20 maja, 2024

Logan Webb rozegrał osiem rund w przegranej Giants z Rockies

DENVER — W jednym z najdziwniejszych meczów, jakie Giants kiedykolwiek rozegrali na Coors Field — miejscu, gdzie „dziwny” jest często odpowiednim słowem — San Francisco przegrało bezbramkowo 3:2 po ośmiu rundach bez trafienia . .

Mimo że pierwsze trafienie zdobyli dopiero w dziewiątym miejscu, Giants prowadzili Rockies 1:0 w pierwszej ósemce. Ta passa miała miejsce w drugiej rundzie, kiedy Michael Conforto — który w swoim pierwszym meczu grał poza listą kontuzjowanych po tym, jak został odsunięty na bok z powodu naderwania lewego ścięgna podkolanowego — otworzył bramkę krokiem, a później strzelił gola po boisku Patricka Baileya, który wrócił do kopca.

Po tym, jak Kolorado zremisował w końcówce 8. tercji, San Francisco objęło prowadzenie w dziewiątej tercji dzięki pełnemu zasad marszowi pałkarza Wilmera Floresa po tym, jak J.D. Davis przerwał nieudaną próbę podwójnym prowadzeniem.

Jednak w końcówce dziewiątej rundy podchodzący bliżej Camilo Duval nie mógł zapobiec szansom na szalone zakończenie dziwacznego pojedynku. Charlie Blackmon wyprowadził bramkę podwójnym uderzeniem na lewy środek, a Duvall później wyszedł z bramki wraz z Nolanem Jonesem.

Następnie Elihoris Montero uderzył w lewą stronę, a rzut Mike’a Yastrzemskiego nie trafił w rękawicę łapacza Patricka Baileya, ponieważ trafił Blackmona w tyłek, gdy ten osunął się na talerz. Piłka odleciała od Baileya i z powrotem, umożliwiając Jonesowi zdobycie zwycięskiego gola.

Każdy mecz jest ważny dla Giants, którzy wraz z końcem sezonu zasadniczego biorą udział w wyścigu o dziką kartę NL. Praworęczny Logan Webb niemal zapewnił, że nawet bez znaczącej pomocy ze strony składu San Francisco nie straci w piątek swojego miejsca w rankingach. Webb rzucił osiem imponujących rund, uzyskując jeden bieg na cztery trafienia, w ogóle nie chodząc i uderzając sześć.