20 kwietnia, 2024

Świat Biotworzyw

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lumix GH6 firmy Panasonic ma najdokładniejszy czujnik Mikro Cztery Trzecie

Lumix GH6 firmy Panasonic ma najdokładniejszy czujnik Mikro Cztery Trzecie

Panasonic ogłosił z opóźnieniem swoją najnowszą kamerę wideo, Lumix GH6. Był to nowy numerowany wpis w popularnej czcionce GH podniecony Prawie rok temu wraz z premierą GH5 Mark II; Panasonic potwierdził wówczas, że przechwytuje do 10-bitowego 4:2:0 4K przy 120 kl./s, 10-bitowego 4:2:2 4K przy 60 kl./s i 10-bitowego 5,7K przy 60 kl./s.

Teraz kamera została w pełni ujawniona i chociaż wygląda podobnie do swojego poprzednika i ma ten sam 3-calowy ekran na zawiasach, wnętrze jest zupełnie nowe. Nowy czujnik Micro Four Thirds 25,2 MP i nowy procesor obrazu Venus Engine umożliwiają robienie zdjęć z prędkością 14 kl./s z zablokowanym autofokusem. Jest to czujnik o najwyższej rozdzielczości, jaki kiedykolwiek znaleziono w cztero- lub czteroczęściowym aparacie.

Panasonic dodał również wbudowany wentylator do aparatu, aby umożliwić nagrywanie przez dłuższy czas, a nowy 5-osiowy system stabilizacji obrazu dodaje 7,5-stopniową kompensację. GH6 to pierwsza kamera Lumix Mikro Cztery Trzecie zawierająca format V-Log i przestrzeń kolorów V-Gamut, która zapewnia większy zakres dynamiki w postprodukcji.

Lumix GH6 będzie kosztować 2199 USD za podwozie dopiero w przyszłym miesiącu, czyli o 500 USD więcej niż GH5 Mark II i 200 USD więcej niż oryginalny GH5, ale w rzeczywistości jest tańszy niż cena 2499 USD, która miała wejść na rynek w zeszłym roku. Między tym a systemem OM OM-1, Który został ogłoszony w zeszłym tygodniu Pierwszy nowy model, który pochodzi z branży aparatów Olympus, nadszedł czas, aby zostać zaawansowanym użytkownikiem systemu Mikro Cztery Trzecie.

READ  Dostawca ekranów Apple może stracić na dużym popycie na iPhone’a 14 po tym, jak został przyłapany na skracaniu rogów