10 maja, 2024

LeBron James z Lakers jako pierwszy osiągnął 40 000 punktów w karierze

LOS ANGELES — LeBron James rozszerzył swoją karierę na nieznane terytorium i został pierwszym graczem w historii NBA, który w sobotni wieczór na Crypto.com Arena zdobył 40 000 punktów w karierze.

James potrzebował dziewięciu punktów, aby osiągnąć ten cel w meczu Los Angeles Lakers przeciwko Denver Nuggets. Dotarł tam po przerwie w prowadzeniu pojazdu o 10:39 drugiej kwarty.

Skończył z 26 punktami, co dało mu łączną liczbę punktów w karierze wynoszącą 40 017. Lakers przegrali 124-114.

„Nikt nigdy tego nie zrobił” – powiedział w tym tygodniu James zapytany o łączną liczbę punktów. „I myślę, że wspaniale jest być na tym stanowisku w tym momencie mojej kariery i w tym momencie. Czy to najważniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek zrobiłem w mojej karierze? Nie. Ale czy to coś znaczy? Jasne, dlaczego nie Osiągnięcie czegoś w tej lidze ze świetnymi graczami to było moje marzenie. Osiąganie i osiąganie kamieni milowych. Kariera, każda z nich coś dla mnie znaczy.

„Oczywiście istnieje kolejność dziobania [accomplishments] Wyżej niż inni, ale skłamałbym, gdybym powiedział, że to nic nie znaczy. Ponieważ absolutnie tak.”

James oddał swój pierwszy strzał tego wieczoru – pokonując Aarona Gordona z Denver – i szybko odnalazł swój rytm. Anthony Davis podał Jamesowi, gdy ten przyspieszał na parkiecie, a 21-letni weteran zakończył passę uderzeniem na obręczy. Chwilę później James wykonał rzut rożny za trzy punkty, który obronił Nikola Jokić.

James zakończył pierwszą kwartę z pięcioma punktami, a kibice gospodarzy odliczali na tablicy wideo do 40 000 punktów.

READ  Wybory wiosenne 2023 w Wisconsin: wyniki na żywo

Rozpoczął drugą kwartę układem i -1, dzięki czemu jego łączny wynik wyniósł siedem, ale nie trafił w rzut wolny.

Jamesowi następnym razem nie udało się trafić za trzy punkty, a fani podnosili telefony, aby nagrywać posiadane piłki w oczekiwaniu na jego rekordowy wynik.

Podczas następnej przejażdżki w Los Angeles James przyjął piłkę spoza linii trzech punktów, wykonał rotacyjny ruch wokół Michaela Portera Jr. i wyczerpał leworęcznego, co dało mu dziewięć punktów i 40 000 za mecz. Jego zawód.

Podczas przerwy na żądanie James otrzymał piłkę meczową, a publiczność nagrodziła ją owacją na stojąco po odtworzeniu hołdu wideo na stadionie Jumbotron drużyny Lakers.

James osiągnął ten kamień milowy w 62. rocznicę zdobycia 100 punktów przez Wilta Chamberlaina.

James przekroczył w zeszłym sezonie Kareema Abdula-Jabbara, który łącznie zdobył 38 387 punktów, stając się liderem strzelców wszech czasów w lidze, co stanowi rekord, jaki Abdul-Jabbar utrzymywał przez prawie 40 lat.

„Bez względu na to, czy będzie to siedem trójek, czy jego strzały z kortu, przewidujesz i oczekujesz wielkich rzeczy, które zrobi. [the dotted half circle in the lane] Wciąż znajduje się na tym etapie swojej kariery” – powiedział trener Lakers Darwin Hamm przed sobotnim meczem. „Nie będziemy już tego oglądać zbyt długo i musimy go doceniać, póki tu jest. … Doceń to, co dał grze i nadal daje grze, a także swoją wiedzę i występy.

„Jestem zaszczycony, że mogę go trenować i być świadkiem tego na własnej skórze”.

Żaden inny aktywny gracz nie osiągnął nawet 30 000 punktów kariery. Najbliżej jest Kevin Durant, gwiazdor Phoenix Suns, który zdobył 28 342 punktów, co czyni go numerem 1 w lidze. Miejsce 9.

READ  Mike Pence i DeSantis wprawiają kampanie GOP w stan Iowa na najwyższych obrotach

Zapytany, czy ma motywację do kontynuowania gry w roli czołowego strzelca meczu, James odpowiedział, że nigdy nie planował osiągnięcia tego wyczynu.

„Nigdy nie myślałem o posiadaniu rekordu strzeleckiego” – powiedział James. „To po prostu wydarzyło się naturalnie, rozegrałem mecz we właściwy sposób, wyszedłem i zagrałem w mecz, pozwoliłem grze przyjść do mnie, rekord strzelecki przyszedł do mnie naturalnie. To nigdy nie był mój cel, kiedy wszedłem do ligi. Chciałem być cały czas czołowym zawodnikiem. Ale wciąż gram. Nadal mogę mieć piłkę. Potrafię pokonać [his point total is] Pójdę na górę, dopóki nie skończę grać”.