30 kwietnia, 2024

Mecze NBA: 40-punktowy wieczór Lakers przeciwko Pelicans został przerwany przez kontuzję nogi

Zion Williamson miał jeden z najlepszych nocy w swojej karierze w play-offach NBA. Skończyło się to źle i to nie tylko dlatego, że New Orleans Pelicans przegrali.

Napastnik All-Star w ostatnich minutach 40-punktowego występu z powodu kontuzji nogi pozostawił Pelicans przegraną 110:106 z Los Angeles Lakers. Główny trener Pelicans, Willie Green, opisał problem jako „Ból lewej nogi„Do reporterów po meczu.

Sportowiec Shams Sarania ogłosił później Uważa się, że Williamson doznał kontuzji ścięgna podkolanowego.

Williamson zostanie poddany badaniom w środę, dwa dni przed drugim meczem wstępnym Pelicans przeciwko Sacramento Kings, który we wtorek pokonał Golden State Warriors.

Williamson doznał kontuzji w meczu z Anthonym Davisem, po czym Williamson kulał i poprosił o opuszczenie gry. Przechodząc z ławki rezerwowych do szatni, sfrustrowany położył ręcznik na korcie.

W transmisji TNT podano później, że wiceprezes wykonawczy Pelicans ds. operacji koszykarskich, David Griffin, udał się do szatni, podkreślając powagę kontuzji.

Kontuzja zniweczyła znakomity debiut posezonowy Williamsona, który poprowadził Pelicans po 18-punktowym powrocie pod koniec czwartej kwarty i zremisował. Pewnego wieczoru, gdy strzelanina Pelicans osłabła, trafiając 9 z 30 z głębi pola, jego agresywność na boisku okazała się duża w starciu z drużyną Lakers, która kontrolowała grę.

Williamson przed opuszczeniem meczu trafił 17 z 27 rzutów z gry, co stanowi 44,7% z 38 strzałów oddanych przez Pelicans.

Zespół Pelicans chwiał się po kontuzji, ale dynamika meczu wyraźnie się zmieniła, gdy Williamson dotarł do szatni. To był trudny powrót dla zawodnika, który przez całą swoją pięcioletnią karierę w NBA zmagał się z problemami z kontuzjami. W tym sezonie rozegrał 70 meczów, ale opuścił najważniejsze minuty swojego zespołu w sezonie.

READ  Rosja burzy most nad rzeką ukraińską, odcinając drogę ucieczki

Porażka przenosi Nowy Orlean do ostatniego meczu wstępnego z Zachodem, gdzie będzie gospodarzem Kings o rozstawione z numerem 8 oraz serię przeciwko rozstawionemu z numerem 1 Oklahoma City Thunder.

Jeśli chodzi o Lakers, po rewanżu z Denver Nuggets zajmują 7. miejsce.