19 maja, 2024

Liberty eliminuje Sun, aby zmierzyć się z Asami w meczu przeciwko Super Team

Agencja prasowa1 października 2023 r. o 17:39 czasu wschodniego2 minuty czytania

UNCASVILLE, Connecticut — Jonquil Jones zdobył 25 punktów, w tym pięć w ostatniej minucie, a Nowy Jork po raz pierwszy od 21 lat zapewnił sobie awans do finałów WNBA, wygrywając w niedzielę 87-84 z Connecticut Sun.

Była gwiazda Suns dodała 15 zbiórek i cztery zablokowane strzały dla drużyny Liberty, która zmierzy się z obrońcą tytułu Las Vegas w pojedynku pomiędzy dwoma tak zwanymi „super drużynami” ligi, który rozpocznie się 8 października.

Brianna Stewart, najlepsza zawodniczka ligi, prowadziła Nowy Jork z 27 punktami, a Petnija Laney dodała 21 punktów w czwartym meczu serii do trzech zwycięstw.

Alyssa Thomas, wicemistrzyni MVP, zdobyła dla Connecticut 17 punktów, 15 zbiórek i 11 asyst. To było jej pierwsze triple-double po sezonie po zanotowaniu rekordowych sześciu w sezonie zasadniczym. Tiffany Hayes zdobyła 15 punktów, a Dijonai Carrington dodał 14 dla drużyny Sun, która drugi sezon z rzędu próbowała wrócić do finału.

Trzy punkty Stewarta na dwie minuty przed końcem dały Liberty prowadzenie 77-75. Kibice z Nowego Jorku skandowali „MVP”, gdy podczas następnej wizyty na korcie popełniła dwa faulowe strzały.

Jednak DeWanna Bonner trafiła do Sun z różnicą jednego punktu dzięki własnej długiej trójce.

Następnie na 56 sekund przed końcem The Sun poddał się po faulu Hayesa, a Jones trafił dwa rzuty wolne na 81-78. Po kradzieży podania Hayesa oddała jeszcze dwa fauly i wyprowadziła Liberty na pięciopunktowe prowadzenie.

Na 7,6 sekundy przed końcem Tyasha Harris za trzy punkty podwyższyła na 85-84. Jednak Stewart wykonał dwa faulne strzały po drugiej stronie boiska, aby przypieczętować zwycięstwo, ponieważ Connecticut nie mógł oddać ostatniego strzału.

Laney zdobyła 15 punktów w pierwszej połowie, Stewart 14, a Liberty miała jednopunktowe prowadzenie do przerwy, po ośmiu zmianach w przerwie.

READ  Carlos Correa, agent bliźniaków Free Land, z oszałamiającą transakcją 105,3 miliona dolarów na trzy lata

Jej pierwsze trzy punkty w drugiej połowie zapewniły prowadzenie 13-0, które przedłużyło się do przerwy i dało Liberty przewagę 52-44.

Po konwersji Stewarta w skoczku było 62-51, a Liberty prowadził 66-58 po trzech kwartach.

Na początku czwartej kwarty Thomas i Jones zaplątali się pod koszem, a Thomas, który niezdarnie przykucnął na podłodze, pozostał na ziemi i poprowadzono go do szatni. Jednak wróciła po kilku minutach.

Wydawało się, że ta sztuka rozpaliła słońce. Krótki skoczek Harrisa podkreślił serię 16-5, po której Sun zremisował przy wyniku 69 po trzypunktowym rzucie Carringtona.

Trójka Bonnera przywróciła Sun prowadzenie 72-71.

Nowy Jork podzielił swoje cztery pojedynki w sezonie zasadniczym z obrońcą tytułu Aces, który po raz trzeci w ciągu czterech lat awansował do finału, pokonując Dallas w półfinale.

Będzie to piąty występ Nowego Jorku w finale, ale pierwszy od 2002 roku.