca.

Zgłoszono źródła własności Harry powiedział monarchy, że następnego dnia nie zostanie w Wielkiej Brytanii na gwiazdorskim koncercie w zamku Windsor — zamiast tego po ceremonii poleci z powrotem do Stanów Zjednoczonych, aby mógł być z rodziną i świętować czwarte urodziny Archiego , który przypada również 6 maja.